The Best Show on the Planet. Co wiadomo o nowym serialu twórcy Squid Game?

Hwang Dong-hyuk to producent filmowy i reżyser, któremu zawdzięczamy cieszący się niebywałą popularnością hit Netfliksa – Squid Game. Ostatnio okazało się, że koreański twórca pracuje nie tylko nad kolejną częścią kultowej produkcji, ale również nad zupełnie nowym projektem, noszącym roboczą nazwę „The Best Show on the Planet”. Ma być to zabawna satyra oparta na jego osobistym życiu i doświadczeniach. Czego dokładnie można się spodziewać?

Serial The Best Show on the Planet 

O czym będzie nowa propozycja koreańskiego producenta? Otóż, zgodnie z zapowiedzią Hwanga, The Best Show on the Planet  (tytuł roboczy) ma być zbiorem doświadczeń i po brzegi wypełnioną satyrą komedią na temat powstawania jego, bijącego rekordy popularności, serialu – Squid Game. 

Koreański reżyser zdradził niewiele na temat nowej produkcji, ale potwierdził, że materiał, z którego powstanie The Best Show on the Planet to głównie jego własne spostrzeżenia, dotyczące ogromnego, błyskawicznego i nieco niespodziewanego (aż na taką skalę) fenomenu produkcji z 2021 roku. Zaznaczył też, że póki co nowy projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji. 

squid game netflix serial
fot. Squid Game / Netflix

Fenomen Squid Game. Kiedy drugi sezon? 

Przypomnijmy, że serial Squid Game został udostępniony przez platformę Netflix w 2021 roku i natychmiast pobił wszelkie rekordy popularności – w szczytowym momencie numerem jeden listy najchętniej oglądanych przez Netflix jednocześnie aż w 94 krajach. 

Stoi za tym najpewniej pełna napięcia i działająca na wyobraźnię odbiorcy fabuła, która opowiada o uczestnikach specyficznej gry, dzięki której można wygrać miliardy. Aby tak się stało, uczestnicy muszą ukończyć ściśle określone zadania. Jeśli jednak się to nie uda, giną na miejscu. Trochę to przerażające, ale trzeba przyznać, że… mega wciągające!

Zobacz też:

🍿 Znany YouTuber MrBeast odtworzy Squid Game w prawdziwym życiu

Nic więc dziwnego, że fani serialu Squid Game od Netfliksa nie mogą doczekać się drugiego sezonu koreańskiej produkcji. Póki co potwierdzono jedynie jego powstanie we współpracy z Netfliksem oraz powrót głównego bohatera Seonga Gi-huna (Lee Jung-jae). Nie ma jednak informacji na temat reszty obsady czy poruszanych wątków. Data premiery kolejnego sezonu Squid Game również nie została dotychczas potwierdzona. Internetowe plotki przewidują jednak, że nastąpi ona najwcześniej na początku 2023 roku. 

Więcej dowiesz się tu:

🍿 Reżyser „Squid Game” potwierdził, że chce zrealizować 2. sezon serialu