Aplikacje do nauki na smartfony i tablety Huawei

Przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma sklep AppGallery w nowym roku szkolnym. Poniżej kilka aplikacji, które są dostępne dla smartfonów i tabletów z systemem HMS i z powodzeniem nie tylko pomogą przestawić się z wakacyjnej beztroski na edukacyjne tory, ale też poszerzą horyzonty. Sprawdź, jakie aplikacje ściągnąć na smartfon Huawei przed powrotem do szkoły.

Microsoft Office – biuro pod ręką

aplikacja microsoft

W AppGallery znajdziemy darmową aplikację amerykańskiego giganta, dzięki której bez problemu będziemy mogli pisać teksty czy edytować arkusze kalkulacyjne na Huawei. To pierwszy must have w tym artykule. Dobrze mieć na smartfonie czy tablecie miejsce, w którym z łatwością zrobimy i edytujemy na przykład notatki z zajęć. Oprócz tego aplikacja pozwala na konwertowanie obrazu na tekst, a nawet skanowanie kodów QR.

Microsoft Teams i Zoom – kontakt jest ważny

Te dwie aplikacje są wsparciem dla przedsiębiorców, dużych i małych firm czy szkół. Skracają dystans, czasem nawet międzynarodowy, w rodzinnych i przyjacielskich kontaktach. Patrząc przez pryzmat globalnych wydarzeń, przynajmniej jedno z tych rozwiązań to must have każdego użytkownika sprzętów mobilnych. Ci, którzy korzystają z HMS też mogą zainstalować Zooma czy Microsoft Teams, bo są dostępne dla tego systemu.

Czytaj z ReadEra

ReadEra
ReadEra to po prostu darmowy czytnik książek, który działa nawet w trybie offline. Odczytuje takie formaty, jak: PDF, EPUB, Microsoft Word (DOC, DOCX, RTF), Kindle (MOBI, AZW3), DJVU, ODT, FB2, TXT i CHM. Nie zawiera reklam ani wewnętrznych zakupów. Aplikacja nie wymaga też od użytkownika rejestracji. Co ciekawe, umożliwia czytanie kilku dokumentów w różnych formatach jednocześnie. Wystarczy ustawić smartfona lub tablet w tryb podzielonego ekranu lub przełączać ekrany między aktywnymi aplikacjami.

Librus – elektroniczny dziennik

Librus
Aplikacja zastępuje dziennik w wersji papierowej, ale daje też o wiele więcej możliwości. Bezpośredni kontakt z rodzicem, dostęp do kalendarza szkolnego, czy monitorowania zadań domowych. Nie wszystkie szkoły korzystają z tego rozwiązania. Ale jeśli Twoja szkoła lub Twojego dziecka dokumentuje postępy uczniów w Librusie, i w ten sposób komunikuje się z rodzicami, to posiadając Huaweia, będziesz mieć do niego dostęp.

Legimi – słuchaj i czytaj

Legimi w HMS
Legimi to jedna z najpopularniejszych platform z ebookami oraz audiobookami. Program pozwoli Wam wygodnie czytać oraz słuchać książek na Huaweiu, niezależnie od miejsca, w którym jesteście. Na uwagę zasługuje imponujący zbiór ponad 60 000 tytułów, a także nowocześnie zaprojektowana aplikacja. Co ważne, dostęp do biblioteki jest nieograniczony w obrębie miesięcznego abonamentu – za niecałe 40 zł miesięcznie, możecie czytać i słuchać, ile chcecie. To idealne rozwiązanie zarówno dla uczniów, którzy dopiero poznają lektury szkolne, jak i nauczycieli, którzy np. w formie audiobooka, mogą sobie je odświeżyć.

Wattpad – nie pisz do szuflady

wattpad
Wattpad to doskonałe rozwiązanie dla każdego domorosłego poety czy początkującego pisarza, ale nie tylko. Ta mobilna aplikacja pozwoli Wam publikować swoje własne opowiadania, wiersze, powieści czy eseje razem z tysiącami innych użytkowników. Wattpad umożliwia komentowanie, wysyłanie polubień oraz zapisywanie prac innych osób w waszej własnej bibliotece. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Wattpad posiada pokaźne zasoby kursów dla pisarzy, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności, co może okazać się bardzo przydatne również w szkole. Niezależnie, czy w wolnym czasie piszecie fan fiction, napełnia was chęć poznawania nikomu nieznanych dzieł, chcecie poprawić swój warsztat, czy po prostu szukacie weny przed następnymi zajęciami, Wattpad to dobre miejsce, żeby zostać na dłużej.

Kahoot!

kahoot w hms
Słyszeliście o Kahoot? To pomysłowe narzędzie pozwoli wam na tworzenie swoich własnych quizów o dowolnej tematyce. Aplikacja ta, będzie przede wszystkim świetnym rozwiązaniem dla wszystkich nauczycieli. Dzięki niej zaktywizujecie swoich uczniów, przygotowując im mniej lub bardziej zaawansowane quizy, które rozwiążą na swoich telefonach, także Huawei. Uczniowie będę mieć w Kahoot swoje imienne konta, więc w prosty sposób będziecie mogli śledzić ich postępy. Jeśli chcecie poprawić kreatywność waszych podopiecznych, możecie zamienić role i zlecić im przygotowanie własnego quizu. Możliwości Kahoot są tutaj nieograniczone. Warto odnotować fakt, że twórcy Kahoot udostępniają dla nauczycieli darmową wersję swojego programu.

TeamViewer

TeamViewer w HMS
Aplikacja TeamViewer to najpopularniejsze narzędzie umożliwiające zdalne sterowanie innym urządzeniem. Program ten, na początku dostępny jedynie w wersji PC, teraz jest również dostępny na urządzenia mobilne i znajdziemy go w AppGallery. Mimo iż jego głównym celem i zaletą jest niewątpliwie możliwość połączenia się z innym urządzeniem w celu np. zdalnego naprawienia usterki czy rozwiązania problemów technicznych, to w edukacji również ukazuje swoją przydatność. TeamViewer pozwoli nam np. błyskawicznie połączyć się z naszego telefonu z komputerem lub smartfonem innej osoby. Okaże się to przydatne, kiedy np. napotkasz problem w zadaniu – nauczyciel lub ktoś inny, będzie mógł na Twoim własnym telefonie wskazać rozwiązanie.

Busuu – naucz się języka

busuu

Popularna aplikacja do nauki języków obcych. Ma już ponad 100 milionów użytkowników. Jeśli chcesz utrwalić angielskie idiomy lub nawiązać (długotrwałą!) znajomość w języku hiszpańskim, to ta aplikacja będzie świetnym wyborem. Dzięki niej można nauczyć się 12 języków obcych. Ponoć, z tą aplikacją, już 10 minut ćwiczeń dziennie wystarczy, aby uzyskać efekty nauki. W AppGallery znajduje się jeszcze wiele innych aplikacji do nauki języków.

Odrabiamy.pl 

odrabiamy.pl

Jeśli potrzebujesz wsparcia w odrobieniu zadania domowego, to ta aplikacja przyjdzie Ci z pomocą. Odrabiamy.pl to baza rozwiązanych zadań z setek aktualnych podręczników. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie zadań na dwa sposoby: można wybrać przedmiot w menu albo wpisać nazwę podręcznika i wyszukać konkretną stronę. Wszystkie zadania, które znajdują się w bazie, zostały objaśnione i rozwiązane przez nauczycieli pracujących w serwisie.

nauka matematyki

Nauka matematyki! Tabliczka mnożenia i dzielenia dla dzieci

Dzięki tej aplikacji iloraz z iloczynem już nie będą się myliły. Specjalnie stworzone algorytmy dobiorą trudność proponowanych zadań do postępów robionych przez użytkownika. Aplikacja dostosuje również intensywność nauki i więcej czasu przeznaczy na te zadania, które sprawiają większą trudność. Dzięki temu, że proces nauki podzielony jest na numerowane lekcje, można mieć kontrolę nad liczbą zrealizowanych lekcji.

Flora Incognita – poznaj dzikie kwiaty

flora incognita

Jak zabłysnąć na biologii? Z pomocą aplikacji Flora Incognita, będzie to wyjątkowo łatwe zadanie. Dzięki niej w bardzo szybki i dokładny sposób można zidentyfikować dzikie rośliny (rośliny domowe dostępne są ograniczonym zakresie). Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, a w ciągu kilku sekund aplikacja wyświetli informacje o okazie. W bazie znajduje się aż 4800 przykładów roślin.

Przeczytajcie też o innych aplikacjach, które pomogą w identyfikacji roślin.  

Solar System Scope 3

Solar System Scope 3

Z tą aplikacją kosmos będzie w zasięgu ręki. Solar System Scope 3 to rodzaj unikalnej encyklopedii, w której znajdują się najciekawsze fakty dotyczące planet, każdego większego księżyca, czy planet karłowatych. W aplikacji znajdują się realistyczne wizualizacje 3D wraz z opisami. Aplikacja kierowana jest do użytkowników z każdej grupy wiekowej.

Polecane smartfony i tablety Huawei na nowy rok szkolny