Aplikacje wspomagające naukę w HMS

Nie taki straszny Huawei Mobile Services, jak go opisują. Mimo że brak usług od Googla jest dość sporym utrudnieniem, to nie jest tak, że bez nich sobie w szkole czy pracy nie poradzimy. Poniżej kilka aplikacji, które są dostępne w AppGallery i z powodzeniem nie tylko pomogą przestawić się z wakacyjnej beztroski na edukacyjne tory, ale też poszerzą horyzonty. Sprawdźcie, jakie apki ściągnąć przed powrotem do szkoły.

Microsoft Office – biuro pod ręką

aplikacja microsoft

W AppGallery znajdziemy darmową aplikację amerykańskiego giganta, dzięki której bez problemu będziemy mogli pisać teksty czy edytować arkusze kalkulacyjne na Huawei. To pierwszy must have w tym artykule. Dobrze mieć na smartfonie czy tablecie miejsce, w którym z łatwością zrobimy i edytujemy na przykład notatki z zajęć. Oprócz tego aplikacja pozwala na konwertowanie obrazu na tekst, a nawet skanowanie kodów QR.

Microsoft Teams i Zoom – kontakt jest ważny

Te dwie aplikacje są wsparciem dla przedsiębiorców, dużych i małych firm czy szkół. Skracają dystans, czasem nawet międzynarodowy, w rodzinnych i przyjacielskich kontaktach. Patrząc przez pryzmat globalnych wydarzeń, przynajmniej jedno z tych rozwiązań to must have każdego użytkownika sprzętów mobilnych. Ci, którzy korzystają z HMS też mogą zainstalować Zooma czy Microsoft Teams, bo są dostępne dla tego systemu.

Czytaj z ReadEra

ReadEra
ReadEra to po prostu darmowy czytnik książek, który działa nawet w trybie offline. Odczytuje takie formaty, jak: PDF, EPUB, Microsoft Word (DOC, DOCX, RTF), Kindle (MOBI, AZW3), DJVU, ODT, FB2, TXT i CHM. Nie zawiera reklam ani wewnętrznych zakupów. Aplikacja nie wymaga też od użytkownika rejestracji. Co ciekawe, umożliwia czytanie kilku dokumentów w różnych formatach jednocześnie. Wystarczy ustawić smartfona lub tablet w tryb podzielonego ekranu lub przełączać ekrany między aktywnymi aplikacjami.

Librus – elektroniczny dziennik

Librus
Aplikacja zastępuje dziennik w wersji papierowej, ale daje też o wiele więcej możliwości. Bezpośredni kontakt z rodzicem, dostęp do kalendarza szkolnego, czy monitorowania zadań domowych. Nie wszystkie szkoły korzystają z tego rozwiązania. Ale jeśli Twoja szkoła lub Twojego dziecka dokumentuje postępy uczniów w Librusie, i w ten sposób komunikuje się z rodzicami, to posiadając Huaweia, będziesz mieć do niego dostęp.

Legimi – słuchaj i czytaj

Legimi w HMS
Legimi to jedna z najpopularniejszych platform z ebookami oraz audiobookami. Program pozwoli Wam wygodnie czytać oraz słuchać książek na Huaweiu, niezależnie od miejsca, w którym jesteście. Na uwagę zasługuje imponujący zbiór ponad 60 000 tytułów, a także nowocześnie zaprojektowana aplikacja. Co ważne, dostęp do biblioteki jest nieograniczony w obrębie miesięcznego abonamentu – za niecałe 40 zł miesięcznie, możecie czytać i słuchać, ile chcecie. To idealne rozwiązanie zarówno dla uczniów, którzy dopiero poznają lektury szkolne, jak i nauczycieli, którzy np. w formie audiobooka, mogą sobie je odświeżyć.

Wattpad – nie pisz do szuflady

wattpad
Wattpad to doskonałe rozwiązanie dla każdego domorosłego poety czy początkującego pisarza, ale nie tylko. Ta mobilna aplikacja pozwoli Wam publikować swoje własne opowiadania, wiersze, powieści czy eseje razem z tysiącami innych użytkowników. Wattpad umożliwia komentowanie, wysyłanie polubień oraz zapisywanie prac innych osób w waszej własnej bibliotece. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Wattpad posiada pokaźne zasoby kursów dla pisarzy, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności, co może okazać się bardzo przydatne również w szkole. Niezależnie, czy w wolnym czasie piszecie fan fiction, napełnia was chęć poznawania nikomu nieznanych dzieł, chcecie poprawić swój warsztat, czy po prostu szukacie weny przed następnymi zajęciami, Wattpad to dobre miejsce, żeby zostać na dłużej.

Kahoot!

kahoot w hms
Słyszeliście o Kahoot? To pomysłowe narzędzie pozwoli wam na tworzenie swoich własnych quizów o dowolnej tematyce. Aplikacja ta, będzie przede wszystkim świetnym rozwiązaniem dla wszystkich nauczycieli. Dzięki niej zaktywizujecie swoich uczniów, przygotowując im mniej lub bardziej zaawansowane quizy, które rozwiążą na swoich telefonach, także Huawei. Uczniowie będę mieć w Kahoot swoje imienne konta, więc w prosty sposób będziecie mogli śledzić ich postępy. Jeśli chcecie poprawić kreatywność waszych podopiecznych, możecie zamienić role i zlecić im przygotowanie własnego quizu. Możliwości Kahoot są tutaj nieograniczone. Warto odnotować fakt, że twórcy Kahoot udostępniają dla nauczycieli darmową wersję swojego programu.

TeamViewer

TeamViewer w HMS
Aplikacja TeamViewer to najpopularniejsze narzędzie umożliwiające zdalne sterowanie innym urządzeniem. Program ten, na początku dostępny jedynie w wersji PC, teraz jest również dostępny na urządzenia mobilne i znajdziemy go w AppGallery. Mimo iż jego głównym celem i zaletą jest niewątpliwie możliwość połączenia się z innym urządzeniem w celu np. zdalnego naprawienia usterki czy rozwiązania problemów technicznych, to w edukacji również ukazuje swoją przydatność. TeamViewer pozwoli nam np. błyskawicznie połączyć się z naszego telefonu z komputerem lub smartfonem innej osoby. Okaże się to przydatne, kiedy np. napotkasz problem w zadaniu – nauczyciel lub ktoś inny, będzie mógł na Twoim własnym telefonie wskazać rozwiązanie.

Nie tylko Google

Jeśli używasz sprzętu od Huawei lub rozważasz jego zakup, to nie bój się braku dostępu do aplikacji Google. Bez nich smartfon czy tablet będzie nie tylko spełniał swoje funkcje, ale też pomoże w edukacji i rozwijaniu różnych pasji. 

Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym, jak działa ekosystem HMS.