Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie zaprezentowane. Poznaj specyfikację nowych flagowców Google

Google jest specjalistą od tajemnic. Takich poliszynela zwłaszcza. Dlatego o najnowszych flagowcach Google Pixel 4 i Pixel 4 XL wiedzieliśmy już praktycznie wszystko. Jednakże to właśnie dziś odbyła się oficjalna prezentacja smartfonów w ramach konferencji Made by Google. Sprawdźmy więc, czy nie czeka nas aby jakiś plot twist.

Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4XL

Spoiler – niespodzianek nie będzie. Najnowszy smartfon Google przedstawia się dokładnie tak, jak na przeciekach wylewających się zewsząd niczym z mocno dziurawego sita. Dlatego już tylko w gwoli formalności, omawiamy jak wypada specyfikacja Google Pixel 4 i 4 XL.

Smartfony dostępne będą w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym (Just Black), białym (Clearly White) oraz pomarańczowym (Oh So Orange), który jest opcją limitowaną i zdecydowanie najciekawszą z nich wszystkich. Różnice pomiędzy wersją standardową i XL będą, klasycznie, nieznaczne.

Dotyczyć będą głównie samego wymiaru telefonu, wielkości przekątnej ekranu OLED, rozdzielczości i pojemności baterii. A te będą wynosić odpowiednio: 5,7 cala, Full HD + i 2800 mAh dla Pixel 4 oraz 6,3 cala, QHD + i 3700 mAh dla Pixel 4XL.

Oba modele będą mogły z kolei osiągnąć częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 90 Hz i optymalizować ten parametr automatycznie do 60 Hz. A dodatkowo w zestawie wraz ze smartfonem znajdzie się ładowarka o mocy 18 W z funkcją szybkiego ładowania. Pixele 4 będzie można też ładować indukcyjnie. Nie podepniemy za to słuchawek przewodowych, gdyż zabrakło wejścia mini jack.

Co dość rozczarowujące, ale nie bardzo zaskakujące, obydwa Pixele 4 napędzane będą przez Snapragona 855 (mimo, że dostępna jest już opcja z plusem) oraz ledwie 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci na dane użytkownika, bez możliwości poszerzenia. W teorii nie zapowiada się to imponująco, natomiast należy pamiętać, że Google nadrabia zawsze braki w specyfikacji software’em. Oczywiste jest zatem to, że Pixel 4 dostanie najnowszego, czyściutkiego Androida 10 ze wsparciem aktualizacji przez trzy lata.

Z nowości natomiast, Google Pixel 4 będzie pozbawiony czytnika linii papilarnych na rzecz identyfikatora twarzy, który ma być konkurencją dla Face ID od Apple. Za jego działanie będą odpowiedzialne czujniki, które w najnowszym Pixelu tworzą też system Motion Sense, bazując na radarze Soli Google’a. Dzięki tej funkcji można będzie obsługiwać odtwarzacz muzyki, odrzucać połączenia przychodzące, czy ustawiać budzik, za pomocą bezdotykowych gestów.

Nowiutką technologią jest także funkcja służąca do przetwarzania mowy na tekst w czasie rzeczywistym. Do tego transkrypcje wykonywane są i nagrywane na samym urządzeniu, bez konieczności dostępu do chmury.

Podwójny aparat w Google Pixel 4

Kiedy u konkurencji w krótce całe tylne panele pokryte będą obiektywami, Google ze swoimi „skromnymi” aparatami wciąż będzie odstawał. Ale wcale nie negatywnie. Powtarzam się, jak zdarta płyta, ale naprawdę bardzo szanuje Pixele za jakość fotografii.

System foto w Google Pixel 4 będzie tym razem składał się z dwóch modułów: głównego 12 Mpix Dual-Pixel z przysłoną f/1.7 oraz teleobiektywu 16 Mpix z dwukrotnym zoomem optycznym i cyfrowym oraz przysłoną f/2.4. Na przodzie znajdzie się kamera do selfie 8 Mpix ze światłem f/2.0.

Do tego oprogramowanie aparatu dostanie dużo nowych, bajeranckich opcji. Na przykład zaawansowanych tryb nocny Night Sight z funkcją długiego czasu ekspozycji do zdjęć nieba i astrofotografii. Ponadto Live HDR 10 + z poglądem obrazu w czasie rzeczywistym.

Cena, dostępność, data premiery Google Pixel 4 i 4 XL                                                   

Cena nowych Google Pixel 4 prezentuje się następująco. A mianowicie przyjdzie nam zapłacić za Google Pixel 64 GB –  799 dolarów, wersję 128 GB – 899 dolarów. Natomiast za Google Pixel 4 XL 64 GB – 899 dolarów, wersję 128 GB – 999 dolarów. Standardowo już, nowe Google Pixel nie trafią do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. Kto wie jednak, czy podobnie, jak poprzednie modele z serii, Pixel 4 i 4 XL nie będą dostępną w sklepie x-kom 😉?  Polecamy śledzić ofertę po 24 października, kiedy to rozpocznie się oficjalna sprzedaż Google Pixel 4.

Sprawdź, jakie urządzenia znajdziesz w sklepie x-kom

Źródło: Google, The Verge, android.com