Co dodać do laurki? Pomysły na prezenty dla babci i dziadka

Rozpieszczają, karmią pysznościami, opowiadają bajki, przytulają i są pierwszą pomocą rodziców. Babcie i dziadkowie już całkiem niedługo będą obchodzić swoje święta. To wyjątkowa okazja, aby wyrazić miłość i wdzięczność za ich wsparcie. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty dla babci i dziadka.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W pierwszym miesiącu nowego roku na kalendarzu widnieją dwa wyjątkowe dni. To przypadające po sobie święta, podczas których uwaga skupia się na najstarszych członkach rodziny. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a dzień później świętujemy Dzień Dziadka. Z tej okazji wnuczęta szykują niespodzianki, układają życzenia i malują laurki. Rodzice mogą pełnić rolę pomocników i wspomóc starania najmłodszych. Podpowiadamy, na jakie oryginalne pomysły na prezenty dla babci i dziadka warto postawić.

Podczas gdy dzieci zadbają o stronę artystyczną, przygotują oprawę wokalną i złożą wyraz swojej miłości w laurkach, rodzice mogą wyrazić swoje uczucia i wdzięczność w nieco inny sposób. Sprawdź pomysły na prezenty dla babci i dziadka. Postaw na coś praktycznego i niebanalnego. Wybierz upominki, które ułatwią im codzienność, pomogą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie i sprawdzą się jako umilacze czasu na długie, zimowe wieczory.

Pomysły na prezenty dla babci i dziadka

Wyciskarka wolnoobrotowa Gotie GSJ-630R  

Zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobra okazja ku temu, by sprawdzić, czego brakuje w ich kuchennym arsenale. Z całą pewnością dziadkowie mają przyszykowaną szafkę ze słodkościami na wizytę wnucząt. U babci i dziadka zawsze znajdzie się kawałek ciasta czy kubek gorącego kakao. Teraz pora zadbać o nich i podarować im sprzęt, dzięki któremu będą mogli zadbać o siebie i w prosty sposób przygotować pyszne soki pełne witamin.

wyciskarka wolnoobrotowa Gotie GSJ 630R

Wyciskarka wolnoobrotowa Gotie GSJ-630R posiada duży otwór, który znacznie ułatwia przygotowywanie soków, ponieważ nie trzeba wcześniej kroić warzyw i owoców na mniejsze kawałki. Do środka można wrócić miękkie i twarde składniki, a urządzenie poradzi sobie z nimi bez trudu. Wszystko dzięki temu, że wyciskarka posiada aż 9 trybów pracy, funkcję regulacji miąższu i wykonuje aż 55 obrotów na minutę. W zestawie znajdują się trzy sitka, pojemnik na odpady oraz pojemnik na sok.


Opaska SiDLY Care 2 + roczny pakiet teleopieki

Czasami ze względu na odległość miejsca zamieszkania wyjazd do babci i dziadka jest wyczekiwanym wydarzeniem. Na co dzień pozostają rozmowy telefoniczne (a jeśli starsze pokolenie korzysta z dobrodziejstw nowych technologii, to także komunikacja multimedialna). Spotkaniom na żywo towarzyszą chwilę radości i wzruszeń. Prezentem dla dziadków, którzy nie zawsze mogą być blisko wnucząt, może być urządzenie, dzięki któremu nawet mimo dzielącej Was odległości, będziesz wiedzieć, że ich stan zdrowie jest stale monitorowany, a w razie potrzeby szybko otrzymają niezbędną pomoc medyczną.

Zakładana na nadgarstek opaska telemedyczna to sposób na to, by zapewnić starszym członkom rodziny bezpieczeństwo i dostęp do opieki medycznej. Urządzenie na bieżąco sprawdza stan parametrów życiowych i przesyła dane do centrum telemedycznego. Dzięki czemu masz pewność, że w razie potrzeby ratownicy udzielą niezbędnej pomocy. Opiekunowie osoby starszej otrzymują także dostęp do aplikacji i systemu teleopiekuńczego. Można tam sprawdzić aktualne i archiwalne pomiary oraz zapoznać się z historią alertów. Opaska została wyposażona w przycisk alarmowy SOS, który umożliwia rozmowę z ratownikiem medycznym oraz posiada detekcję upadków. Wraz z zakupem urządzenia otrzymasz dostęp do całodobowego centrum teleopieki.


Robot sprzątający Ecovacs Deebot OZMO 950

Nie chcesz rozdrabniać się na mniejsze upominki i w tym roku planujesz kupić jeden, konkretny upominek? Jeśli nadal zastanawiasz się jaki prezent dla babci i dziadka zda egzamin, postaw na robota sprzątającego. Po wspólnej zabawie z wnukami nie zabraknie okazji do tego, by dziadkowie mogli wypróbować jego działanie. Urządzenie w mig zbierze okruszki po podwieczorku i upora się z kłębkami kurzu plączącymi się pod kanapą.

robot sprzątający evocas deebot ozmo 950

Automatyczny robot sprzątający Ecovacs Deebot OZMO 950 poleca się jako prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Urządzenie posiada pojemnik na kurz o dużej pojemności, dzięki czemu nie trzeba opróżniać zbiornika po każdym cyklu sprzątania. To nie wszystko, bo oprócz tego, że robot zbierze kurz, okruszki i inne zanieczyszczenia, to dodatkowo umożliwia czyszczenie na mokro – a to wszystko w tym samym czasie. A dzięki czujnikom antykolizyjnym sprytnie ominie przeszkody i będzie łaskawy dla mebli.


Gra planszowa Hasbro Monopoly Classic

Dzień babci i dziadka możesz uczcić wręczając im upominek, dzięki któremu jesienno-zimowe wieczory będą przyjemniejsze. Gra planszowa to także dobry pomysł na zabawę z wnukami. W przerwie między organizacją balu księżniczek, czytaniem bajek i spacerami, babcia i dziadek mogą wspólnie z wnukami zagłębić się w tajniki handlu nieruchomościami i sprawdzić swoje strategiczne zdolności przy okazji dając dzieciom małą lekcję ekonomii 😉.

Gra planszowa Monopoly to klasyka wśród gier planszowych. Plansza, osiem pionków, karty własności, hotele i banknoty – tyle wystarczy, by rozpocząć przygodę z rynkiem nieruchomości. Cała zabawa polega na zakupie lokalizacji i czerpaniu z nich zysków. Wraz z rozwojem gry, inwestujący może rozszerzać swoją działalność, stawiając domki i hotele. Uwaga! Inni gracze mogą mieć taki sam plan.

LEGO Ideas 21327 Maszyna do pisania

Zastanawiasz się jaki prezent dla dziadka, który wśród znajomych i rodziny jest uznawany za złotą rączkę, podarować z okazji jego święta? Postaw na LEGO®. Zestaw do konstruowania budowli na nowo obudzi w nim pasję i zapewni relaksującą rozrywkę. Wybierz na model, który po zbudowaniu znajdzie dla siebie reprezentatywne miejsce, a przy okazji posłuży jako dekoracja.

Replika klasycznej maszyny do pisania będzie strzałem w dziesiątkę. Chociaż to konstrukcja zbudowana z klocków, to posiada ruchome elementy, które są dodatkową atrakcją. Po naciśnięciu klawisza z literą dźwignia czcionkowa podnosi się, a karetka przesuwa, dając bardzo realistyczne wrażenie.

LEGO Creator Expert Drzewko Bonsai

A co na Dzień Babci sprawdzi się w roli niebanalnego prezentu? Tutaj również z pomocą przychodzi LEGO®. W końcu konstruktorska smykałka może mieć także damski pierwiastek. Układanie budowli z klocków to bardzo relaksujące zajęcie, które z pewnością doceni każda babcia. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że swoją pomoc przy projekcie zaoferują wnuki. To ciekawy podarunek, który z pewnością ją zaskoczy.

lego drzewko bonsai

LEGO® Creator Expert Drzewko Bonsai to wyjątkowy sposób na podarowanie chwili wytchnienia. Zestaw posiada wymienne elementy – zielone liście i różowe kwiaty wiśni. Można dekorować nimi drzewko wraz ze zmieniającymi się porami roku. Kiedy projekt zostanie ukończony, można postawić go na specjalnej, dołączonej podstawce imitującej drewniane listwy.

SodaStream TERRA BLACK

Chociaż Dzień Babci i Dzień Dziadka wypada w samym środku zimy, to myśląc o prezencie, możesz wybiec nieco w przyszłość i podarować im sprzęt, który świetnie sprawdzi się podczas bardziej słonecznych miesięcy. A dodatkowo będzie cieszył oko gustownym designem.

Ekspres do napojów gazowanych SodaStream TERRA BLACK to gwarancja prostej obsługi i wyjątkowego orzeźwiającego smaku. Dzięki temu urządzeniu można w szybki sposób urozmaicić smak zwykłej wody bąbelkami. W zestawie znajduje się butelka, którą można myć w zmywarce oraz ekspres do napojów gazowanych w eleganckim matowym wykończeniu, a także cylinder z gazem CO2, który wystarczy do przygotowania aż 60 litrów napoju.