Pixel Watch oficjalnie zaprezentowany. Najważniejsze informacje o pierwszym zegarku Google

Na tę premierę czekało wielu fanów urządzeń ubieralnych. Pierwszy autorski zegarek marki Google zapowiadany był już od dłuższego czasu jako najbardziej funkcjonalny zegarek premium, który zaprojektowano z myślą o wygodzie i trwałości. A jak jest w rzeczywistości? Poznaj specyfikację i cenę smartwatcha Google Pixel Watch i przekonaj się, czy rzeczywiście może on namieszać w segmencie inteligentnych zegarków.

Google Pixel Watch – wygląd i konstrukcja 

Koniec z domysłami. Zegarek Google Pixel Watch stał się faktem. Co przynosi? Przede wszystkim mamy do czynienia z całkiem przyjemnym urządzeniem ubieralnym, które pasować będzie zarówno osobom lubiącym nowoczesne rozwiązania, jak i wiernym fanom klasyki. 

Na froncie pierwszego smartwatcha Google rozpościera się niewielki, ale czytelny 1,2-calowy ekran AMOLED z opcją Always On Display, która bez przerwy wyświetla najważniejsze dla użytkownika komunikaty – można je dopasować według swoich potrzeb. 

Panel premierowego zegarka pokryto dodatkowo trójwymiarowym szkłem Corning Gorilla Glass 5, które ma za zadanie solidnie chronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Całość wkomponowano w kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej, co czyni z Google Pixel Watch nowoczesną, a jednocześnie elegancką konstrukcję. 

Według zapewnień giganta z Mountain View obudowa zegarka Google ma być także odporna na wodę 5 ATM i pył IP68. Smartwatch jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych – w zależności od regionu. Z kolei jego wspomniany już ekran, łącznie z tarczami, można swobodnie spersonalizować według własnych potrzeb.

pixel watch google
fot. Google

Zaplecze systemowe 

Smartwatch Google pracuje na autorskim systemie producenta WearOS w wersji 3.5 i jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami Google Pixel i urządzeniami pracującymi na systemie Android 8.0 lub nowszym. Napędza go znany już fanom sektora wearables procesor, Exynos 9110, wspierany przez 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej. Mamy tu też sporą baterię 294 mAh z ładowaniem indukcyjnym Qi i szybkim ładowaniem, które w zaledwie 30 minut ma przywracać połowę mocy urządzenia. Zegarek dostępny jest w opcji podstawowej Bluetooth/Wi-Fi lub z wbudowanym modułem łączności 4G LTE.

Biorąc pod uwagę powyższe przymioty, trzeba przyznać, że Google Pixel Watch staje się doskonałą bazą do wykorzystania szerokiego wachlarza funkcji znanych z podobnych rozwiązań. Ale czy tylko?

Zegarek inspirowany możliwościami Google i Fitbit

Atutem Google Pixel Watch, który jednoznacznie wysuwa się na prowadzenie i może sprawić, że rynkowi giganci „poczują jego oddech na plecach” jest połączenie potencjału dwóch gigantycznych marek w jednym urządzeniu. Współpraca Google i Fitbit sprawia, że Google Pixel Watch rzeczywiście ma prawo pretendować do miana wszechstronnego urządzenia, które skupia się na dopracowanych opcjach fitness i bierze pod lupę kwestię zdrowia, a dodatkowo jest także genialną przestrzenią do zarządzania swoimi sprawami i korzystania z technologii w codziennym życiu.

Funkcje treningowe od Fitbit

Pixel Watch to zegarek zaprogramowany na zdrowy i efektywny tryb życia. Dzięki współpracy z Fitbit, smartwatch oddaje do dyspozycji użytkownika aż 40 trybów aktywności, wbudowany GPS i wysoce szczegółowe mierzenie tętna z funkcją Active Zone Minutes, która ma pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników treningowych. 

Oprócz powyższego, urządzenie ubieralne Google to skarbnica wiedzy na temat zdrowia, która dzięki aplikacji i czujnikowi EKG weryfikuje pracę serca. Zegarek sprawdza także m.in. jakość odpoczynku i poszczególnych faz snu, oferuje opcję SOS, która powala szybko powiadomić numery alarmowe ( wybrane kontakty lub służby ratownicze) w razie niebezpieczeństwa, oraz funkcję wykrywania upadku, która wysyła informacje samoczynnie, gdy tylko dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia.  

Biorąc pod uwagę współpracę technologicznych gigantów, nie jest też zaskoczeniem, że decydując się na to urządzenie, każdy użytkownik otrzymuje 6-miesięczną subskrypcję Fitbit Premium, a wraz z nią głębszy wgląd w parametry zdrowotne, różnorodne treningi, sesje uważności i wiele, wiele innych. 

Dowiedz się więcej:

💡Fitbit Premium – czy się opłaca i co daje? Najważniejsze informacje o dodatkowym pakiecie funkcjonalności od amerykańskiej marki

Pakiet opcji od Google

Wśród najważniejszych funkcjonalności od Google znalazła się naturalnie m.in. możliwość korzystania z Asystenta Głosowego Google, która znacznie ułatwia wydawanie poleceń i obsługę zegarka. Dodatkowo Google Pixel Watch daje m.in. możliwość zbliżeniowego płacenia za zakupy za pomocą Google Pay (wbudowany moduł NFC), możliwość odczytywania Gmaila, nawigację Google Maps, dostęp do YouTube Music (3 miesiące za darmo), czy np. możliwość pobierania aplikacji ze Sklepu Google bezpośrednio do pamięci urządzenia. A wszystko to z poziomu własnego nadgarstka. 

Na tym jednak nie koniec. Jeśli bowiem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami telefonu z serii Google Pixel albo słuchawek Pixel Buds, wówczas Pixel Watch staje się częścią ekosystemu Google, pozwalając m.in. korzystać z funkcji znajdywania pozostałych urządzeń. Co więcej, podobnie do innych produktów amerykańskiej marki, otrzymał dostęp do aplikacji Google Home i pozwala na sterowanie inteligentnymi urządzeniami Google we własnym domu – bez względu na to, gdzie użytkownik znajduje się w danym momencie.  

Polecamy:


Cena i dostępność Google Pixel Watch

Na stronie producenta ruszyła przedsprzedaż. Trzeba przyznać, że zegarek nie należy do najtańszych , bo jego wartość to 349,99 USD w wersji podstawowej oraz 399,99 USD w wersji 4G LTE. Ptaszki jednak ćwierkają, że na rynek europejski cena ta ma być jeszcze wyższa, co mimo wszystkich zalet, może być główną przyczyną skierowania oczu klientów ku tańszym rozwiązaniom rynkowej konkurencji. 

Tak czy inaczej, jeśli cena zostałaby taka, jak jest obecnie u producenta, to za Google Pixel Watch musielibyśmy zapłacić kolejno:

  • około 1750 zł w wersji Bluetooth / Wi-Fi
  • około 1940 zł w wersji LTE

Przeczytaj też:

💡Seria Google Pixel 7: data premiery, Face Unlock, Tensor G2, jaśniejszy ekran i wszystko, co wiemy o nadchodzących smartfonach

Źródło: store.google.com, manofmany.com