Motorola wprowadza tablet Moto Tab G62. Co będzie miał do zaoferowania?

Wiele wskazuje na to, że niebawem Motorola może wprowadzić na rynek nowy model tabletu z Androidem. Takie informacje pojawiły się wkrótce po tym, jak zauważono, że producent ma jeszcze nieopublikowany tablet w Konsoli Google Play. Podobno ma się nazywać Moto Tab G62.

Nadchodzi nowy tablet Moto Tab G62

W czasach największej popularności tabletów mówiło się, że w znacznej mierze mogą one zastąpić komputery czy laptopy. Za moment przełomowy w ich rozwoju można uznać 2010 rok, kiedy to Apple pokazało światu iPada. Później różni producenci zaczęli zasypywać rynek swoimi modelami.

Jednak po kilku latach sprzedaż tabletów drastycznie spadła i zaczęto im wróżyć koniec popularności, a wielu podważało nawet sens ich istnienia.

Wszystko zmieniło się w 2020 roku, kiedy rynek tabletów przeżył odrodzenie. Według danych przedstawionych przez IDC całkowita sprzedaż tabletów w 2020 wzrosła aż o 18,6% w porównaniu do roku 2019. Głównym czynnikiem, który miał na to największy wpływ była bez wątpienia pandemia. Przyczyniła się ona do przeniesienia nauki i pracy w tryb zdalny i wtedy tablety okazały się być naprawdę przydatnymi sprzętami.

Pandemia całe szczęście już za nami, sprzedaż tabletów znów spada, jednak niektórzy producenci nie rezygnują z prezentowania nowych modeli. Swoją nowość ma zamiar zaprezentować Motorola, która na fali powrotu popularności tych sprzętów w zeszłym roku, powróciła do segmentu tabletów, prezentując model Moto Tab G70. W przygotowaniu podobno jest tablet o nazwie Moto Tab G62. Zobaczcie, co już wiemy na jego temat.

Moto Tab G62 – specyfikacja

W kontekście specyfikacji nie możemy mówić tutaj jeszcze o żadnych potwierdzonych informacjach, ale niektóre szczegóły zostały zauważone na liście Konsoli Google Play.

Nowy tablet od Motoroli ma pojawić się w dwóch wariantach: Wi-Fi i LTE. Modele mają mieć nadane numery – XT2261-1 i XT2261-2.

Konsola Google Play ujawniła, że wersja WiFi otrzymała procesor Qualcomm Snapdragon 678 2,0 GHz, podczas gdy LTE (prawdopodobnie 4G) będzie korzystał z procesora Qualcomm Snapdragon 665 2,0 GHz.

Ponadto prawdopodobnie tablet Moto Tab G62 będzie dostarczany z 4 GB pamięci RAM i będzie działał na Androidzie 12.

Wyświetlacz i wygląd tabletu Moto Tab G62

Według wstępnych ustaleń urządzenie będzie miało rozdzielczość 1200 x 2000 pikseli, 240 dpi – to rozdzielczość Full HD+. Poza zmianą tapety, reszta projektu tych dwóch tabletów ma pozostać taka sama. 

Na zdjęciach widać, że oba tablety mają na ekranie głównym kilka aplikacji Google wraz z aplikacją Netflix. Wersja Wi-Fi wydaje się zawierać kilka różnych aplikacji, takich jak Tablet Center i niektóre aplikacje do robienia notatek.

Cena nowego tabletu od Motoroli

Urządzenie będzie dość zadziwiającym połączeniem nowego Androida ze starymi komponentami. Procesory, które mają zasilić te tablety, są naprawdę stare i nie były używane od jakiegoś czasu. 

Biorąc to pod uwagę i fakt, że tablet nie ma łączności 5G, można bezpiecznie założyć, że możemy się spodziewać średniej klasy tabletu z Androidem.  Z tego względu cena nie powinna być wygórowana, jednak na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać. Jeśli się pojawią, będziemy aktualizować ten artykuł.

Kiedy premiera?

Tutaj także nie ma jeszcze oficjalnej informacji, jednak podobno premiera ma odbyć się już w przeciągu 2–3 miesięcy.

Co myślicie o tym nowym tablecie z Androidem, nad którym pracuje Motorola? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach i śledźcie nasz portal, by być na bieżąco z najświeższymi wiadomościami technologicznymi.

Źródło: Konsola Google Play, MySmartPrice

Sprawdź też smartfony marki Motorola