„Allons-y!” Dwie nowe gry z universum „Doctor Who” w 2021 roku

Niespodzianka dla fanów Władcy Czasu z planety Gallifrey. W przyszłym roku ukażą się dwie nowe gry związane z kultowym universum sci-fi i franczyzą „Doctor Who”. Pierwsza z nich trafi na pecety i konsole (bieżącej i nowej generacji), druga – na urządzenia mobilne. Obie będą następnymi ogniwami zapoczątkowanej w 2019 roku trylogii.

Co wiemy o nowych grach?

Za nadchodzącymi tytułami stoi młode brytyjskie studio Maze Theory. Jego pierwsze doświadczenie z Doctor Who to wypuszczona pod koniec ubiegłego roku gra VR – Doctor Who: The Edge of Time. Zebrała raczej średnie opinie, ale jak widać nie przeszkadza to w wysłaniu Doktor na kolejne przygody.

doctor who edge of time
Źródło: Maze Theory

Choć Maze Theory specjalizuje się w wirtualnej rzeczywistości, żadna z nowych gier nie będzie korzystała z tej technologii. O drugiej – na urządzenia mobilne – wiemy, że ma być połączeniem horroru i sci-fi. A także, że powstaje we współpracy z Kaigan Games, odpowiedzialnym m.in. za SIMULACRA – dobrze przyjęty thriller w konwencji „znalezionego smartfona”. Fani mogą spodziewać się nowych mechanik gry, intrygujących wątków oraz pojawienia się ikonicznych elementów universum Doctor Who – TARDIS, Płaczących Aniołów czy Daleków.

doctor who gry
Źródło: Maze Theory

Są pieniądze, jest Doctor Who (i nie tylko)

Nowe projekty są możliwe dzięki środkom z UK Creative Content EIS Fund (inicjatywa wspierana przez Brytyjski Instytut Filmowy) oraz rządowego UKRI Audiences of the Future Programme. Prócz tytułów spod znaku Doctor Who, Maze Theory pracuje też nad grą VR opartą na innym słynnym serialu BBC – Peaky Blinders. The King’s Ransom ma również zadebiutować w 2021 roku na wielu platformach. Tak jak w przypadku gier z Doktor, pojawią się znane i lubiane postaci oraz lokacje.

peaky blinders gra
Źródło: Maze Theory

W bieżącym roku fani Doctor Who mogą spodziewać się jeszcze jednej atrakcji. Będzie to prowadzona w wielu mediach historia Time Lord Victorious. Prócz trzech inkarnacji Doktora (Ósmej, Dziewiątej i Dziesiątej) wystąpi w niej też m.in. jedna ze słynniejszych towarzyszek Władcy Czasu, Rose Tyler, oraz Dalekowie i Oodowie. Całość wystartuje we wrześniu i potrwa dwanaście tygodni, a poszczególne wydarzenia będą treścią komiksów, książek, słuchowisk, ale także gier.

Źródło: Maze Theory, Steam, DoctorWho.TV