Nadchodzą zmiany w Hearthstone – znamy nowe standardowe karty, dwie klasyczne trafią do Sali Sław

Ciekawe wieści dla wszystkich fanów karcianki Hearthstone. Blizzard właśnie ogłosił, że dwie karty klasowe przechodzą do tak zwanej Sali Sław, znikając tym samym ze formatu standardowego. Jest to część planu mającego przywrócić archetypy każdej klasy. Ponadto, w grze pojawi się w sumie dziesięć nowych kart, a to wszystko w trwającym obecnie sezonie.

Zmiany w balansie Hearthstone

Zespół odpowiedzialny za rozwój tej popularnej gry karcianej, ogłosił wczoraj na oficjalnym blogu, że szykują się zmiany w rozgrywce. Jak mówi sam Blizzard, powodem tych działań jest przede wszystkim przywrócenie tożsamości klas postaci i cech, które bohaterów charakteryzowały.

Tym samym studio postanowiło, że karty takie jak Mind Blast Kapłana, czy Vanish Łotra nie pasują do stylu gry tych bohaterów i zostaną przeniesione do tak zwanej Dziczy (format, w którym możemy grać wszystkimi kartami, jakie dotychczas zostały wydane, także tymi które z czasem opuściły tryb standardowy).

Zmiany te są zaskakujące, ale biorąc pod uwagę założenia Blizzarda, jak najbardziej zrozumiałe. Mind Blast to typowa karta zadająca bezpośrednie obrażenia wrogiemu bohaterowi, niepasująca do stylu gry Kapłana, którego główną cechą jest defensywa i leczenie (siebie jak i sojuszników). Z kolei Vanish cofający na rękę wszystkich stronników (również własnych), daje Łotrowi łatwość w kontrolowaniu stołu, co nie było zamierzonym atutem tej klasy.

Karty Mindblast i Vanish

Nowe karty klasowe w Hearthstone

Usunięcie dwóch starych kart to nie koniec wiadomości. Blizzard w zamian zapowiedział dwie nowe, lepiej odzwierciedlające charakter klas, do których należą.

Pierwszą z nich jest Radiance, prosty czar leczący dla kapłana za 1 many, z dużym potencjałem do synergii z innymi kartami.

Drugą jest karta Łotra – Plaguebringer. Stronnik za 4 many, dający innemu Truciznę (zaatakowany przezeń stworek przeciwnika ginie, niezależnie od punktów wytrzymałości którą posiada).

Hearthstone Nowe Karty

Nowości w Pakietach Klasycznych

Wraz z kolejnym uaktualnieniem, do gry wejdą także nowe karty klasyczne- czyli te, które możemy znajdować w Pakietach Klasycznych kupowanych za złoto, czy wygrywanych w Karczemnej Bójce. Blizzard pokazał nam osiem kart, w tym 3 klasowe: zwiększający atak sojuszników Siegebreaker dla Czarnoksiężnika, buffujący stronników Gift of the Wild dla Druida oraz Righteousness – zaklęcie dające Boską Tarczę naszym jednostkom.

Poznaliśmy także dwie neutralne Legendy – Brightwing oraz High Inquisitor Whitemane. Każda z nich wydaje się być mocno sytuacyjna. Smok daje nam legendarną kartę na wejściu, natomiast inkwizytor przywróci nam stronników, którzy umarli w tej turze (wow).

Karty Brightwing i high Inquisitor Whitemane
Ostatnie trzy karty to neutralni stronnicy. Najbardziej uniwersalny wydaje mi się SI:7 Infiltrator. Za cztery many dostajemy solidnego stronnika z przydatnym efektem. Arcane Devourer kosztuje dużo, ale może mieć potencjał w taliach maga opartych na dużej ilości tanich czarów. Pomińmy Barrens Stablehanda – wszyscy wiemy, że przyzwie papugę za jeden many.
Karty Hearthstone Neutralni Stronnicy

Blizzard się stara

Moim zdaniem zespół odpowiedzialny za Hearthstone robi dobry ruch, dodając do gry nowe karty klasyczne oraz podstawowe. Chociaż gram od samego początku, teraz sporadycznie loguje się do gry – być może dodanie nowych kart do Pakietów Standardowych sprawi, że wrócę do regularnej rozgrywki i poszukam w paczkach nowych legend. Wszyscy wiemy, że utkniesz na ósmej randze – dop. Michał.

Data wprowadzenia aktualizacji nie jest jeszcze znana, ale jestem pewny, że Blizzard podzieli się z nami wkrótce tą informacją na swoim blogu.

Źródło: playhearthstone.com