Andrzej Seweryn jako drag queen w zwiastunie polskiego serialu Netflix Królowa. Kiedy premiera i kto jeszcze zagra?

Netflix coraz chętniej inwestuje w polskie seriale i filmy oryginalne. Jedną z nowości, którą ogłoszono latem 2021 roku, jest Królowa – serial oryginalny z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. O produkcji zrobiło się głośno nie tylko ze względu na obsadę, ale przede wszystkim z powodu podjętego tematu. Teraz nareszcie poznaliśmy datę premiery i dostaliśmy pełnoprawny zwiastun serialu. Co wiemy o Królowej?

Królowa – zwiastun, fabuła i obsada serialu

Serial śledzi losy Sylwestra, emerytowanego krawca, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by zrobić karierę w Paryżu. Odkrywając świat mody, odkrył także swoje sceniczne alter ego – drag queen Lorettę. W pewnym momencie otrzymuje list od wnuczki, Izabeli, która prosi go o pomoc. Jego córka, której nigdy nie poznał, pilnie potrzebuje przeszczepu nerki. Sylwester, wbrew złożonej przed laty obietnicy, wraca do górniczego miasteczka w Polsce, w którym musi zmierzyć się z przeszłością i nieprzyjazną teraźniejszością.

Serial Królowa Sylwester i Loretta
Andrzej Seweryn Jako Sylwester i Loretta. Źródło: Netflix

W roli Loretty/Sylwestra zobaczymy Andrzeja Seweryna, prawdziwą legendę polskiego kina, teatru i telewizji. Jako Wioletta, córka Sylwestra, wystąpi Maria Peszek, a we wnuczkę wcieli się Julia Chętnicka. W małej roli zobaczymy także Antoniego Porowskiego, znanego z programu Queer Eye kucharza i modela polskiego pochodzenia. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośnicki, scenarzysta takich filmów, jak Dom zły czy Ukryta gra. Zdjęcia do serialu kręcono m.in. w Nowej Rudzie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Królowej, który trafił do sieci 24 maja 2022 roku. Celowo wrzucam zwiastun z oficjalnego, anglojęzycznego kanału Netfliksa, gdyż dobę po opublikowaniu ma ponad 100 tysięcy wyświetleń i mnóstwo pochlebnych komentarzy. Czyżby zapowiadał się międzynarodowy sukces? Zobaczcie sami:

Kiedy premiera serialu Królowa na Netflixie?

Serial Netflix Królowa trafi do serwisu 23 czerwca 2022 roku w Polsce oraz w aż 190 krajach na całym świecie. Jest to de facto mini serial, ponieważ będzie się składał z zaledwie czterech odcinków. Wszystkie będą dostępne od razu w dniu premiery.

Plakat serialu Królowa
Źródło: upflix.pl / Netflix

Królowa promowana jest jako optymistyczna i pełna humoru opowieść o pojednaniu i miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie różnice i stereotypy. Czy polski komediodramat uda się lepiej, niż niesławne Krakowskie Potwory, dowiemy się już niebawem. Zwiastun jednak napawa optymizmem. Zamiast wątpliwej jakości CGI ma prawdziwą, polską małomiasteczkowość, ale też gigantyczne peruki, balowe suknie i diamenty wielkości cytryn. No i pół tony makijażu.

Zobacz także:

Sprawdź ofertę telewizorów w x-komie

Źródła: Netflix, Vogue Polska