Najlepsze gry zręcznościowe, słowne i liczbowe na prezent dla dziecka

Wszyscy lubimy, gdy coś się dzieje. Szczególnie w święta. Nic więc dziwnego, że kreatywna i dynamiczna zabawa urzeka również najmłodszych. Aby ją zapewnić, możecie postawić na gry zręcznościowe, słowne czy liczbowe. Taki prezent z pewnością pomoże w międzypokoleniowej integracji, a przy tym da wiele wspólnych i radosnych chwil.

Gry, które pokochały pokolenia

W tym artykule znajdziesz propozycje, które lubią zarówno młodsi, jak i starsi fani gier – szczególnie tych, które odbywają się w szerszym gronie. Ich główną zaletą jest szybka, dynamiczna i pełna wrażeń rozgrywka. Co więcej, za każdym razem jest ona wciągająca i niezwykle ciekawa, bo większość ze znanych tytułów zawiera w swojej ofercie ruchome, kolorowe i interaktywne elementy, skutecznie urzekające zebrane przy rozgrywce towarzystwo. 

Dzięki grom liczbowym dzieci doskonalą logiczne myślenie i ćwiczą pamięć. Gry słowne wzbogacają z kolei słownictwo i uczą reguł rządzących językiem. Gry zręcznościowe to natomiast doskonałe pole do popisu dla szybkich i bystrych milusińskich.

Jeżeli zatem szybkie spostrzeżenia, umiejętność przewidywania, myślenie strategiczne oraz szybkie podejmowanie decyzji są czymś, co potrafią i lubią Twoje dzieci, to lepszego prezentu na te święta raczej nie znajdziesz.

gry zręcznościowe na świąteczny prezent

Zręcznościowe, słowne i liczbowe. TOP gry na prezent 

Trefl 5 sekund

Trefl 5 sekund

W tej grze liczy się refleks i wiedza. Pytań jest wiele, ich zakres jest szeroki, a na odpowiedź jest dosłownie… 5 sekund! Kto pierwszy, ten lepszy, więc nie ma na co czekać. Pięknie wydana gra towarzyska od Trefl to doskonały sposób na międzypokoleniową integrację oraz genialny pretekst to pogłębiania wiedzy ogólnej w różnorakich tematach. Musicie spróbować!


Mattel Scrabble Pułapki

scrabble pułapki

Czy jest ktoś, kto nie zna kultowych Scrabble? Teraz wraz ze swoją pociechą możecie zagrać w jej nową odsłonę – Mattel Gra Scrabble Pułapki. Na czym polega różnica? Otóż tym razem, oprócz układania słów, trzeba uważać na poszczególne pola, na których mogła zostać ustawiona zasadzka. Czasem potrafi być naprawdę gorąco, więc trzymajcie nerwy na wodzy i do dzieła!

Mattel Spadające Małpki

Mattel Spadające Małpki

Chcesz ćwiczyć koncentrację oraz zręczność swojej pociechy? Postaw na Spadające małpki – grę, która podbiła serca wielu rodzin. Propozycja marki Mattel z pewnością przyniesie Wam mnóstwo radości, a dodatkowo genialnie wpłynie  działania z namysłem oraz sprawność manualną Twojej pociechy. Prosta, ale ciekawa forma gry sprawia, że malec szybko zapozna się z jej zasadami i błyskawicznie będziecie cieszyć się wspólnie spędzonym, radosnym czasem. 

Rebel Dobble Kids

dooble kids

Zapewnij swojemu dziecku ogrom emocji podczas rozgrywki w Dooble Kids! Tu liczy się szybkość i spostrzegawczość. Ćwicz ją razem z maluchem już od 4. roku życia. Sięgając po karty z różnymi zwierzątkami, wspólnie przekonacie się, jak bardzo emocjonująca może być rozgrywka, gdy przy stole dużo się dzieje, a każda osoba krzyczy, starając się dopasować do siebie odpowiednie obrazki. 

Trefl Kalambury DE LUXE

Trefl Kalambury DE LUXE

Tradycyjne kalambury w nowym wydaniu? Czemu nie. W końcu są rzeczy, które nie nudzą się nigdy. Daj swojemu dziecku poczuć emocje towarzyszące szybkiemu i pomysłowemu naprowadzaniu na hasła swoich współzawodników. Trzeba to przecież zrobić, zanim minie czas odmierzany przez klepsydrę! Z nową wersją Trefl Kalambury DE LUXE otrzymacie osiemset haseł w pięciu kategoriach, do pokazywania lub rysowania, a to równa się ze wspaniałą rozrywką dla wszystkich osób biorących udział w grze. 


Hasbro Twister

Twister

Postaw na kultową grę zręcznościową, którą pokochały całe pokolenia. Twister sprawi, że wspólnie spędzone chwile z rodziną lub przyjaciółmi nabiorą wyjątkowych kolorów, a przy tym będą pełne śmiechu i udanej zabawy. Rozgrywka polega na wykonywaniu poleceń, poprzez kładzenie kończyn na odpowiednich kolorach. Ten, kto utrzyma równowagę – wygrywa. Z kolei ten, kto upadnie na matę, przegrywa. Jesteście gotowi podjąć wyzwanie? 

Hasbro Jenga Classic

Jenga to gra uwielbiana na całym świecie. Wymaga zręczności, odrobiny szczęścia i skutecznie buduje napięcie z każdym kolejnym ruchem. Wybierając ją na świąteczny prezent, możesz mieć pewność, że zapewnisz obdarowanemu fantastyczną zabawę, polegającą na sprytnym i szybkim układaniu kolejnych pięter wieży z drewnianych klocków. 

Epee Kto kłamie?

Gra interaktywna Kto kłamie? od Epee pozwoli małym graczom odkryć tajemnice swoich przeciwników. Oferuje aż 500 gotowych pytań, więc ktoś zawsze zostanie przyłapany. Wówczas wykrywacz kłamstw zaalarmuje pozostałych uczestników rozgrywki. Wygrywa oczywiście ten, kto jak najmniej razy zostanie zdemaskowany i nie straci wszystkich „kart życia”. Spróbujcie, bo warto!


Inspiracje prezentowe 2022

Szukasz innych pomysłów na świąteczne prezenty? 

Koniecznie sprawdź wszystkie nasze świąteczne inspiracje! 🎄🎄🎄

Możesz też zajrzeć do sklepów grupy x-kom, gdzie czekają z tej okazji wyjątkowe promocje: