Krótkie zapoznanie z ekosystemem TCL. Co marka ma do zaoferowania miłośnikom IoT?

16 marca odbyła się konferencja marki TCL. Wśród zaaranżowanej w kolorze czerwieni scenerii pierwsze skrzypce grały nowe smartfony serii 30. To jednak niejedyna atrakcja, jaka została zaprezentowana. Uwagę przyciągał rozbudowany ekosystem TCL. Zatem jakie urządzenia z elektroniki konsumenckiej znajdziemy w portfolio marki i czy miłośnicy IoT odnajdą tu coś dla siebie? Oto krótka relacja i przestawienie wątków pobocznych smartfonowej premiery.

Krótkie zapoznanie z ekosystemem TCL

TCL swoją pozycję na rynku i rozpoznawalność ma już wypracowaną. Od ponad 40 lat zajmuje się dostarczaniem audiowizualnych wrażeń konsumentom. Chińska marka dała się więc poznać głównie jako producent telewizorów. Chociaż to niejedyne, co ma do zaoferowania. Wśród dostępnych urządzeń otrzymujemy rozbudowany ekosystem, w którego skład wchodzą: tablety, smartfony, soundbary, słuchawki, a także sprzęty gospodarstwa domowego, taki jak: pralki, lodówki, oczyszczacze powietrza i roboty sprzątające.

ekosystem TCL

Eko zaangażowani

Już na wstępie prezentacji wybrzmiał główny kierunek rozwoju marki. TCL chce zaznaczyć swoją obecność wśród urządzeń 5G i rozszerzyć zakres działania na różne kategorie produktowe. W grę wchodzą więc nie tylko smartfony, ale również tablety, routery etc. To oczywiście nie wszystko, bo kluczem do rozwoju są zrównoważone działania, oparte na uważniejszym skupieniu się na ekologii. Oprócz zmniejszenia ilości papieru do pakowania urządzeń, główna idea possible to repair zakłada możliwość oraz łatwość naprawiania urządzeń. Proces ten ma w szerszej skali kształtować dobre nawyki związane z ekologicznym podejściem do technologii.

TCL Project Melody

Szeroka oferta produktów kusi smukłym designem połączonym z ciekawymi technologiami. A skoro już o tym mowa, to na uwagę zasługuje nowość o nazwie TCL Project Melody. To innowacyjny system, który umożliwi użytkownikom parowanie wielu urządzeń audio poprzez łączność Bluetooth. Za pomocą aplikacji można będzie sterować dźwiękiem płynącym z głośników smartfonów, telewizorów czy słuchawek. Wszystko wygodnie w jednym miejscu.

Mini LED

Wśród zaprezentowanych urządzeń TCL postawiło na sprzęt mniejszych i większych gabarytów. Miejsce znalazło się, chociażby dla smart okularów NXTWear Air z dwoma głośnikami, dźwiękiem stereo i wyświetlaczami micro OLED, ale nie zabrakło też stałych punktów programu, które są mocno związane z odbiorem marki. Mowa oczywiście o telewizorach. TCL jest drugim co do wielkości producentem sprzętu z tej kategorii. Dlatego na tapet wzięte zostały nowe telewizory Mini LED wyposażone w ekran 4K. Co oferują? To przede wszystkim technologia QLED oraz wysoka precyzja kontrastu i szczytowa jasność ekranu. Oprócz tego, nowe modele zyskają smukłą metalową konstrukcję. Przestrzenny dźwięk zapewnia wsparcie głośników ONKYO.

Książka przyszłości, czyli TCL NXTPaper 10s

Wśród perełek znalazł się tablet TCL NXTPaper 10s z baterią o pojemności 8000 mAh i głównym aparatem 8 Mpi. Na uwagę zasługuje tutaj ekran Full HD+ o przekątnej 10,1 cala z matową powierzchnią, która daje wrażenie pisania po papierze. Technologia NXTPaper ma za zadanie niwelować działanie niebieskiego świata i tym samym chronić wzrok. Ekran obsługiwać można na dwa sposoby – dotykowo lub przy użyciu rysika T-Pen. A co najlepsze wybierając drugą opcję pisać i rysować można nie tylko na ekranie tabletu, ale również poza nim na przykład na położonej obok kartce.

AGD od TCL

Jak już wspomniałam na początku, rozbudowany ekosystem TCL obejmuje także sprzęty gospodarstwa domowego. Z tej kategorii produktów uwagę skupił sporych rozmiarów oczyszczacz powietrza TCL KJ866F H13. Jego wymiary kształtują się następująco: 405 x 795 x 390 mm. To sprzęt, który sprawdzi się do większych przestrzeni. Maksymalna powierzchnia pomieszczenia to aż 100 m². A oprócz oczyszczenia powietrza z większych i mniejszych zanieczyszczeń, model ten został wyposażony w funkcję jonizacji, wskaźnik wymiany filtra oraz automatyczny i mechaniczny tryb pracy.

oczyszczacz powietrza TCL KJ866F H13

A więcej na temat polskiej premiery najnowszych smartfonów od TCL dowiecie się z tekstu Agnieszki