Oto nowa She-Hulk. Heroina Marvela zadebiutuje na Disney Plus

Zawojowała już serca fanów na kartach komiksów, a także w animacjach i grach. Pora na debiut live action. W prawniczkę Jennifer Walters, która po transfuzji krwi od Bruce’a Bannera zyskuje podobne do niego moce, wcieli się gwiazda serialu Orphan Black – Tatiana Maslany. Serial z She-Hulk w roli głównej trafi na Disney Plus.

Od komiksu na ekran

Od jej debiutu w pierwszym numerze Savage She-Hulk z 1980 roku minęło już całkiem sporo czasu. Kuzynka Bannera zdążyła być członkinią takich grup, jak Avengers, Fantastyczna Czwórka czy Defenders oraz odebrać szkolenie od Kapitana Ameryki i Gamory. She-Hulk imponuje nie tylko siłą, ale i poczuciem humoru – podobnie jak Deadpoolowi zdarza się jej przebić czwartą ścianę i dać do zrozumienia, że wie, iż jest bohaterką komiksu.

Źrodło: Marvel-Database Fandom

Choć wiele razy występowała w grach czy animacjach, z występami LA było gorzej. Wszelkie projekty z She-Hulk nie wychodziły poza wstępne plany (w jednym z nich w rolę Jennifer miała wcielić się Czerwona Sonja, czyli Brigitte Nielsen). Dopiero teraz zawita ona do serialu, który będzie częścią MCU.

she-hulk disney plus
Źrodło: Marvel

She-Hulk witana w rodzinie

Za serialową She-Hulk stoją reżyserka i producentka Kat Coiro oraz scenarzystka Jessica Gao. W Jennifer wciela się natomiast Kanadyjka z (między innymi) polskimi korzeniami Tatiana Maslany, zdobywczyni (między innymi) Emmy (i nie tylko) za role w serialu Orphan Black, znana także z takich produkcji, jak I że cię nie opuszczę, Być jak Erica, Woman in Gold czy Stronger lub użyczania głosu w BoJacku czy Robot Chicken. Aktorkę w marvelowskiej rodzinie powitał jej ekranowy kuzyn – Mark Ruffalo.

Serial z She-Hulk w roli głównej będzie jedną z wielu marvelowskich nowości, które w przyszłości zasilą repertuar Disney Plus (wśród nich będzie m.in. animowany What If…?). Na przygody Jennifer przyjdzie nam poczekać do 2022 roku. W międzyczasie można nadrabiać filmy z MCU albo poznać inne silne bohaterki (ze świata gier).

Źródło: Deadline, Comics Scene