Gdy wpadają wnuki. Top pięć gier, które warto mieć u siebie w domu

Z dziadkami nigdy nie jest nudno. Czasem jednak warto urozmaicać wspólnie spędzany czas, by jak najlepiej poznawać zainteresowania seniorów i juniorów. Jeśli jesteś babcią lub dziadkiem, to sprawdź, w co grać z wnukami i czym ich zająć, kiedy wpadają w odwiedziny. Jeśli to Ty wybierasz się do babci i dziadka, to zobacz, w jakie gry możecie grać, by dobrze się bawić.

Międzypokoleniowy dream team 

Dziadkowie i wnuki. Dwa pokolenia, które dzieli wieloletni dystans. Czasem mówią różnymi językami, czasem ci starsi muszą walczyć z nowoczesnymi technologiami o uwagę tych młodszych. Ale kiedy na horyzoncie pojawia się rywalizacja, to wszyscy chętnie podejmują rękawicę, by coś sobie (i reszcie) udowodnić. Dziadki, że wciąż w nich sporo młodzieńczej energii, a wnuki, że wcale nie są już takie małe i świetnie sobie radzą z wyzwaniami. Zobaczcie, w jakie gry mogą grać dziadkowie z wnukami, by tworzyć międzypokoleniową więź.

Granna Grzybobranie

Granna Grzybobranie to niezapomniana gra z dzieciństwa w nowym wydaniu, dostosowanym do potrzeb współczesnych graczy. Zasady gry zostały wzbogacone między innymi poprzez pojawienie się zwierzątek, które pomagają lub przeszkadzają podczas wędrówki. Grzybobranie zyskało również nowoczesną, bajkową oprawę 3D. Dzięki temu mnóstwa frajdy nie zabraknie i dla dzieci, i dla dorosłych.

Hasbro Jenga Classic

Nie daj się przechytrzyć. Wykaż się sprytem i zaskocz swoich wnuków (lub dziadków). Sprawdź się w Hasbro Jenga Classic, czyli w budowaniu wieży niewiele mniej znanej od tej w Pizie. I tak jak ta włoska, wieża w Jendze bardzo często bywa krzywa. Zadaniem każdego gracza jest takie wyciąganie drewnianych cegiełek, by wieża nie upadła akurat w jego turze. Z tą grą zbudujecie napięcie w każdej rundzie i udowodnicie, czyje imię ma zręczność.

Trefl 5 sekund Junior Edycja 2019

5 sekund Junior to gwarancja zabawy i mnóstwa śmiechu dla całej rodziny. Czekają na Was setki zróżnicowanych i ciekawych pytań, dostosowanych do wiedzy i umiejętności najmłodszych. W zestawie znalazła się także specjalna plansza, pionki oraz czasomierz, który odlicza dokładnie pięć sekund. Czy dacie radę odpowiedzieć pod presją czasu? Może się okazać, że nawet najprostsze pytania będą prawdziwym wyzwaniem!


Mattel Scrabble Harry Potter

Mattel Scrabble Harry Potter to najpopularniejsza gra słowna, wzbogacona o elementy świata Harry’ego Pottera. Dołącz do jednego z domów Hogwartu i zacznij emocjonującą rozgrywkę. Podobnie jak w przypadku oryginalnej wersji, gracze rywalizują ze sobą, by zdobyć jak największą liczbę punktów za każde ułożone na planszy słowo. Scrabble ponadto ćwiczą umysł i uczą kreatywności. Dla dziadków zaś to okazja, by wkroczyć do czarodziejskiego świata, który uwielbiają ich wnuki.

babcia scrabble


Mattel Uno

Na jednej rundzie się nie skończy. Mattel Uno to energiczna karcianka, która wciągnie oba pokolenia na długie godziny. Gra składa się ze 108 kart z numerami oraz z kart akcji w czterech kolorach. Gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i krzyknie UNO wygrywa rundę. Podium należy do tego, kto jako pierwszy zdobędzie 500 punktów.