Elon Musk: od teraz za Teslę można płacić bitcoinami

Gorąca wiadomość sprzed kilkunastu minut. Na swoim Twitterze Elon Musk ogłosił, że od dzisiaj za pojazdy Tesla można płacić… bitcoinami. Nie powinno to być jednak dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że kilka tygodni temu firma multimiliardera przeznaczyła ponad 1,5 miliarda dolarów na zakup najbardziej wartościowej obecnie kryptowaluty.

Zapłać bitcoinem za nową Teslę

Jeżeli ktoś spodziewał się, jakoby bitcoinowa bańka miała w najbliższym czasie pęknąć z hukiem, to chyba będzie musiał zweryfikować swoje stanowisko. Jeden z większych gigantów technologicznych ostatnich lat, firma Tesla, wprowadziła właśnie możliwość płacenia za swoje produkty bitcoinami.

Poinformował o tym na Twitterze sam Elon Musk. Co ciekawe, bitcoin płacony Tesli nie będzie konwertowany na tradycyjną walutę, ale zatrzymywany w formie kryptowaluty. Wygląda więc na to, że bitcoiny kupione przez amerykański koncern za ponad 1,5 miliarda dolarów były jedynie początkiem inwestycji w kryptowalutę.

Płatność bitcoinem w Tesli tylko w USA. Ale nie na długo

Póki co z możliwości korzystania z płatności bitcoinami korzystać będą mogli wyłącznie amerykańscy klienci Tesli. Elon Musk zdradził jednak, że inne kraje również będą mogły skorzystać z tej opcji i to prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Więcej informacji wkrótce.

 

Źródło: Tesla, Twitter