Gdy wpadają wnuki. Top pięć gier, które warto mieć u siebie w domu

Z dziadkami nigdy nie jest nudno. Czasem jednak warto urozmaicać wspólnie spędzany czas, by jak najlepiej poznawać zainteresowania seniorów i juniorów. Jeśli jesteś babcią lub dziadkiem, to sprawdź, w co grać z wnukami i czym ich zająć, kiedy wpadają w odwiedziny. Jeśli to Ty wybierasz się do babci i dziadka, to zobacz, w jakie gry możecie grać, by dobrze się bawić.

Międzypokoleniowy dream team 

Dziadkowie i wnuki. Dwa pokolenia, które dzieli wieloletni dystans. Czasem mówią różnymi językami, czasem ci starsi muszą walczyć z nowoczesnymi technologiami o uwagę tych młodszych. Ale kiedy na horyzoncie pojawia się rywalizacja, to wszyscy chętnie podejmują rękawicę, by coś sobie (i reszcie) udowodnić. Dziadki, że wciąż w nich sporo młodzieńczej energii, a wnuki, że wcale nie są już takie małe i świetnie sobie radzą z wyzwaniami. Zobaczcie, w jakie gry mogą grać dziadkowie z wnukami, by tworzyć międzypokoleniową więź.

Fisher-Price Głodna Gąsienica

Fisher-Price Głodna Gąsienica to propozycja dla najmłodszych dzieci. Główną bohaterką gry jest wiecznie głodna (zresztą tak jak wnuki, gdy odwiedzają dziadków) gąsienica. Zadaniem graczy jest karmienie uroczego stworzenia takimi liśćmi, jakie pokazuje obrotowe okienko na jego grzbiecie. Jeśli uda się poprawnie dopasować posiłek, gąsienica zamieni się w pięknego motyla. Grać można na trzech poziomach: dopasowywać kolory i kształty, kolory i cyferki oraz kolory, kształty i cyferki.

Hasbro Jenga Classic

Nie daj się przechytrzyć. Wykaż się sprytem i zaskocz swoich wnuków (lub dziadków). Sprawdź się w Hasbro Jenga Classic, czyli w budowaniu wieży niewiele mniej znanej od tej w Pizie. I tak jak ta włoska, wieża w Jendze bardzo często bywa krzywa. Zadaniem każdego gracza jest takie wyciąganie drewnianych cegiełek, by wieża nie upadła akurat w jego turze. Z tą grą zbudujecie napięcie w każdej rundzie i udowodnicie, czyje imię ma zręczność.

Spin Master Gra Chińczyk + Gra Memo Psi Patrol 2w1

Spin Master Gra Chińczyk + Gra Memo Psi Patrol 2w1 to gwarancja zabawy przez długie godziny. Nie dość, że w zestawie znajdują się dwie gry, to jeszcze opatrzone są grafikami z bohaterami Psiego Patrolu. Dziadkowie będą wiec mieli okazję, żeby przy okazji czasu poświęconego na grę, poznać ulubione postaci z bajek swoich wnuków. Podczas rozgrywki w chińczyka dzieci nauczą zdrowej rywalizacji, a z Memo (nie tylko) maluchy będą rozwijać swoją pamięć.

Mattel Scrabble Original

Mattel Scrabble Original najpopularniejsza gra słowna, która nigdy się nie znudzi. Gracze rywalizują ze sobą, by zdobyć jak największą liczbę punktów za każde ułożone na planszy słowo. Płytki z literkami mają swoją wartość, którą można pomnożyć przez ułożenie na bonusowym polu. Ale frajda z rywalizacji to nie jedyna korzyść płynąca ze Scrabbli. Gra ćwiczy umysł i uczy kreatywności. Kto wie, może dziadkowie przypomną sobie podczas rozgrywki słowa, które wyszły obecnie z użycia?

Mattel Uno

Na jednej rundzie się nie skończy. Mattel Uno to energiczna karcianka, która wciągnie oba pokolenia na długie godziny. Gra składa się ze 108 kart z numerami oraz z kart akcji w czterech kolorach. Gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i krzyknie UNO wygrywa rundę. Podium należy do tego, kto jako pierwszy zdobędzie 500 punktów.