Kultowy serial „The Office” w wydaniu polskim? „That’s what she said”!

Jeden z najlepszych (dla niektórych nawet najlepszy) seriali komediowych na świecie „The Office” doczekał się polskiej wersji – „The Office PL”. W polskim wydaniu „Biura” będziemy śledzić losy pracowników fikcyjnej firmy „Kropliczanka”, produkującej wody mineralne w Siedlcach. Przygoda pracowników biura zaczyna się, gdy pojawia się nowy prezes firmy – cudaczny Michał (kreacja aktorska Piotra Polaka), który podobnie jak Michael Scott, w sposób kontrowersyjny zabiega o atencję swych pracowników.

Polski widz łaknie dobrych seriali komediowych

Na polskim rynku zdecydowanie razi deficyt seriali komediowych. Dlatego członkowie Zarząd ds. Programowych CANAL+ Polska zdecydowali się na śmiałe przedsięwzięcie, jakim jest produkcja „The Office PL”, remake’u brytyjskiego sitcomu „The Office”, którego twórcami są Rickie Gervais i Stephen Merchant. Brytyjski serial zrealizowany w latach 2001–2003 przez BBC, w konwencji filmu mockumentalnego, przedstawia zabawne, codzienne życie biurowe pracowników spółki zajmującej się handlem papierem. Serial zdobył tak dużą popularność na rynkach zagranicznych, że doczekał się wielu remake’ów, m.in. we FrancjiLe Bureau”, w Niemczech „Stromberg”, w Kanadzie „Le Job”, w Chile „La Ofis” oraz najbardziej spektakularnego amerykańskiego „The Office”.

The Office USA
„The Office”: Photo Galleries – NBC.com

„The Office” serial komediowy wszech czasów

Amerykańskie „The Office” zrealizowane przez sieć telewizyjną NBC w latach 2005–2013, zrobiło zawrotną karierę na całym świecie. Przez 9 sezonów serialu, widzowie wielu krajów chłonęli perypetie pracowników firmy papierniczej Dunder Mifflin w oddziale Scranton w Pensylwanii. Światowy fenomen „The Office” tkwi w scenariuszu i wyrazistych postaciach, o których nie sposób zapomnieć. Mistrz pierwszego planu – Michael Scott, genialna rola stworzona przez aktora Steve’a Carell’a, jest samolubnym i ekscentryczny kierownikiem oddziału firmy. Pragnąc nieustannej uwagi swych pracowników, wielokrotnie stroi sobie z nich żarty. Najczęściej dostaje się recepcjonistce, uroczej i cichej Pam Beesly (granej przez Jenna Fischer).

Kolejnymi pracownikami „Biura”, którzy lubią sobie żartować i to głównie z siebie nawzajem, są Dwight Schrute (Rainn Wilson) i Jim Halpert (John Krasinski). Płatają sobie przeróżne, zabawne figle, które są jedną z mocniejszych stron scenariusza. Każda z postaci amerykańskiego „The Office” posiada bardzo charakterystyczne cechy, które sprawiają, że widzowie serialu każdego z bohaterów zapamiętają na bardzo długo.

Serial „The Office” wciąga… Wciąga tak bardzo, że nie można się oderwać od ekranu. Pamiętam, że mogłam oglądać odcinek za odcinkiem. Codziennie tylko czekałam, kiedy będę miała czas na podglądanie pracowników Dunder Mifflin. Ten serial zostanie w mej pamięci na zawsze. Po obejrzeniu ostatniego odcinka, ostatniego sezonu serialu, odczuwałam pustkę, której żaden inny serial już nie wypełni.

Wielu z widzów serialu wraca do wybranych odcinków lub nawet sezonów, by ponownie doświadczać tej niepowtarzalnej, przezabawnej przygody.

Czy „The Office PL” będzie telewizyjnym hitem?

Kiedy premiera polskiego serialu „The Office”?

Czy serial „The Office PL” zdobędzie przychylność polskich widzów? Przekonamy się o tym jesienią. Choć mam pewne obawy co do polskiej wersji, to i tak mam zamiar obejrzeć serial. Sądzę, że producenci CANAL+ Polska nie mają na celu kopiowania całego formatu pierwowzoru „The Office”, a jedynie skorzystanie z głównych założeń serialu. Zapowiada to już choćby wprowadzenie nowej postaci kobiecej, która silnie zaznacza swą obecność w biznesie. Grana przez Vanessę Aleksander postać młodej, silnej i zdecydowanej kobiety, która równie dobrze jak mężczyźni radzi sobie w biznesie.

CANAL+ 2021, fot. Ł. Bąk
„The Office PL” fot. Łukasz Bąk, CANAL+

Obsada polskiego „The Office”

Na ekranie będziemy mogli także podziwiać (w sumie to się okaże) popisy takich aktorów jak: Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak, Milena Lisiecka, Marcin Pempuś, Adam Bobik, Monika Kulczyk, Monika Obara, Jan Sobolewski.

fot. Ł. Bąk
„The Office PL” fot. Łukasz Bąk, CANAL+

Twórcy „The Office PL”

Reżyserem „The Office PL” jest Maciej Bochniak, producentami Dorota Kośmicka–Gacek i Jan Kępiński. Scenariusz napisali: Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Chorzępa.

Fot. Łukasz Bąk
„The Office PL” fot. Łukasz Bąk, CANAL+

Liczę na to, że twórcy serialu „The Office PL” zobrazują naszą polską, niekoniecznie chlubną rzeczywistość w inteligentnym i zabawnym stylu. Jestem ciekawa, w jaki sposób ukażą nam aktualne problemy i nastroje społeczne oraz czy trafnie zobrazują różnice światopoglądowe i międzypokoleniowe. Mam także nadzieję, że w serialu usłyszymy cytaty, które staną się kultowe.

To czekamy na jesienną emisję w 2021 roku w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online na canalplus.com.