„Futurama” – kultowy serial animowany powraca! Hulu zapowiedziało nowe odcinki

Praktycznie każdy kojarzy serial Futurama autorstwa twórców Simpsonów. Przygody Fry’a z pogranicza komedii i science fiction skradły serca wielu fanom. Niestety ostatni odcinek został opublikowany w 2013 roku. Po 9-letniej przerwie Television Animation i Hulu właśnie potwierdziły pracę nad 8. sezonem. Czy kontynuacja będzie udana?

Historia serialu Futurama

„Futurama” skupia się na życiu Philipa Fry’a , 25-letniego dostawcy pizzy, który 31 grudnia 1999 roku przypadkowo wpadł do komory kriogenicznej i zamarzł. Po 1000 lat chłopak budzi w nowym świecie, gdzie poznaje krewnego, profesora Huberta J. Farnswortha, który postanawia zatrudnić chłopaka jako kuriera Planet Express.

Serial pierwotnie został wyemitowany w 1999 roku w Fox Network. Niestety ze względu na brak systematyczności podczas publikowania odcinków, show nigdy nie stało tak popularne, jak Simpsonowie. Po wyemitowaniu czterech sezonów program został zdjęty z anteny ku rozpaczy fanów. Po początkowym czterosezonowym występie w Fox, powtórki serialu znalazły nowe życie jako część biblioteki Adult Swim, w Cartoon Network i na DVD.

Postacie z serialu animowanego Futurama

Wraz z upływem czasu serial zyskiwał coraz większe grono nowych fanów. Wkrótce Futurama otrzymała cztery filmy bezpośrednio na DVD, które zostały następnie podzielone na 16 odcinków i wyemitowane jako nowy sezon w Comedy Central. Najświeższa odsłona serii również została wyemitowana również przez Comedy Central. Dwa ostatnie sezony były publikowane w latach 2010–2013 i zawierały 26 odcinków każdy.

Przez lata serial rozwinął się w silny kult, a także spotkał się z dużym sukcesem. Produkcja była nominowana do 14 nagród Emmy. Ostatecznie Futuramie udało się zdobyć 6 z nich: dwukrotnie za najlepszy program animowany, dwukrotnie za najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji oraz  dwukrotnie za najlepszy głos lektora LaMarche.

Futurama - sezon 8. Kiedy premiera?

Futurama, uwielbiany serial stworzony przez Matta Groeninga i rozwijany przez Groeninga i Davida X. Cohena, powraca na dwudziestoodcinkowy sezon w Hulu. Według Variety produkcja serii rozpocznie się w lutym 2022 roku, a premiera przewidywana jest na 2023 rok. Realizacją nowego sezonu ponownie zajmie się 20th Television Animation oraz Rough Draft Studios.

To już drugi raz, kiedy serial został przywrócony do życia od czasu jego premiery w 1999 roku. Czy tym razem będzie inaczej? Możliwe, że tak, ponieważ jednym z autorów nowego sezonu będzie Cody Ziglar. Ziglar pisał wcześniej dla programów takich jak Rick & Morty i nadchodzącego She-Hulk na Disney+. Jego CV obejmują także komiksy Marvela i wiele innych produkcji.

Gdzie oglądać 8. sezon Futuramy?

W Polsce Futurama była emitowana na wielu kanałach telewizyjnych, takich jak TV4, Comedy Central, Sci-Fi Channel, MTV Polska i VIVA Polska. Jednak aktualnie tylko dwie stacje mają prawa do emisji serialu: FOX oraz FOX Comedy. Czy będzie podobnie w przypadku nowego sezonu? Wątpię, ponieważ to Hulu (amerykańska platforma streamingowa) wykupiła dwadzieścia odcinków najnowszej serii. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że serial ukarze się wyłącznie na Hulu jako produkt ekskluzywny.

Robot Bender z Futuramy może zmienić aktora głosowego

Pierwsi członkowie obsady serialu Billy West, Katey Sagal, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr i David Herman powrócą. Jest to świetna informacja, jednak wśród wymienionych aktorów głosowych brakuje jednej kluczowej postaci. Niestety John DiMaggio, który podkładał głos Benderowi, nie potwierdził jeszcze uczestnictwa w projekcie.

Zapowiedź 8. sezonu futuramy

Według obsady, posiadającej wiedzę na temat projektu, producenci mają nadzieję, że DiMaggio powróci. Jeśli tak się nie stanie, Bender zostanie przerobiony. Chociaż DiMaggio początkowo nie wypowiedział się na temat reaktywacji serialu, w ostatnim czasie opublikował kilka postów, w których inni członkowie obsady wyrażali chęć jego powrotu. Przyglądając się kolejnym wypowiedziom aktora, można stwierdzić, że jest on zainteresowany udziałem w projekcie.

Skoro stacje jest na tak i aktor jest na tak, to w czym tkwi problem? Według doniesień portalu Deadline nieobecność DiMaggio wiąże się z kwestią finansową. Za ponowne odegranie serialowej postaci Bendera DiMaggio miał otrzymać takie samo wynagrodzenie jak Billy West (Fry) i Katey Sagal (Leela). Aktor stwierdził, że nie są to atrakcyjne warunki finansowe, ponieważ odgrywana przez niego postać jest bardziej popularna.

Sprawdź także: