Nowe produkcje „Star Wars”, Marvela i Disney’a – Myszka Miki odsłoniła karty

Serial z Lando Calrissianem, Hayden Christensen ponownie jako Darth Vader, a Don Cheadle jako War Machine, inwazja Skrulli, Fantastyczna Czwórka i Brygada RR znowu w akcji… To spełnienie mokrych snów niejednego geeka to wieści z niedawnej konferencji Disney’a (Investor Day 2020). Jakie nowe seriale i inne produkcje szykują się w nadchodzącym czasie?

Dawno, dawno temu… Nowe produkcje Star Wars

Nowości spod znaku Gwiezdnych wojen ma być aż dziesięć. Pojawi się między innym Rogue Squadron o pilotach Rebelii, za kamera którego stanie twórczyni Wonder Woman, czyli Patty Jenkins. Z kolei odpowiadająca za Russian Doll Leslye Headland przygotowuje serialowy thriller The Acolyte, który ma opowiadać o powstaniu Ciemnej Strony Mocy w czasach Wysokiej Republiki.

Powrócą też starzy bohaterowie. Między innymi Lando Calrissian, który dostanie własny serial (nie wiadomo jednak, czy na ekranie zobaczymy Donalda Glovera, czy Billy’ego Dee Williamsa). A także padawanka Anakina Skywalkera, Ashoka Tano, w serii zatytułowanej Ashoka. W wojowniczkę wcieli się Rosario Dawson. Zarówno Ashoka, jak i inna zapowiadana produkcja, Rangers of the New Republic, będzie spinoffem przebojowego Mandalorianina, którego dalsze losy również nas czekają – wszystkie trzy projekty mają spotkać się w crossoverze.

Seryjnego spinoffu doczeka się też Łotr Jeden. W Andorze w tytułowej roli Cassiana Andora powróci Diego Luna, a Kathleen Kennedy zapowiedziała, że serial będzie utrzymany w klimacie szpiegowskiego dreszczowca.

Wielki powrotem będzie też niewątpliwie Obi-Wan, w którym w Dartha Vadera wcieli się lord Sithów z prequeli, czyli Hayden Christensen. W roli Kenobiego ponownie wystąpi z kolei Ewan McGregor.

Gwiezdne wojny to także animacja – i tu również pojawi się coś nowego: serial The Bad Batch oraz seria animowanych shortów Visions, nad którymi Lucasfilm pracuje z najlepszymi twórcami anime. A także A Droid Story, gdzie powrócą ulubieńcy publiczności C-3PO i R2-D2, a prócz nich pojawi się zupełnie nowy bohater.

Z wielką mocą – wielka odpowiedzialność. Czyli nowe produkcje Marvela

Tu mogliśmy zobaczyć tytuły, o których już trochę wcześniej słyszeliśmy, a o niektórych pisaliśmy także na Geeksie. Był więc trailer WandaVision, The Falcon and the Winter Solder, Hawkeye i Lokiego oraz What If…? Potwierdzono również She-Hulk z Tatianą Maslany w roli głównej.

W maju przyszłego roku (konkretnie 7) zaatakuje Czarna Wdowa, a 9 lipca do kin trafi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. W 2022 roku swoje 5 minut ma mieć Doctor Strange in the Multiverse of Madness (25 marca). Pojawi się też kolejną, multiwersowa odsłona przygód Spider-mana

Dowiedzieliśmy się o serialu Ms. Marvel, który ma być powiązany z sequelem Captain Marvel. Możemy się też spodziewać inwazji Skrulli i powrótu Nicka Fury’ego w Secret Invasion, Ironheart o wynalazczyni Riri Williams czy Armor Wars, w których Don Cheadle jeszcze raz przywdzieje zbroję War Machine. James Gunn przygotowuje świąteczny special ze Strażnikami Galaktyki – dostaną oni też serię shortów pod tytułem I Am Groot.

Szykują się kolejne części Thora (z Batmanem, czyli Christianem Bale’m, w roli czarnego charakteru) i Ant-Mana oraz Czarnej Pantery (nie pojawi się zmiennik dla zmarłego w tym roku Chadwicka Bosemana, film skupi się bardziej na zgłębianiu Wakandy) oraz nowy Blade z Mahershalą Alim w roli Dziennego Marka. Do MCU zawita jednak nie tylko Żyleta, ale również Fantastyczna Czwórka – za kamerą kolejnego projektu o FF stanie Jon Watts.

Co jeszcze szykuje Disney?

Prócz produkcji spod znaku Marvela i Star Wars podano także newsy dotyczące innych projektów Disney’a i związanych z nim studiów. Na przykład Willowa, o którym pisaliśmy na Geeksie, piątego Indiany Jonesa, który ma ukazać się w lipcu 2022 roku czy aktorskiej wersji Małej Syrenki. Osobiście najbardziej zainteresowały mnie wieści o aktorsko-animowanej adaptacji Brygady RR. Ale domyślam się, że więcej osób zainteresuje projekt poświęcony Buzzowi Lightyearowi.

A to dalej tylko niektóre z zapowiedzianych projektów Wielkiego D. Które z wyżej przedstawionych najbardziej Was zaciekawiły? Dajcie nam znać.

Przypominamy też, że fani Disney’a znajdą coś dla siebie w sklepie al.to.

Źródło: Vulture, Twitter, Disney