Barbie pod choinkę. Świąteczne propozycje z najsłynniejszą lalką świata

Już od ponad 60 lat zapewnia radość dzieciakom w każdym wieku. Trzyletnim maluchom, straszakom czy nawet dorosłym kolekcjonerom. Dziewczynkom, ale także chłopcom. Jest obiektem westchnień i wymarzoną towarzyszką zabaw, której wyczekuje się w prezentach urodzinowych, mikołajkowych czy właśnie gwiazdkowych. Barbie, bo o niej mowa, doczekała się licznych wcieleń i przygód, w których niebagatelną rolę odgrywają specjalne umiejętności i dołączone akcesoria. Zobacz, jakie lalki Barbie i akcesoria wybrać w tym roku na świąteczny prezent.

O lalce Barbie słów kilka

Barbie – bezsprzecznie najpopularniejsza lalka, a nawet w ogóle najlepiej sprzedająca się zabawka na świecie, która stała się ikoną kultury masowej. Od dekad marzą o niej dzieci na całym świecie, choć początkowo pomysł żony współwłaściciela firmy Mattel, Ruthy Handler, na stworzenie lalki o figurze dojrzałej kobiety nie spotkał się z entuzjazmem dyrektorów. Pierwsze zabawkowe lalki dla dzieci miały bowiem wizerunek niemowląt. Z czasem okazało się jednak, że dzieci z chęcią bawią się tymi lalkami, odgrywając rolę dorosłych i samodzielnie je stylizując.

Wizerunek Barbie był burzliwy. Doszukiwano się w niej skrajnej idealizacji kobiecego ciała, promowania anoreksji i konsumpcjonizmu. Po kontrowersjach z ciemnoskórą Barbie nazwaną Oreo zarzucano „jej” także rasizm. Opinii nie podreperowała nawet lalka Barbie na wózku inwalidzkim z 1997 roku, która miała promować tolerancję, ponieważ żaden domek dla lalek nie był odpowiednio przystosowany. Lalka na wózku nie mieściła się nawet w drzwiach.

Z kolejnymi latami i nowymi edycjami Barbie odbudowała swój pozytywny wizerunek. Powstały modele edukacyjne, które ukazują różnorodność kulturową, proporcji ciała, a nawet wykonywanych zawodów. Ważną serią jest tutaj Barbie Shero, która promuje wizerunek realnych, inspirujących kobiet. W Polsce swojej lalki doczekała się na przykład Martyna Wojciechowska czy Anita Włodarczyk.

lalka barbie prezent na święta

Lalka Barbie na prezent dla dziewczynek, chłopców i… dorosłych kolekcjonerów

Barbie Extra

Każda z lalek serii Barbie Extra ma swój własny, niepowtarzalny styl, dzięki czemu dobierzesz model idealnie dopasowany do gustu Twojego dziecka. To seria lalek, które prezentują efektowny i unikalny charakter. Mają modne stroje w wyrazistych kolorach i urocze zwierzaki, które także mają swoją osobowość. Pozwolą dzieciom eksperymentować ze stylem i dobierać dodatki, nie zapominając przy tym o opiece nad swoim pupilem. Atutem lalek z serii Barbie Extra jest także możliwość przybierania różnych póz dzięki 11 punktom zgięcia.

Podróżowanie i wyjątkowe przygody z Barbie

Dzięki wyjątkowym zestawom dzieci mogą ze swoimi lalkami Barbie przeżywać najróżniejsze przygody i odgrywać scenki. Takie zabawy niosą ze sobą wiele korzyści edukacyjnych. Pozwalają lepiej zrozumieć otaczający świat i radzić sobie z napotkanymi sytuacjami. Do tego oczywiście rozwijają wyobraźnię i kreatywność małej pociechy.

Z takimi zestawami jak Barbie Kamper Marzeń czy Barbie Lotnicza przygoda (lalka + akcesoria) dziecko może na przykład wybrać się w ekscytującą podróż na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Będzie to także świetny sposób, aby oswoić dziecko z podróżami albo konkretnym środkiem transportu.


Domek dla lalek

Jeśli Twoja pociecha nie ma jeszcze domku dla lalek, to marzenie z całą pewnością znalazło się w liście do świętego Mikołaja. Mnóstwo pokoi, akcesoriów i funkcji, które zapewnią niespożyte ilości zabawy, oferuje stworzony z okazji 60. rocznicy domek Barbie DreamHouse Deluxe. Ma aż trzy poziomy i dziesięć obszarów do zabawy, które można dowolnie konfigurować. W zestawie znajduje się bowiem ponad 100 różnych akcesoriów – mebelki, wyposażenie wnętrz, dekoracje, a do tego dwie lalki i kabriolet! Któż nie marzył o takim zestawie w dzieciństwie?

Kolorowe Dia De Muertos i serie kolekcjonerskie

Dziś lalka Barbie jest nie tylko zabawką dla dzieci. Jej wyjątkowe odsłony stały się gratką dla kolekcjonerów. Teraz taką kolekcjonerską nowością są lalki w wersji Dia De Muertos z serii Barbie Signature, które ukazują kulturę meksykańską i ich zwyczaje podczas obchodów święta zmarłych. Jednak z takiej lalki ucieszy się także mały i duży fan disneyowskiego przeboju Coco, dzięki któremu można zakochać się w tej kolorowej społeczności.


W serii Barbie Signature znajdziesz więcej ciekawych, inspirujących modeli. Są to bowiem lalki, które powstały we współpracy ze światowej sławy projektantami, a także upamiętniające ważne chwile w historii bądź bohaterów świata kultury czy sportu. W tej serii znalazła się także Barbie idealna na świąteczny prezent, która uosabia świątecznego ducha.

Więcej świątecznych inspiracji

Sprawdź również inne pomysły na prezent świąteczny:

🎁 Lalki na prezent (nie tylko) dla dziewczynek

🎁 Jaki prezent dla ucznia?

🎁 Najlepsze gry zręcznościowe, słowne i liczbowe na prezent dla dziecka