Zapowiedź prezentacji smartfonów z serii Asus Zenfone 7 – czego możemy się spodziewać?

Asus właśnie zapowiedział na następny tydzień prezentację swoich najnowszych urządzeń mobilnych, należących do rodziny Zenfone. Co ciekawe będzie to seria smarfonów z oznaczeniem Zenfone 7, wypłynęły także wstępne wyniki wydajności zarejestrowane w bazie Geekbench. Co w takim razie zobaczymy na pokazie?

Seria Asus Zenfone 7

Chyba najciekawszą jak dotąd informacją w sprawie nadchodzącej premiery nowych smartfonów Asusa jest to, że pojawi się więcej niż jeden model. Zapewne tajwański producent idzie drogą wydeptaną przez innych producentów i ma zamiar wypuścić model zwykły, nazywający się po prostu Asus Zenfone 7, oraz wersję PRO z lepszym procesorem, większą pamięcią wewnętrzną i pamięcią RAM.

Asus Zenfone 7 zapowiedź prezentacji

Ciekawi może także wyglądać sprawa aparatów. Producent w swoim poprzednim modelu, Asusie Zenfone 6, którego miałem przyjemność recenzować, postawił na innowacyjne rozwiązanie w postaci mechanicznie sterowanego modułu dwóch aparatów. Niestety, co wyszło w praktyce, nie było to zbyt korzystne rozwiązanie. 

Asus Zenfone 7 (PRO?) w bazie Geekbench

Internauci znaleźli już wczoraj w bazie benchmarka wydajności Geekbench szczegóły dotyczące nadchodzących nowości Asusa. Znaleziony model o oznaczeniu ASUS_I002D został wyposażony w procesor Snapdragon 865  i 8 GB pamięci RAM. 

Pojawia się pytanie, czy zaobserwowany smartfon jest faktycznie wersję PRO urządzenia czy jego podstawową edycją. W końcu na rynku dostępny jest już trochę mocniejszy wariant procesora w postaci Snapdragona 865+, który stał się sercem gamingowego telefonu producenta Asus ROG Phone 3.

Mam natomiast nadzieję, że w najnowszym smartfonie producent utrzyma tradycję montowania niezwykle dużych akumulatorów. Liczę również na bardziej konserwatywne podejście do tematu. Zaoferowanie topowej specyfikacji wraz z niemal czystym Androidem, niezłymi aparatami, sporym akumulatorem i ekranem OLED mogłoby się okazać strzałem w dziesiątkę.

Kiedy prezentacja nowych smartfonów?

Premierowy pokaz smartfonów z serii Asus Zenfone 7 został zapowiedziany na 26 sierpnia na godzinę 8:00 czasu polskiego. Z pewnością będę śledzić wszelkie informacje o nadchodzącym produkcie Tajwańczyków i nie omieszkam poinformować was o nowościach.