Zwijany telewizor LG już w sprzedaży. Cena robi wrażenie

Marzyłeś kiedyś o zwijanym telewizorze, którego byłbyś w stanie schować w zaledwie kilka sekund? Sny stają się rzeczywistością, bowiem marka LG wypuściła na rynek pierwszy na świecie zwijany telewizor. LG Signature, to 65-calowy TV z wyświetlaczem OLED R w rozdzielczości 4K. Ze względu na swoją cenę, jest to produkt przeznaczony tylko dla najbardziej zaciekłych kinomaniaków i fanów najnowszych technologii. Sprawdź, co dokładnie oferuje i ile kosztuje.

LG Singature OLED R. Ekskluzywny telewizor za krocie

Firma LG Electronics ogłosiła, że telewizor kryjący się pod nazwą LG Signature OLED R trafił do sprzedaży w 7 sklepach z elektroniką. Niestety nie kupimy go w Polsce, nie kupimy go nawet w Europie i Stanach Zjednoczonych. Aktualnie najnowszy panel jest dostępny tylko i wyłącznie w Korei Południowej.

Jesteś zainteresowany tym telewizorem? Nie da się ukryć, że jest on produktem ekskluzywnym. Arcydziełem niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika. Z jednego prostego powodu, bowiem LG Signature OLED R kosztuje 100 milionów wonów południowokoreańskich, czyli około 338 tys. zł.

Jak działa zwijany telewizor?

LG Signature OLED R zachwyca swoją estetyką i innowacyjnością. Inżynierowie stworzyli 65-calowy, płynnie działający wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Wart uznania jest fakt,  że jest on w całości elastyczny, posiada inteligentną kontrolę jasności każdego piksela oraz przyciemniania w zależności od otoczenia.

Ekran chowany jest do obudowy poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Oprócz tego istnieje możliwość tylko częściowego wysunięcia, zostawiając np. elegancki zegar, bądź panel sterowania odtwarzaczem muzyki. Ekran dostosujemy także do formatu wyświetlanego obrazu, aby uniknąć czarnych pasków w górnej i dolnej części wyświetlacza.

Atrakcyjny sprzęt z najnowszą technologią

Całość telewizora jest ukryta w minimalistycznej prostokątnej skrzynce, w której został umieszczony także głośnik duńskiej firmy Kvadrat pokryty wysokiej jakości wełnianą osłoną. Klienci mogą wybierać pomiędzy jednym z 4 jej kolorów: Signature Black, Moon Grey, Topaz Blue lub Toffee Brown. To nie wszystko, na obudowie wykonanej ze szczotkowanego aluminium można umieścić także grawer ze swoimi inicjałami, życiowym motto lub sentencją.

Pomysłowość twórców pozwala uwolnić użytkowników od czarnej powierzchni, jaką do tej pory był telewizor w stanie spoczynku. W zależności od umieszczenia, w znacznym stopniu zasłaniał on okno, tym samym ograniczając dostęp światła wpadającego do pomieszczenia lub zabierał cenne miejsce na ścianie, gdzie moglibyśmy powiesić obrazy.

Kiedy LG Signature OLED R będzie dostępny w Polsce?

Telewizor prezentowany był już na targach CES w 2018 roku, a jego oficjalna premiera miała mieć miejsce w 2019 roku. Prawdopodobnie problemy, jakie powstały przy implementacji innowacyjnych technologii spowodowały opóźnienie pojawienia się zwijanego TV na rynku elektroniki

Obecnie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle LG Signature OLED R będzie dostępny w naszym regionie. Możemy przypuszczać, że premiera w rodzimym kraju tego producenta jest swojego rodzaju testem. Zwijany telewizor dotrze do ograniczonego grona odbiorców, a pozytywny odbiór wśród Koreańczyków może być dodatkowym motywatorem do rozszerzenia listy krajów, w jakich elastyczny panel trafi do sklepów.

Źródło: lgnewsroom.com

Sprawdź telewizory LG w sklepie x-kom