Netflix Games już dostępne globalnie. Póki co tylko na Androidzie

Już od dawna Netflix zapowiadał wejście na w branżę gier, a od kilku miesięcy w niektórych krajach, m.in. w Polsce, subskrybenci platformy mogli testować usługę Netflix Games. Teraz granie z Netfliksem staje się otwarte dla wszystkich. Warunki są dwa: aktywny abonament oraz urządzenie działające na Androidzie. Co z iPhone’ami? Netflix zapowiedział, że Netflix Games trafi na iOS w najbliższych miesiącach.

Netflix Games dostępne dla użytkowników na całym świecie

Dla Polaków start usługi Netflix Games to historia dość przewrotna. Jako naród zdążyliśmy się już przyzwyczaić do zadziwiająco częstych przejawów technologicznego wykluczenia ze strony globalnych gigantów.

Wystarczy wspomnieć chociażby Apple, które nie chce nauczyć Siri mówić po polsku, a to przecież nie jedyny dowód na to, że Kraj Kwitnącej Cebuli znajduje się daleko na liście priorytetów firmy Tima Cooka. Jest też chociażby Nintendo, które prędzej odda swoje największe franczyzy konkurencji z Sony i Microsoftu, niż stworzy grę z polską lokalizacją.

Tymczasem Netflix oddał latem do dyspozycji Polakom, jako pierwszym, usługę Netflix Games, podczas gdy kolejne kraje, konkretnie: Włochy i Hiszpania, mogły ją wypróbować dopiero miesiąc po nas. Czym sobie na takie wyróżnienie zasłużyliśmy? Tego nie wiem, raczej nie faktem, że na jedno konto Netflix w Polsce przypada jakieś 21,37 użytkowników.

Tak czy inaczej teraz Netflix Games trafia już do użytkowników we wszystkich krajach, o czym poinformowano na Twitterze za pośrednictwem konta Netflix Geeked.

Jaka jest cena za korzystanie z Netflix Games?

Odpowiedź brzmi: najlepsza z możliwych, czyli 0 (słownie: zero) zł. To znaczy nie do końca zero, bo trzeba być aktywnym subskrybentem, tj. takim, który opłaca abonament. Netflix nie przewiduje żadnych dodatkowych kosztów za korzystanie z Netflix Games. Jeżeli dopiero zastanawiacie się nad subskrypcją, sprawdźcie koniecznie aktualny cennik Netfliksa.

Netflix Games

Jakie urządzenia obsługuję gry Netfliksa?

Na razie usługa została dodana do aplikacji Netflix jedynie na systemie Android. Netflix zapowiada jednak, że pojawienie się gier na urządzeniach z systemem iOS to kwestia co najwyżej kilku miesięcy.  

Netflix Games – lista gier.

Z dużej chmury mały deszcz? Na razie chyba tak. Jeśli ktoś liczył na to, że gigant streamingowy z miejsca zacznie rozpychać się łokciami na arenie z grami AAA, to studzimy entuzjazm. Na start Netflix Games mamy dostępnych niszowych 5 gier, z których dwie dotyczą franczyzy „Stranger Things”:

  • Stranger Things: 1984 (BonusXP),
  • Stranger Things 3: The Game (BonusXP),
  • Shooting Hoops (Frosty Pop),
  • Card Blast (Amuzo i Rogue Games),
  • Teeter Up (Frosty Pop).

Jak to mówią: „bunkrów nie ma, ale i tak jest w co pograć”. Co ciekawe, każdy tytuł jest najlepszą i najpełniejszą wersją samego siebie; w żadnym nie znajdziemy ani reklam, ani mikrotransakcji. Gry z etykietą „18+” będą wymagać wpisania kodu PIN, jeśli uruchomimy je z poziomu profilu dziecka.

Gdzie szukać gier?

Wystarczy przejść do zakładki „Gry”, a potem wybrać jeden z pięciu dostępnych tytułów. Po dokonaniu wyboru… zostaniemy przeniesieni do Google Play, aby zainstalować grę. Oznacza to, że gry nie są odtwarzane z poziomu aplikacji Netflix, ale każda z nich stanowi samodzielną aplikację na smartfonie.

Warto wspomnieć o tym, że w niektóre gry zagramy offline, ale część wymaga aktywnego połączenia z internetem.

 

Źródło: Netflix