Yo Joe! Szykuje się nowa gra z universum „G.I. Joe” – „Operation Blackout” – od Maximum Games

Fani dzielnych amerykańskich wojaków, walczących z ze złą organizacją Cobra – baczność! Nadszedł tajny meldunek. Na konsole ma trafić nowa gra ze świata „G.I. Joe”, zatytułowana (póki co) „Operation Blackout”. Joesów na pole bitwy wyprawi ponownie Maximum Games. Póki co nie ma zbyt wielu szczegółów, ale uwagę przykuwa na pewno przyznana kategoria M, która oznacza, że gra nie będzie należała do najłagodniejszych.

Pozdrowienia z Australii. Co wiemy z przecieku?

Źródłem informacji o nowym tytule G.I. Joe jest Australian Classification Board – oficjalny rządowy podmiot przyznający kategorie wiekowe – oraz, jak ujął to użytkownik Silver Optimus z portalu HissTank.com – pradziadek wszelkich ważniejszych przecieków związanych z gamingiem. Stamtąd wiemy, że joesowa gra będzie nosiła tytuł Operation Blackout oraz że jej wydawcą będzie Maximum Games, które wypuściło takie tytuły, jak Warhammer: Chaosbane, GreedFall czy Mutant Year Zero: Road to Eden. Jest też wzmiankowane GameMill Entertainment, posiadające w swoim katalogu tytuły oparte na kreskówkach Nickelodeona i Cartoon Network, Gęsią skórkę czy Zombieland. Nie wiadomo jednak, jakie studio zajmie się produkcją.

To, na co można zwrócić szczególną uwagę, to przyznana kategoria M. Oznacza ona, że gra może być nieodpowiednia dla osób poniżej 15 lat oraz zawierać przemoc w umiarkowanej ilości. Sugerowało by to, że całość pójdzie w stronę bliższą na przykład komiksom Larry’ego Hamy (które u nas wydawał TM-Semic), a nie nieco ugrzecznionego serialu, z praktycznie żadną liczbą ofiar śmiertelnych i laserami zamiast prawdziwej amunicji.

g.i. joe blackout rating
Źrodło: HissTank.com

G.I. Joe – operacja: Renesans?

Zapowiadana na bieżący rok gra to jeden z kolejnych projektów związanych z G.I. Joe, które ostatnimi czasy oglądają światło dzienne. Niegdyś jedna z flagowych marek Hasbro od jakiegoś czasu wydawała się podupadłą (pomimo wychodzących komiksów od IDW). W minionym kwartale pojawiła się nareszcie nowa linia figurek – G.I Joe: Classified. Na urządzeniach mobilnych można grać w strategię War on Cobra, a w październiku do kin wejdzie film poświęcony słynnemu milczącemu ninja – Snake Eyes. Od kilku miesięcy Hasbro udostępnia również na swoim kanale wybrane odcinki wspomnianego serialu z lat 80.

g.i joe war on cobra
Źrodło: Google Play Store / D3 Go!

Wiadomości o G.I. Joe: Operation Blackout wywołały przeważnie pozytywne reakcje fanów. Pojawiły się głosy, że najwyższy czas, by Joesi dostali grę w stylu Fortnite’a albo CoD. Czy będzie nią właśnie Blackout?

Źrodło: HissTank.com