TOP 5 mobilnych odpowiedników tradycyjnych urządzeń

Zwykło mówić się, że najlepszy sprzęt to ten, który ma się zawsze przy sobie. I rzeczywiście coś w tym jest, szczególnie w świecie, który od niedawna i trochę z przymusu musiał polubić się ze zdalną pracą, nauką, a nawet towarzyskimi kontaktami. Dzisiaj laptopy, notebooki, a nawet ultrabooki zastępujące solidne parametrowo komputery stacjonarne nikogo już nie dziwią. Mam jednak wrażenie, że na rynku nadal funkcjonują urządzenia, które mają swoje mobilne odpowiedniki, a nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Zebrałam je dla Was poniżej.

Drukarka mobilna

Czy wiecie, że istnieją drukarki o wielkości telefonu komórkowego, które bez trudu schowacie w plecak, torebkę, a nawet kieszeń? Dzięki temu możecie zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie – na wakacje, do pracy i w podróż. Bez względu na to, gdzie się wybieracie z fotograficzną drukarką mobilną możecie szybko drukować zdjęcia, bez konieczności szukania tradycyjnej alternatywy.

Dodatkowo kompaktowe i mobilne drukarki mają zaimplementowane najnowocześniejsze technologie, które pozwalają m.in. na błyskawiczną obróbkę zdjęć za pomocą dedykowanej aplikacji, a następnie na wydrukowanie ich w jakości godnej miana premium. Mówiąc wprost, oferowana przez nie wysoka rozdzielczość, naturalnie oddane kolory i mobilność zachwycą każdego, komu zachcesz pochwalić się swoim wspomnieniem na papierze.  

Polecane drukarki mobilne

Sięgnij po pełną ofertę drukarek przenośnych 

Konsola kieszonkowa

Pamiętacie wysłużonego Game Boya? On co prawda odszedł do historii już dawno, ale na rynku pojawiły się nowe wersje mobilnych konsol, które umilają czas graczom, pozwalając cieszyć się gamingiem w nowoczesnym i innowacyjnym wydaniu. W tym wypadku nie spodziewajcie się jednak powalającej grafiki. W konsolach przenośnych liczą się przede wszystkim dopracowane do perfekcji szczegóły, pozwolenie sobie na popuszczenie wodzy fantazji oraz czerpanie z niej maksimum frajdy.

Przy tym wszystkim najważniejsza pozostaje także mobilność. Dzięki w pełni przenośnym i kompaktowym konsolom kieszonkowym można pograć zawsze i gdziekolwiek się zechce, np. w podróży, czy kolejce do lekarza. Genialne, prawda?

Polecane konsole przenośne

Zobacz wszystkie konsole przenośne 

Głośnik Bluetooth

Lubicie słuchać muzyki w podróży lub w plenerze? Doskonale się składa, bo już od długiego czasu skorzystać z mobilnego głośnika bezprzewodowego, który swoimi parametrami dorównuje sprzętowi audio z naprawdę wysokiej półki. Wykorzystując pojemne akumulatory energii oraz różne technologie łączności, głośnik przenośny pozwala cieszyć się mocnymi i wyraźnymi dźwiękami w ogrodzie, samochodzie, wagonie, czy w hotelu. 

Jak to możliwe? Wystarczy, że sparujesz z nim swój smartfon i prześlesz muzykę, a mobilny głośnik wyda z siebie całą gamę dźwięków.

Najpopularniejszym sposobem połączenia bezprzewodowego jest Bluetooth, którego zasięg w poszczególnych modelach wynosi nawet do 30 m. Głośniki bezprzewodowe są również odpowiednio skonstruowane. Przez wzgląd na ich plenerowe przeznaczenie większość modeli jest wodoszczelna, więc niestraszne im są zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo flagowe sprzęty potrafią pracować nawet przez całą dobę na jednym ładowaniu, bez konieczności podpięcia do prądu.

 Więcej informacji na temat głośników przenośnych znajdziesz w tekście: Najlepsze głośniki przenośne 2020. Który sprawdzi się w plenerze? Polecane modele.

Proponowane głośniki przenośne


Sprawdź wszystkie głośniki przenośne 

Powerbank

Przenośny bank energii zastąpi gniazdko elektryczne wszędzie tam, gdzie nie macie do niego dostępu. Bez trudu podładujecie nim smartfon, tablet czy czytnik e-book. Dodatkowo jest kompaktowy i lekki co sprawia, że bez trudu spakujecie go do plecaka czy torby. 

Poszczególne modele powerbanków różnią się też od siebie pojemnością, która przekłada się na ilość cykli ładowania, które mogą wykonać i typ urządzeń, jakie mogą ładować. Mówiąc wprost, im większa jest pojemność takiego urządzenia, tym dłużej posłuży jako zapasowe źródło energii. 

Co ważne, powerbankiem możecie ładować energię za pomocą dedykowanego kabla lub w poszczególnych modelach – indukcyjnie. Na rynku zajdziecie również modele przenośnych banków energii, które pozwolą ładować nawet dwa urządzenia jednocześnie.

Więcej informacji na temat tego sprzęt znajdziesz w naszym poradniku: Jaki powerbank wybrać do smartfona i tabletu?

Polecane modele powerbanków


Odkryj wszystkie powerbanki

Mobilne dzwonki do drzwi

Logika wskazuje, że dzwonek do drzwi powinien znajdować się przy … drzwiach. A jednak nie do końca.  Okazuje się, że w dzisiejszych czasach możecie zabrać go również na balkon czy do ogrodu. Dzięki temu zyskujecie pewność, że żadna wizyta nie umknie Waszej uwadze.  Z takim wyposażeniem nawet spory harmider nie będzie w stanie zagłuszyć powiadomienia o wizycie gościa.

Mobilne dzwonki do drzwi stanowią część ideologii ekosystemu smart home i są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w nowoczesnych domach. Co więcej, oprócz możliwości przenoszenia i powiadomień dźwiękowych, oferują również efekty wizualne pulsujące w rytm muzyki. Przy tym wszystkim, głośniki mobilne pozostają kompaktowe i bardzo stylowe, więc idealnie wpasują się w każdą nowoczesną przestrzeń.

W tym temacie polecam również: Test i recenzja Honeywell DC515E | DC313EP2 Plug-In. Bezprzewodowe dzwonki pod lupą.

Polecane modele smart dzwonków