Coach prawdę Ci powie, czyli jak dbać o samorozwój bez wychodzenia z domu?

Zredukowanie kontaktów społecznych do minimum i postawienie na głowie dotychczasowych przyzwyczajeń i rytuałów codzienności naturalnie wytrąca nas ze strefy komfortu. Aby nie rozgościć się w strefie dyskomfortu, warto poszukać inspiracji, jak znaleźć swój sposób na spokój i radość.

Zadomowiony Mistrz Zen – jak pracować nad wewnętrzną pewnością w niepewności?

Podobno wszystkie osoby, które spotykasz, mogą stać się Twoimi trenerami rozwoju. Ja w obecnej sytuacji mam największy kontakt z moimi synami, którzy śmiało mogliby zmienić bieg skeczu Monthy Pythona i zdezorientować swoim zachowaniem nawet najbardziej majestatycznego kota.  

Jak takie zachowania wyglądają, możecie zobaczyć w poniższym filmie.

Jeśli nabraliście nieco dystansu do Waszej zadomowionej rzeczywistości, ruszamy dalej, szukając inspiracji i wiedzy o tym, jak żyć, aby zbyt szybko nie zwariować.

Na pierwszy ogień proponuję pracę z emocjami. W obecnym czasie wiele gabinetów udostępnia online’owe sesje pracy z uważnością. Do praktyk mindfullness można dołączyć w wydarzeniach na facebooku, lub przez platformy do wideokonferencji. Sesję uważności dla zabieganych znajdziecie tutaj. Natomiast w niedziele, wtorki i czwartki możecie zaglądać tutaj

Pracę z emocjami na swoim Instagramie podpowiada również Agnieszka Maciąg, niegdyś aktorka, obecnie autorka poradników zdrowego stylu życia i instruktorka podczas kursów samouzdrawiania i świadomego stylu życia. Obecnie trwa u niej 12. dniowy cykl pracy nad samouzdrawianiem w różnych obszarach życia.

agnieszka maciag instagram

Dla mnie bardzo ciekawa jest perspektywa Alana Wattsa, brytyjskiego filozofa, pisarza i mówcy. Jego refleksji możecie posłuchać również w wersji z polskim lektorem, lub napisami.

Jeśli ktoś preferuje bardziej dosłowny instruktaż, polecam zajrzeć do Bartosza Liberskiego np. na jego grupę na facebooku, lub obejrzeć na Youtube kurs pracy z wewnętrznym dzieckiem, który obecnie prowadzi

Segregatory z planem na kolejny, lepszy dzień

Mistrzynią planowania i wirtuozką estetyki jest niewątpliwie Pani Swojego Czasu. Jej kanały social mediowe, webinary, kursy etc. Znajdziecie zarówno na facebooku jak i Instagramie. Olga Budzyńska, która je prowadzi, jest wieloletnią trenerką umiejętności miękkich. Daje dużo praktycznej wiedzy, jak uporządkować swój dzień i rozwinąć skrzydła we własnym biznesie.

Mocno uporządkowana jest również Magdalena Adamczyk z Selfmastery. W swoich filmach porusza kwestie uzależnień, braku motywacji czy asertywności. Podpowiada również, dlaczego bycie przesadnie miłym nie jest najlepszym z pomysłów na życie.

Narysuj mi świat – czyli mistrzowie motywacyjnej kreski

Przeciętny Człowiek w Świecie Nieprzeciętnych Idei ponad 300 animacji i podcastów. Nowe pojawiają się w każdy wtorek i czwartek. Leszek Cibor to doświadczony trener sprzedaży, który na kanale dzieli się wiedzą w bardzo atrakcyjny wizualnie, rysunkowy sposób.

Nieprzeciętne Życie – rysunkowe biografie ludzi sukcesu a przede wszystkim streszczenia najważniejszych idei z książek, które pokazują jak lepiej funkcjonować w pracy czy szkole i radzić sobie z emocjami.

Krótkie teorie wszystkiego – czyli prezentacje TED

Kopalnią inspiracji są oczywiście wystąpienia na konferencji TED. Znajdziecie tam treści odpowiadające na większość pytań, które sobie zadajecie. Podejrzewam, że kiedy złapiecie TEDex bakcyla, okaże się, że źródło kolejnych pytań i szukania ich z zaciekawieniem nie wysycha. Na zachętę podsyłam prezentację omawiającą metodę zarządzania czasem zwaną „metodą zepsutego bojlera”

Gdy, któraś z postaci zainspiruje Was do zajęcia się samorozwojem, trzymam kciuki, za powodzenie. Jeśli macie jakieś swoje miejscówki w internecie, które dodają Wam energii, albo pomagają przepracować tematy, z którymi nie czujecie się dobrze – dajcie znać w komentarzach. Zrobimy sobie kołczopedię. Proszę, abyście nie wrzucali filmów, których odzobaczyć się nie da, w klimacie Kołcza Majka a estetyce bycia zwycięzcą 😉.