Ranking najlepszych leżaczków bujaczków. Wybierz wygodny i bezpieczny model dla Twojego maluszka

Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, całe życie przewraca się do góry nogami. To czas pełen radości i codziennych trosk. Aby tych drugich było jak najmniej, warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Sprawdź nasz ranking najlepszych leżaczków bujaczków i zadbaj o spokojny sen maluszka, dobrą zabawę i najważniejsze – miej go zawsze na oku.

Leżaczek bujaczek – warto czy nie warto

Leżaczek bujaczek może przydać się podczas codziennej opieki nad maluszkiem. Oczywiście nic nie może równać się z tuleniem w ramionach rodzica. To dla dziecka najlepsze lekarstwo na wszystkie złe nastroje. Jednak czasami mama lub tata muszą skorzystać z pomocników, by znaleźć chwilkę wytchnienia lub zająć się innymi ważnymi obowiązkami. 

Leżaczek bujaczek pozwala mieć maluszka cały czas pod kontrolą, a jednocześnie daje mu możliwość obserwacji świata z innej, ciekawej perspektywy. Zobacz nasz ranking najlepszych leżaczków bujaczków i wybierz model najlepszy dla Twojej pociechy.

Kiedy sprawdzi się leżaczek bujaczek

Może być wybawcą podczas codziennej opieki nad dzieckiem. Ale jak wiadomo – trzeba korzystać z niego z głową. To znaczy, że dziecko nie powinno spędzać w nim całych godzin. Jest to raczej pomocnik, który sprawdzi się, gdy rodzic musi na chwilę odłożyć brzdąca i zająć się innymi, ważnymi sprawami. Leżaczek bujaczek można wykorzystać także w sytuacji, kiedy maluch zaczyna grymasić i ma zły nastrój. Wówczas delikatne bujanie pomoże szybciej go uspokoić i wyciszyć. A w efekcie przywoła spokojny i błogi sen.

Dobrej jakości leżaczki ze stabilną, wytrzymałą konstrukcją, pasami bezpieczeństwa oraz miękkim siedziskiem z oparciem są dla malucha wygodnym i bezpiecznym miejscem na leżakowanie. Trzeba pamiętać o tym, aby maluszek mógł swobodnie ćwiczyć koordynację ruchową i prawidłowo się rozwijać. Dlatego korzystanie z leżaczka bujaczka powinno być jedynie uzupełnieniem codziennej zabawy i opieki.

Leżaczek bujaczek – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę 

Wśród modeli dostępnych na rynku można wyróżnić trzy rodzaje urządzeń:

  • Leżaczek
  • Bujaczek
  • Leżaczek bujaczek

Najpopularniejsze są modele, które łączą obie możliwości – leżenia i bujania. Dzięki temu maluszek może spokojnie obserwować otoczenie i bawić się, a kiedy dopadnie go zły nastój, delikatne bujanie pomoże w uspokojeniu i szybszym zaśnięciu. Bujanie może być mechaniczne – dziecko wprawia bujak w ruch swoim ciałem. W kołysaniu mogą pomóc też rodzice. Innym rozwiązaniem jest bujanie elektroniczne. W tym przypadku ważne jest, aby bujaczek był wyposażony w regulację intensywności bujania oraz blokadę bujania.

Aby przebywanie w leżaczku bujaczku było dla dziecka jeszcze przyjemniejsze, wiele modeli oferuje również funkcję odtwarzania melodyjek oraz delikatnych wibracji. Ciekawym dodatkiem jest również pałąk z zabawkami. Dzięki niemu maluszek może stymulować zmysł wzorku i dotyku.

Bezpieczeństwo leżaczków bujaczków

Wygląd leżaczka bujaczka i dodatkowe funkcje to jedno, ale najważniejszą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest bezpieczeństwo maluszka. Pomogą w tym atestowane materiały, stabilna konstrukcja i antypoślizgowe podkładki. Przed wypadnięciem z leżaczka bujaczka pomoże też szeroki pas krokowy oraz 3 lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Najlepiej, gdy są one dodatkowo obszyte miękkim materiałem, który chroni delikatną skórę dziecka przed obtarciami.

W lepszym dopasowaniu do potrzeb dziecka pomoże regulacja oparcia. W naszym rankingu najlepszych leżaczków bujaczków  znajdziesz modele z 2, 3 lub 4-stopniową regulacją oparcia, dla jak najlepszej wygody i bezpieczeństwa malucha.

Przydatne cechy leżaczków bujaczków

Leżaczek bujaczek sprawdza się podczas pierwszych miesięcy życia. Służy jako codzienny pomocnik rodzica, ale trzeba pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Na każdym z modeli producenci umieszczają informację o maksymalnym obciążeniu. 

Oznacza to, że gdy dziecko osiągnie określoną wagę, korzystanie z leżaczka staje się niemożliwe, a przede wszystkim niebezpieczne, ponieważ konstrukcja może przechylić się i spowodować upadek. Niektóre modele rosną wraz z dzieckiem. Gdy maluch podrośnie, można bez problemu zmienić bujaczek w krzesełko dla starszego szkraba.

dziecko leży w leżaczku

Postaw na praktyczne rozwiązania

Aby leżaczek bujaczek był w pełni funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu czystości, warto wybrać model z odpinanym pokrowcem. Dzięki temu można go bez problemu uprać w pralce. Kolejną kwestią jest waga. Szukając leżaczka bujaczka postaw na stabilną i lekką konstrukcję, która ułatwi jego przenoszenie. W rankingu najlepszych leżaczków bujaczków znajdziesz składane modele, które nadają się do przetransportowania w samochodzie, a oprócz tego pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca.

Możesz zdecydować się na zakup wyprofilowanego bujaczka o prostej konstrukcji z odczepianym pałąkiem z zabawkami lub wybrać model z funkcją automatycznego bujania, wgranymi melodiami i wibracjami. W drugim przypadku zwróć uwagę na sposób zasilania. Możesz wybrać zasilanie bateryjne lub sieciowe.

Ranking najlepszych leżaczków bujaczków