Kolejna nowość dla dzieci. Oto Samsung Galaxy Tab a Kids Edition

Samsung wprowadził właśnie do swojego portfolio model Galaxy Tab a Kids Edition, który – jak sama nazwa wskazuje – dedykowany jest najmłodszym. Na pierwszy rzut oka jest po prostu… kolorowy. Ale czy różni się czymś od pozostałych tabletów Samsung? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Samsung Galaxy Tab a Kids Edition

Walory edukacyjne urządzeń elektronicznych stają się dodatkowym polem manewru dla kolejnych producentów. Nie tak dawno pisałam, że swoją premierę miał pierwszy czytnik dla dzieci Amazon. Teraz okazuje się, że Samsung niepostrzeżenie wprowadza do sprzedaży Samsung Galaxy Tab a Kids Edition, czyli tablet dla maluchów. 

Póki co pokazano go wyłącznie na amerykańskiej stronie producenta. Samsung dla najmłodszych to na pierwszy rzut oka nic innego, jak Galaxy Tab A 8.0 z dodatkowym kolorowym etui, chroniącym go przed upadkami. Ale czy to wszystko?

Galaxy-Tab-A-Kids-Edition
Źródło: sammobile.com

Samsung dla najmłodszych

Galaxy Tab a Kids jest zaopatrzony w bezpłatną wersję próbną aplikacji Samsung Kids, która oferuje mnóstwo treści przeznaczonych dla najmłodszych. Interfejs jest prosty i przyjazny, a 8-calowy ekran pozwala dziecku na swobodną obsługę urządzenia, oglądanie bajek czy filmów oraz przełączanie się pomiędzy poszczególnymi kartami. Charakterystyczne gumowe etui, które stało się jego znakiem rozpoznawczym dostępne jest w czterech wersjach kolorystycznych.

Galaxy Tab dla dzieci i dla… rodziców

Kwestią, która także musi być zauważona jest oprogramowanie Galaxy Tab a Kids Edition stworzone z myślą nie tylko o dzieciach, ale i kontroli rodzicielskiej. Podarowany tabletowi Samsung system umożliwia kontrolowanie aplikacji i treści, które dostarczane są za pośrednictwem urządzenia najmłodszych. Od tej pory możliwa będzie również kontrola nad tym, jak długo sprzęt pozostaje włączony i przez jaki czas dziecko z niego korzysta.

Samsung Galaxy Tab a Kids Edition działa na Androidzie Pie  9.0 i kosztuje 149,99$. 

Lubicie tablety Samsung?  Jeśli tak, polecam te dostępne w  x-kom

Źródło: sammobile.com