Znamy datę premiery Redmi K20. Co nowy flagowiec ma do zaoferowania?

Redmi – marka należąca do rodziny Xiaomi – ogłosiła właśnie datę premiery modelu K20. Oczekiwania wobec smartfona są spore. A to dlatego, że twórcy obiecali urządzenie o ponadprzeciętnych możliwościach i niskiej cenie. Co już wiemy o Redmi K20 i kiedy trafi on do sklepów?

Nowy „zabójca flagowców”?

Jeśli wierzyć informacjom, które wyciekły na Twitterze, Redmi K20 naprawdę może namieszać. Smartfon ma posiadać ekran OLED o przekątnej 6,39”, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 1080p+. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Bo nad pracą urządzenia prawdopodobnie czuwać będzie Snapdragon 855, zastosowany na przykład w One Plusach 7. Grafiką zajmie się z kolei Adreno 640. Rozmiary pamięci operacyjnej i masowej nie są jeszcze znane. Można jedynie przypuszczać, że na pokładzie znajdzie się 6 lub 8 GB RAM-u. Wiadomo za to, że energię zapewni bateria 4000 mAh.

Co najmniej dobrze zapowiada się też potencjał fotograficzny smartfona. Zgodnie z dostępnymi informacjami tylny aparat utworzą aż 3 moduły. Główny – z sensorem Sony IMX586 – miałby mieć rozdzielczość 48 Mpix, przysłonę f/1.7 i rozmiar piksela 1,6 μm. Pozostałe – 13 Mpix i f/2.4 oraz 8 Mpix i f/2.4. Co ważne, jeden z nich najprawdopodobniej będzie szerokokątny. Z kolei przedni aparat miałby mieć rozdzielczość 20 Mpix i znajdować się na wysuwanym module.

To kiedy premiera Redmi K20?

Już niedługo, bo dokładnie 28 maja o godzinie 8:00 polskiego czasu. Na początku smartfon będzie dostępny wyłącznie w Chinach, ale jego wejście na globalny rynek wydaje się być tylko kwestią czasu. Kiedy tylko poznamy datę, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

zapowiedź redmi k20

A na koniec jeszcze jeden smaczek. W przeciekach pojawiają się też informacje, że Redmi być może przedstawi też model z dopiskiem K20 Pro. Na razie brak jednak jakichkolwiek konkretów w tej sprawie.

Co Wy sądzicie o tej premierze? Czy Redmi K20 wydrze One Plusowi miano „zabójcy flagowców”?

Źródła: gsmarena.com, techradar.com