Jak pobrać film z Facebooka na telefon i komputer w 2022?

Na Facebooku nic nie jest dane na zawsze. Co jakiś czas zmieniają się wytyczne dotyczące grafik, zmienia się też sam interfejs portalu. Zmieniają się także sposoby pobierania filmów z Facebooka. Nie powinno więc dziwić, że część podawanych w sieci dzisiaj zwyczajnie nie działa. Przedstawiam Ci te, które obowiązują w roku 2022.

Pobieranie filmu z Facebooka na telefon z Androidem

W aplikacji

Najszybszym i najprostszym sposobem pobierania filmów z Facebooka na smartfona jest posiadanie aplikacji. Użytkownicy systemu Android polecają i chwalą sobie 4K Video Downloader. Wklejasz link pobrany z aplikacji lub z przeglądarki, potem wybierasz jakość pobieranego wideo. Ta apka, jak wspomniałem, jest polecana, niemniej w sklepie Google czeka sporo alternatyw – możesz przetestować i sprawdzić, czy któraś bardziej Ci odpowiada.

W przeglądarce

Otwórz w przeglądarce jedną ze stron pobierających wideo z linków facebookowych, jak na przykład:

  • fdown.net

  • savefrom.net

  • getvid.com

Wklej w nich adres URL skopiowany w aplikacji albo w mobilnej wersji serwisu i kliknij Pobierz, Ściągnij, Download (zależnie od tego, co podano na stronie). Pobranego pliku szukaj w Galerii urządzenia albo w folderze służącym do przechowywania plików ściągniętych z internetu.

Wtyczką do przeglądarki

Wtyczka o wdzięcznej nazwie Pobierz filmy z Facebooka umożliwia bezpośrednie pobieranie filmów z portalu Marka Zuckeberga, a co najważniejsze, jest kompatybilna z mobilnymi wersjami przeglądarek Chrome oraz Opera. Bez przeklikiwania się przez inne aplikacje. Prosto i szybko.

Polecane smartfony z Androidem


Jak pobrać film z Facebooka?

Pobieranie filmu z Facebooka na telefon z iOS

W przypadku smartfonów Apple nie ma na szczęście innej filozofii. Do wyboru masz strony do pobierania filmów facebookowych, czyli:

  • fdown.net

  • savefrom.net

  • getvid.com

Pobieranie filmu z Facebooka na komputer z Windowsem

W przeglądarce

Zacznij od klasyki, czyli odwiedzenia jednej z poniższych stron:

  • fdown.net

  • savefrom.net

  • getvid.com

Wtyczką do przeglądarki

W przypadku komputera z systemem Windows również przyda się wtyczka do przeglądarki: Pobierz filmy z Facebooka, która jak i w przypadku mobile, pozostaje kompatybilna z Chrome i z Operą.

Aplikacją desktopową

Na deser aplikacja desktopowa 4K Video Downloader. Musisz tylko pamiętać, żeby co jakiś czas ją aktualizować, w przeciwnym razie możesz mieć problemy z pobraniem wideo z Facebooka. Takie życie. Aplikacja dostępna jest w darmowej wersji, lecz w tej postaci ma pewne ograniczenia – szczegóły znajdziesz w opisie aplikacji.

aplikacja 4K video downloader

Polecane laptopy z systemem Windows


Pobieranie filmu z Facebooka na komputer Apple (macOS)

W przeglądarce

Gdy pobierasz filmy z Facebooka okazjonalnie, właściwie to kilka razy do roku, korzystaj z jednej ze stron internetowych, działających na zasadzie – wklej i pobierz. Może to być jedna z wyżej wymienionych, może być również ta: fbdownloader.net.

Wtyczką do przeglądarki

Wtyczka Pobierz filmy z Facebooka dostępna jest także na macOS. Odszukaj ją wśród rozszerzeń i korzystaj.

W aplikacji desktopowej

Nie będzie już chyba zaskoczeniem, gdy napiszę, że aplikacja 4K Video Downloader jest rozwiązaniem dostosowanym także do sprzętu Apple. Pobierz ze strony producenta, zainstaluj na dysku, przejdź krótki tutorial i zapełniaj pamięć masową filmami z Facebooka.

Jak pobrać film z Facebooka?

Czy pobieranie filmów z Facebooka jest legalne?

Jeśli nie planujesz wykorzystywać cudzej twórczości do własnych celów (czyli bezprawnie, udostępniając je jako własne), to możesz pobrać film z Facebooka. Na przykład po to, żeby mieć poradnik wideo pod ręką – wiadomo, że ktoś może usunąć konto i wszystkie jego dzieła przepadną. Masz to na własny użytek w postaci kopii zapasowej.

Pamiętaj, że zawsze możesz napisać do autora wideo, że chcesz zapisać ten film u siebie i czy wyraża on na to zgodę. Cokolwiek by się nie działo, masz potem podkładkę, że właściciel wideo udzielił Ci na to zgody.

Przeczytaj też:

📝 Jak pobrać film z Pinteresta?