Nowy zwiastun i data premiery „Transformers: War for Cybertron”

Początkowo miały stanąć do walki już w czerwcu. Jednak koronawirus pokrzyżował szyki nie tylko białkowcom, ale również im. Na szczęście prace nad serialem zostały ukończone i 30 lipca zobaczymy je w akcji. A póki co mamy nowy trailer. O kim mowa? O Autobotach i Decepticonach, czyli bohaterach serialu „Transformers: War for Cybertron”.

Honorem nie wygra się tej wojny. Nowy zwiastun Wojny o Cybertron

Spodziewana na czerwiec premiera Transformers: War for Cybertron. Siege (pierwszej części zapowiadanej trylogii) musiała zostać przesunięta o cały miesiąc. Jak tłumaczyła na Instagramie użyczająca głosu Elicie One Linsay Rousseau z powodu koronawirusowej kwarantanny stanęły prace nad poszczególnymi wersjami językowymi. Aktorka wyjaśniała, że Netflix chciał, by wszystkie dubbingi były gotowe na dzień premiery, tak, by nie było opóźnień w starcie któregokolwiek.

transformers war for cybertron siege starscream
Źródło: Rooster Teeth / Netflix

Teraz wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. W social mediach można zobaczyć nowe (także trójwymiarowe plakaty) z poszczególnymi robotami (i większą częścią obsady), a na kanale Netfliksa pojawił się nowy zwiastun. Jeszcze bardziej podkreśla on mroczną atmosferę historii, w której dowodzący Decepticonami Megatron jest o krok od osiągnięcia swojego celu – zniszczenia Autobotów i przerobienia rodzinnej planety Transformerów – Cybertronu – na swoją modłę przy pomocy legendarnego artefaktu – Wszechiskry.

W zwiastunie możemy m.in. usłyszeć głos jednego z zauszników Megatrona – Shockwave’a (części fanów nie przypadł on do gustu jako zbyt skrzekliwy, mnie się on podoba i przywodzi na myśl Tarantulasa z Beast Wars, do którego Shockwave jest nieco podobny). A także widzimy, że do akcji wkracza olbrzymi Autobot – Omega Supreme (to jego gigantyczna ręka przebija się przed podłoże).

transformers war for cybertron siege shockwave
Źrodło: Rooster Teeth / Netflix via TFW2005

Opinie fanów są podzielone – jedni narzekają na designy postaci czy wymuszony ich zdaniem mrok, który wiele nie wniesie. Innym podoba się klimat i liczą na dobrą rozrywkę z ulubionymi robotami. Która z fanowskich frakcji ma rację? Przekonamy się niebawem, bo serial startuje na Netfliksie już 30 lipca.

.

Transformers wracają do przyszłości z nową figurką

Prócz wieści o nowym serialu, fani Transformers i kultowej trylogii Powrót do przyszłości dostali jeszcze jedną niespodziankę. 3 lipca minęło 35 lat od premiery pierwszej części serii Roberta Zemeckisa i właśnie z tej okazji Hasbro zaprezentowało crossoverową figurkę. Gigawatt – bo tak nazywa się nowy Transformer – zmieniać się będzie w ikoniczny wehikuł czasu – DeLoreana, a dzięki drobnym szczegółom przywodzi na myśl Doca Emmetta Browna.

transformers back to the future
Źrodło: Hasbro via TFW2005

Obok figurki pojawi się także czteroczęściowy komiks, który w październiku wyda IDW. Będzie to kolejny crossover świata Transformers z inną franczyzą – roboty spotkały już chociażby Pogromców Duchów (czego pamiątką był Ectotron, który swój tryb alternatywny zapożyczył od pojazdu Ghostbusterów), załogę kapitana Kirka z klasycznego Star Treka, a także walczyły z Marsjanami z filmu Tima Burtona.

Przypominamy, że figurki Transformers – i nie tylko – znajdziesz w sklepie al.to. A na Geeksie dowiesz się o tym, że koledzy wielkich robotów ze stajni Hasbro – G.I. Joe – czekają na nową grę.

Źrodła: TFW2005, Seibertron, Netflix