Inteligentny dom – miesięczny przegląd ofert – marzec 2021

Trwa kolejny miesiąc A.D. 2021, przynajmniej w teorii zaczyna się wiosna. W taki okolicznościach przychodzimy z propozycjami do Waszego inteligentnego domu. Znajdziecie tu nowości, które pomogą Wam w wiosennych porządkach oraz wzięciu się za siebie po zimowym śnie. A także coś, co wprowadzi nieco nowego klimatu do Waszego lokum.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 – do usunięcia zimowych brudów

Na początek – sprzątanie. A jak sprzątanie – to i odkurzanie. A jak odkurzanie – to odkurzacz. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 to sprzęt z wydajnym akumulatorem (pozwalającym na około godzinę pracy), pięciostopniową filtracją czy pochłanianiem kurzu na prawie stuprocentowym poziomie oraz zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona (czyni to z niego dobre urządzenie do domu z dziećmi czy alergikami).

Xiaomi G10
Źródło: Xiaomi

Do dyspozycji mamy możliwość odłączenia ręcznego odkurzacza (np. do czyszczenia samochodu czy trudno dostępnych miejsc), cztery tryby pracy (Eco, Standard, Auto i Max) oraz inteligentny dobór mocy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu – sprawdźcie film na kanale al.to, gdzie Mi Vacuum Cleaner G10 przetestował Konrad „Kondzio42” Mihułka.

Inteligentna walka o swoje ciało, czyli Huawei Smart Scale 3

Czas wiosny to dla wielu osób pora decyzji, by zacząć bardziej dbać o swój organizm. Odstawienie używek, regularne chodzenie spać, ćwiczenia czy zmiana nawyków żywieniowych. W wysiłku zadbania o swoje ciała pomóc mogą inteligentni elektroniczni pomocnicy. Jak waga Huawei Smart Scale 3.

Źrodło: Huawei

Po sparowaniu z aplikacją, będziemy otrzymywać raport z uwzględnieniem aż jedenastu parametrów. Waga dokonuje pomiaru m.in. BMI, tkanki mięśniowej i tłuszczowej oraz masy kostnej, a także pomaga ocenić metabolizm i warunki żywieniowe. Z tak uzyskanych informacji możemy korzystać nie tylko my, ale i domownicy, czy nawet osoby, które do nas wpadły. W aplikacji jest możliwość skorzystania z trybu gościa i udostępnieniu mu raportu po zważeniu się.

Rozjaśniamy sobie wiosnę z taśmą LED Sonoff L1 RGB

Dzień robi się powoli coraz dłuższy i coraz krócej musimy korzystać ze sztucznego światła. Jeśli jednak chcemy sięgnąć po to inteligentne, żeby – dajmy na to – nadać naszemu mieszkaniu lud domowi pewną atmosferę, możemy sięgnąć np. po taśmę LED. LED Sonoff L1 RGB to taśma pięciometrowa, łatwa w montażu, a także wodoodporna (na poziomie IP65), przez co nadaje się nawet do bardziej wilgotnych pomieszczeń.

Źródło: Sonoff

Współpracuje ona z aplikacją eWeLink, jak i Aleksą, Siri czy Asystentem Google – tym samym światłem sterujemy dotykowo albo głosowo. A w temacie oświetlenia polecamy też propozycję z przeglądu z ubiegłego miesiąca – lampę biurkową Yeelight V1 Pro oraz żarówki realme Smart Bulb 9W RGB i realme Smart Bulb 12W RGB.

Hoover H-PURIFIER 700 HHP70CAH 011. Czystsze powietrze także i na wiosnę

Wiosna to także niestety wzrost alergenów. Powyżej podaliśmy już jeden sprzęt, który pomaga sobie z nimi poradzić. Tu przedstawiamy Hoover H-PURIFIER 700 HHP70CAH 011 z trzystopniowym systemem filtracji, który radzi sobie nie tylko z alergenami, ale także z sierścią, kurzem, pleśnią, bakteriami, grzybami czy dymem papierosowym. Jest też wyposażony w czujnik czadu, który ostrzeże przed cichym zabójcą. 

Hoover H-PURIFIER
Źródło: Hoover

Odpowiedni alert, a także rozmaite inne informacje (w tym dotyczące wilgotności i temperatury na zewnątrz) odczytamy w aplikacji hOn. Możemy w niej także zarządzać pracą oczyszczacza, który – swoją drogą – spełni także funkcję nawilżacza czy rozprowadzającego przyjemne zapachy dyfuzatora.

Co sądzicie o naszych propozycjach? Dajcie znam znać w komentarzach. Zapraszamy też do sprawdzenia lutowego przeglądu oraz szerszego tekstu o wiosennych porządkach i powitaniu wiosny w smart home.

Do zobaczenia w kwietniu!