Jak ściągnąć książki na Kindle? Krótki poradnik dla kochających czytanie

Twoje półki w mieszkaniu uginają się pod ciężarem książek? Zamiast nosić wszystkie przy sobie, lepiej zgromadź je w jednym, konkretnym miejscu. Do tego celu najlepiej sprawdzi się czytnik e-booków, który ułatwi Ci wygodne czytanie gdziekolwiek zapragniesz. Przedstawię Ci kilka sposobów, na to jak ściągnąć książki oraz w jaki sposób wgrać je na czytnik Kindle.

Czytnik ebooków Kindle – co musisz wiedzieć?

Firma Amazon wypuściła na rynek w 2007 roku swój pierwszy czytnik e-book. Do dziś zainteresowanie nimi nie słabnie. Producent postawił na wyświetlacz, który nie męczy oczu. To uczyniło go lepszym od ekranu laptopa i komputerowego monitora. Dodatkowo na jednym ładowaniu, będziesz w stanie przygotować się na kilkutygodniowy maraton czytania.

Czytnik ebook jest idealny dla osób, które pragną mieć całą swoją bibliotekę w jednym miejscu.

Czytnik obok Iphone i okularów

Krótki poradnik jak ściągnąć książki na Kindle

Wybrałeś już swój wymarzony czytnik, ale nie wiesz, jak ściągnąć interesujące Cię tytuły? Kindle oferuje szereg możliwości na pobieranie i wgrywanie książek na ich urządzenie. Przed Tobą najbardziej popularne sposoby jak najlepiej to zrobić.

Księgarnia Amazon

Pierwszym sposobem na ściągnięcie książek na Kindle jest użycie księgarni Amazon w czytniku.

 1. Miej pewność, że jesteś podłączony do sieci Wi-fi.
 2. Kliknij w ikonę sklepu na czytniku.
 3. Zaznacz hasło BOOKS.
 4. Wejdź w kategorie, która Cię najbardziej interesuje.
 5. Wybierz książkę, którą chcesz przeczytać.
 6. Przejdź do płatności.

W przypadku subskrypcji Twojej ulubionej gazety wystarczy, że wciśniesz przycisk subscribe now. Żebyś mógł się cieszyć w pełni z pobranych ebooków kliknij przycisk HOME, a następnie w folderze download znajdziesz kupione wcześniej tytuły.

Przeglądarka internetowa

Kolejnym sposobem na pobranie książek, jest użycie przeglądarki internetowej. Istnieje wiele oficjalnych stron, które oferują książki w formie e-book.  Niektóre z nich posiadają darmowe pozycje, ale co najważniejsze – możesz mieć pewność, że pobierane książki pochodzą z legalnych źródeł.

Możesz je pobrać w formatach ChRL, MOBI, AZW oraz TXT. Pliki formatu EPUB będziesz musiał najpierw skonwertować w specjalnym programie np. Calibre.

Oto kilka z nich:

 • Wolnelektury
 • Nexto
 • Woblink
 • Chmuraczytania
 • Ebooks43
 • FantastykaPolska
 • Legimi
kindle paperwhite 4 recenzja

Jak wgrać pobrane książki na Kindle?

Książki zakupione przez Internet trzeba wgrać na czytnik. Możesz to zrobić na dwa sposoby: przez dedykowaną aplikację lub ręcznie.

Jakie aplikacje do wgrywania ebooków?

Najpopularniejsze programy do wgrywania książek na Kindle:

 • Calibre – zaawansowana aplikacja, dzięki której możesz łatwo zarządzać swoją biblioteką, konwertować pliki oraz wgrywać książki elektroniczne na czytnik Kindle. Pomoże również przy konwersji nieobsługiwanych przez Kindle plikach EPUB.
 • KDeasy – uproszczona wersja Calibre. Ma przejrzysty interfejs i mniej zaawansowanych opcji. Konieczne będzie jednak podłączenie komputera z aplikacją do czytnika poprzez kabel USB
 • Send to Kindle App – dzięki niej możesz wysyłać na swój czytnik pliki z komputera czy urządzenia z systemem Android. Książki, a nawet artykuły zostaną dostarczone bezpośrednio na Twój czytnik. Aplikacja obsługuje formaty takie jak AZW, GIF, PNG, BMP i PDF. DOC, DOCX, HTML, HTM, RTF, JPEG, MOBI.

Inne sposoby na wgrywanie plików

Ebooki na Kindle z poziomu komputera można wgrać na dwa różne sposoby.

Jak wgrać książki na Kindle przez e-mail?

 1. Aby wgrać książke na Kindle poprzez e-mail potrzebujesz indywidualnego adresu mailowego czytnika.
 2. Aby go znaleźć, wejdź w ikonę menu, później kliknij w ustawienia, a na końcu w moje konto. Adres powinien znajdować się na dole strony.
 3. Na dany e-mail wyślij w załączniku wybrane dokumenty.
 4. Żeby przeformatować pliki PDF do formatu dla Kindle – wystarczy wpisać w tytule maila convert.

Jak wgrać książki na Kindle przez kabel USB?

 1. Podłącz komputer do swojego czytnika za pomocą kabla USB.
 2. Przegraj pobrane ebooki do katalogu nazwanego documents.
 3. Po tym procesie książki powinny być widoczne na czytniku.

Czym różnią się Kindle?

Amazon Kindle 10 to najbardziej podstawowa wersja 

Najtańszy, a przez to najbardziej popularny. Posiada dotykowy, matowy ekran o rozdzielczości 800 x 600 px, który nie odbija światła. Czytnik wyposażony jest również w podświetlanie ekranu, które ratuje oczy wszystkim nocnym markom podczas czytania po zmroku.

Amazon Kindle Paperwhite 4 zabierzesz go do wanny

W tej wersji spotkasz się znowu z 6-calowym ekranem, ale już o rozdzielczości 1448 x 1072 px . Pozostałe funkcje są bardzo zbliżone do Amazon Kindle 10, jednakże jedna z nich zasługuje na specjalne wyróżnienie. Jest nią wodoodporność. Teraz wszystkie swoje wirtualne książki możesz przeczytać w wannie albo jacuzzi bez obawy przed ich zatopieniem.

Sprawdź recenzję Kindle Paperwhite 4

Amazon Kindle Oasis 3 wyregulujesz barwy i zmienisz czcionkę

Jest to najbardziej zaawansowana z wyżej wymienionych wersji Kindle. Posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1680 x 1264 px. Oprócz sterowania dotykowego, Kindle Oasis wyposażony jest w przyciski mieszczące się z prawej strony panelu, dzięki którym łatwo zmienisz strony książki. Za pomocą dodatkowych funkcji, w czytniku możesz regulować jasność oraz barwę ekranu, tak aby np. uzyskać efekt starej kartki poprzez zredukowanie emisji światła niebieskiego.

Pamiętaj, we wszystkich wyżej wspomnianych czytnikach istnieje możliwość dokupienia wersji bez reklam.

Zobacz czytniki e-booków Kindle w sklepie x-kom