Oscary 2022. Kiedy i gdzie obejrzeć galę? Kto zdobędzie statuetki? Przewidywania: bukmacherzy stawiają na „Psie pazury”

Już za kilka dni dowiemy się, kto otrzyma Oscary 2022. Galę będzie można oglądać na żywo także w Polsce. Sprawdźcie, gdzie i kiedy odbędzie się gala rozdania Oscarów 2022 oraz jakie są przewidywania dotyczące zwycięzców.

Przebieg ceremonii rozdania Oscarów 2022 możecie śledzić na żywo na naszym portalu:

Kiedy Oscary 2022? Data

W minionym roku gala wyjątkowo nie odbyła się ani w lutym, ani w marcu, tylko dopiero pod koniec kwietnia. Powodem była oczywiście pandemia, która przeszkodziła w przygotowaniach. W tym roku wszystko ruszy już tak jak dawniej. 94. ceremonia rozdania Oscarów 2022 odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 27 na 28 marca 2022 r.).

Oscary 2022. Gdzie odbędzie się gala?

Oscary od lat rozdawane były w Dolby Theater w Hollywood. W minionym roku jednak także to uległo zmianie i gala odbyła się w kilku miejscach w Hollywood, a nie tylko tam.

W tym roku najważniejsza impreza filmowa na świecie powraca do tradycyjnej formy i odbędzie się wyłącznie w Dolby Theatre w Los Angeles

Oscary 2021

Oscary 2022: gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo

Transmisję ze Stanów Zjednoczonych, tradycyjnie, przeprowadzi stacja ABC. Oprócz tego transmisja będzie udostępniona także do ponad 200 innych krajów, w tym także do Polski.

Tradycyjnie u nas galę z  93. ceremonii rozdania nagród będziemy mogli obejrzeć na żywo w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online. Poprowadzi ją, podobnie jak w zeszłym roku, dziennikarka i krytyczka filmowa, Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący „KINO MÓWI” na antenie stacji Ale kino+.

26 kwietnia, skrót gali dostępny będzie w serwisie canalplus.com.

Na naszym portalu także będziecie mogli śledzić przebieg gali na bieżąco. Sprawdźcie, jak wyglądała nasza relacja z Oscarów w 2021.

Przeczytaj też:

Oscary 2022: przewidywania

Nominacje do Oscarów 2022 zostały zdominowane przez jeden tytuł. Power of the dog, czyli w polskiej wersji językowej Psie Pazury. Film otrzymał aż 12 szans na zdobycie statuetki! I to właśnie w tej produkcji bukmacherzy upatrują zwycięzcę w najważniejszej kategorii, czyli Najlepszy film.

Film został wyreżyserowany przez wspaniałą Jane Campion, a jego akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Montanie. Choć utrzymany jest w klimacie westernu, opowiada tak naprawdę o braterskim konflikcie. Psie pazury mają już na koncie wiele innych nagród i nominacji, w tym 3 Złote Globy.

A co z Diuną? W tym wypadku bukmacherzy obstawiają pewne zwycięstwo w kategorii Efekty specjalne. Uczestnicy ankiety na portalu Filmweb upatrują w Diunie zwycięzcę w kategorii Najlepszy film.

Najmniej jednoznaczne są typowania dotyczące kategorii Najlepsza aktorka. Tutaj głosy bukmacherów rozkładają najbardziej równomiernie. Najlepsze notowania mają Jessica Chastain za rolę w filmie Oczy Tammy Faye oraz Nicole Kidman za Being the Ricardos. Realnie przedstawiają się również szanse Kristen Stewart za film Spencer i Olivii Colman za Córkę. Na końcu stawki przewidywań buków znalazła się Penelope Cruz (Matki równoległe).

Pewniakiem natomiast wydaje się zwycięstwo Willa Smitha w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za rolę w filmie King Richard.

Czy przewidywania okażą się słuszne? Tego dowiemy się już o godz. 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Sprawdźcie także:

Źródło: lvbet.pl, filmweb, canalplus