Rakuten TV – jaka jest cena i co oferuje?

Chociaż Netflix nadal jest dominującą platformą streamingową na polskim rynku, konkurencja nie śpi, a nowe serwisy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jednym z nich jest Rakuten TV, który skupia się na kupowaniu i wypożyczaniu cyfrowych filmów i programów telewizyjnych. Choć serwis jest popularny za granicą, nad Wisłą nie odniósł większego sukcesu. Zobacz, co VOD od Japończyków ma w swojej ofercie

Czym jest Rakuten TV?

Rakuten TV to platforma oferująca wideo na żądanie, czyli VOD (video on demand). Oznacza to, że możesz w niej oglądać filmy i programy telewizyjne po uiszczeniu opłaty za dostęp. Serwis należy do Japońskiej firmy Rakuten, która jest trzecim największe na świecie przedsiębiorstwo z branży e-commerce.

Jaka jest cena Rakuten TV?

W Rakuten TV za każdy z tytułów płacimy pojedynczo – kupując go lub wypożyczając. Ceny wypożyczenia zaczynają się już od 6,99 zł, choć dla większości produkcji wynoszą 14,90 zł. Jeśli chodzi o koszt zakupu filmu wynosi on przeważnie 54,99 zł. Ceny nie są zależne od gatunku filmu i daty jego premiery, a plasują się według jakości materiału video.

W porównaniu do innych serwisów jak Amazon Prime Video lub Apple TV+ ceny nie wydają się zbyt atrakcyjne. W przypadku powyższych mówimy o subskrypcji miesięcznej, która wychodzi po prostu dużo taniej. Natomiast Japoński serwis VOD można porównać z wyjściem do kina. 

Ceny Rakuten TV

Za wykupienie dostępu zapłacisz w prosty sposób, podpinając do konta kartę kredytową VISA lub MasterCard. Dla użytkowników kart Maestro mam złą wiadomość, ponieważ ta firma nie jest obsługiwana przez Rakuten TV. Dostęp do filmów wykupisz także za pomocą płatności z konta PayPal.

Czym jest płatność z użyciem punktów w Rakuten TV?

Ciekawą opcją, z którą nie spotkałem się w przypadku innych serwisów VOD, jest możliwość zdobywania punktów. Punkty przydzielane są po zakupie lub wypożyczeniu filmu na platformie i obniżają cenę przyszłych inwestycji. Oznacza to, że im więcej materiałów wykupujemy, tym większe rabaty możemy uzyskać w przyszłości.

Czy Rakuten TV posiada darmowy okres próbny?

Niestety Rakuten TV nie posiada żadnego okresu próbnego, istnieje jednak specjalna strefa Rakuten TV Free, w której udostępniono niektóre produkcje za darmo. W darmowej wersji prym wiodą dokumenty poświęcone graczom drużyny piłkarskiej F.C. Barcelona oraz treści przeznaczone dla najmłodszych.

Oprócz tego często można spotkać promocje, w których otrzymasz vouchery na dostęp do tego serwisu. Aktualnie przy zakupie telewizora, np. LG OLED55C11LB, każdy nabywca otrzymuje dostęp do 10 dowolnych filmów całkiem za darmo. Jest to ciekawa akcja marketingowa, pozwalająca zapoznać się z serwisem.

Aplikacja Rakuten TV

Na jakich urządzeniach i w jakiej jakości działa Rakuten TV?

Rakuten TV działa na platformach mobilnych z systemem Android i iOS, posiada aplikację na telewizory Philips, Samsung, TCL, LG, Hisense, Sony i Panasonic. Z serwisu można też skorzystać, za pomocą przeglądarek internetowych: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge oraz Safari.

Jak wcześniej wspominałem, jakość materiałów na tej platformie zależy od wybranej przez ciebie jakości. Na przykładzie filmu Czarna Wdowa za jakość SD będziesz musiał zapłacić 14.90 zł, a upgrade do HD lub UHD jest o 2 zł droższy i kosztuje 16,90. Warto wspomnieć o tym, że Rakuten TV obsługuje materiały 4K Ultra HD, Dolby Atmos, Dolby Vision i HDR10+.

Co można obejrzeć na Rakuten TV?

Serwis Rakuten TV w swojej ofercie posiada zarówno nowości, które dopiero miały premiery kinowe, jak i klasyki kina, do których powrót to przyjemność sama w sobie. Każdy film posiada opis fabuły, rozpiskę dostępnej jakości i języków. Dodatkowo serwis wyświetla ocenę produkcji z portalów takich jak The Movie Database, IMDb, Rotten Tomatoes oraz filmaffinity. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych filmów, które warto objerzeć:

Legion Samobójców: The Suicide Squad (2021)

Supertajna i superszemrana jednostka Uderzeniowa X, stworzona z antybohaterów, która ma zawalczyć z partyzantami na odludnej wyspie Corto Maltese. Brzmi ciekawie, prawda? W skład drużyny wchodzą doskonale znane postacie z uniwersum DC takie jak: Bloodsport, Peacemaker, Kapitan Boomerang, King Shark i Harley Quinn.

Film Legion Samobójców: The Suicide Squad (2021)​

Szybcy i wściekli 9

Kolejna odsłona amerykańskiego blockbuster’a, w której Dominic Toretto po raz kolejny musi stawić czoła swojej własnej przeszłości. W tej części cała ekipa zbiera się, by pomóc Domowi wyrównać stare rachunki i powstrzymać diabelski spisek jego brata Jacoba. Masa efektów specjalnych, świetne ujęcia, a to wszystko w HDR10 na Rakuten TV. 

Film Szybcy i wściekli 9

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Jeżeli kochasz horrory, musisz doskonale znać serię Obecność. Na Rozkaz Diabła to trzecia odsłona tej serii. W filmie rodzina doświadczonych badaczy spraw paranormalnych, Edem i Lorraine Warrenam, staje w obliczu zagadkowego morderstwa. Oskarżony o zbrodnie utrzymuje, że nie jest odpowiedzialny za zabójstwo i obwinia siły nieczyste. 

Horror Obecność 3: Na rozkaz diabła

Kosmiczny mecz: Nowa era

Nowy Kosmiczny mecz kontynuuje fabułę filmu z 1996 roku. Tym razem to nie Michael Jordan, a nowa ikona światowej koszykówki LeBron James zostaje wciągnięty do świata Looney Tunes. Bohaterowie muszą połączyć siły, aby pokonać złośliwą sztuczną inteligencję Al-G Rhythma. Choć kontynuacja nie jest tak dobra jak oryginał, to jest świetną rozrywką dla całej rodziny.

Film Kosmiczny mecz: Nowa era​