EA rozpoczyna produkcję singleplayerowej gry o Iron Manie

Fani Marvela i Iron Mana mają powód do radości, ponieważ Electronic Arts rozpoczyna produkcję singleplayerowej gry opartej postaci Tony’ego Starka. Przygotowaniem tytułu zajmie się studio EA Motive (znane m.in. z świetnie przyjętego remake’u „Dead Space”) we współpracy z firmą Marvel.

EA i Marvel łączą siły, żeby stworzyć grę o Iron Manie. Co z tego wyniknie?

Gra o Iron Manie jest prawdopodobnie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Na stronie EA Motive możemy znaleźć ogłoszenia o pracę. Studio poszukuje m.in. dyrektora ds. rozwoju, programistów gameplayu, AI i dźwięku.

Prace nad tytułem ma koordynować Olivier Proulx, który pełnił funkcję dyrektora gry w „Guardians Of The Galaxy”. Jeśli wierzyć Electronic Arts, współpraca EA Motive z Marvelem, dotycząca gry o Iron Manie, będzie pierwszym z kilku planowanych projektów opartych na licencji Marvela.

Pierwsze informacje na temat gry pojawiły się we wrześniu 2022 roku. Electronic Arts opisało ją wówczas jako trzecioosobową grę przygodową akcji z oryginalną narracją, nawiązującą do bogatej historii Iron Mana, przekazującą złożoność, charyzmę i twórczy geniusz Tony’ego Starka.

Robert Downey Jr. w filmie Iron man

Według EA produkcja pozwoli fanom poczuć, jak to jest być Ironem Manem, choć Olivier Proulx zapewnia, że fabuła będzie opierać się na zupełnie nowej historii. „Marvel zachęca nas do stworzenia czegoś świeżego” – podkreślił Proulx. „Mamy dużo swobody, co jest bardzo angażujące dla zespołu”.

Do zespołu odpowiedzialnego za grę dołączył już Ian Frazier, dyrektor kreatywny „EA Star Wars: Squadrons” oraz główny projektant „Mass Effect: Andromeda”, a także Maëlenn Lumineau, która ostatnio pracowała z Ubisoft jako dyrektor produkcji „Immortals: Fenyx Rising” i „Assassin’s Creed Odyssey”.

Jakie są Wasze oczekiwania wobec projektu? Piszcie w komentarzach.