FlixClassic. Oferta i cena nowej platformy VOD

Kochasz klimat starego kina? A może chcesz w końcu nadrobić filmowe klasyki? Od teraz będzie to łatwiejsze, niż może Ci się wydawać. Istnieje bowiem spora szansa, że właśnie takie tytuły znajdziesz na nowej platformie VOD – FlixClassic. Dowiedz się więcej o serwisie zbudowanym na filmach, które ukształtowały historię kina, wyznaczały trendy i na stałe wpisały się w popkulturowe kanony.

FilxClassic. Serwis z największymi kinowymi przebojami

Mowa o platformie VOD, która wystartowała ze swoją ofertą 15 kwietnia 2022 roku i natychmiast trafiła w gusta koneserów kina. FlixClassic to serwis, który oferuje nieśmiertelne kinowe perełki w świetnej jakości – zremasteryzowane do rozdzielczości full HD. Przeglądając bibliotekę proponowanych tytułów znajdziemy w niej największe filmowe dzieła z całego świata, które powstały na przestrzeni minionego wieku – od lat 40-tych włącznie aż po współczesność. Wszystkie dostępne na FlixClassic treści pochodzą też naturalnie z legalnych źródeł. Potwierdza to fakt, że jednym z partnerów serwisu jest Fundacja Legalna Kultura. 

Oferta FlixClassic z całą pewnością zainteresuje wszystkich fanów kina. Powód? Oprócz wspomnianych już klasyków, serwis przygotował także filmy klasy B, tzw. kino kopane z Hongkongu, czy produkcje pochodzące z charakterystycznych dla danych regionów kanonów kina – np. włoskiego, niemieckiego, indyjskiego, czy amerykańskiego. Wszystkie propozycje zostały podzielone na 4 podstawowe grupy, co ułatwia wybór opcji idealnej dla konkretnego widza. Są to:

  • Żelazny kanon – nieśmiertelne klasyki
  • Zapomniane perełki – nieoczywiste filmy, które warto docenić
  • Swobodna jazda – produkcje wprawiające widza w osłupienie 
  • Gaz do dechy – tandetne i przerysowane, a przez to w jakiś sposób wyjątkowe produkcje

Co więcej, wyjątkową atrakcyjność oferty FlixClassic gwarantuje fakt, że nad jej ostatecznym kształtem czuwają ludzie związani z kulturą, filmoznawcy i znani krytycy, w tym m.in. Miłosz Stelmach.

Twórcy nowej platformy VOD z klasykami kina otwarcie przyznają, że chcą zrzeszać społeczność skupiającą się na dobrym kinie gatunkowym. Swoją misją określają też zachęcanie do tego typu rozrywki:

Chcemy spowodować, że filmy z minionych dekad wrócą do serc widzów. Wierzymy, że stworzymy społeczność skupioną wokół wartościach, które sami wyznajemy.
portal.flixclassic.pl
FlixClassic
fot. flixclassic.pl

Pakiety i cena FlixClassic 

Obecnie serwis FlixClassic oferuje dwa pakiety dla swoich użytkowników. Obydwa pakiety dają dostęp do tych samych treści, a różnią się jedynie ceną i czasem subskrypcji. Chodzi o:

  • pakiet Basic w cenie 12,99 zł na okres miesiąca 
  • pakiet Premium w cenie 129,90 zł na okres 12 miesięcy (2 miesiące gratis)

Warto też wspomnieć, że do 29.04.2022 możemy skorzystać z promocji, która umożliwia korzystanie z zasobów FlixClassic przez 10 dni zupełnie za darmo. Warunek jest tylko jeden – trzeba zapisać się do newslettera platformy. 

Gdzie można oglądać FlixClassic?

Do odpalenia nowej platformy VOD będzie nam potrzebny komputer z przeglądarką internetową lub urządzenie mobilne (smartfon/tablet), działające w oparciu o system Android lub iOS. Autorzy projektu zapowiadają też, że przewidują plany wprowadzenia FlixClassic również do najnowszych generacji telewizorowych ekosystemów typu smart. 

Polecane TV dla kinomaniaków: