Rozsiądź się przed telewizorem i… przejrzyj TikToka. Aplikacja jest już dostępna na Samsung Smart TV w Polsce

Krótkie formy wideo oferuje już praktycznie każda platforma mediów społecznościowych. Jednak to TikTok wciąż jest królem i to tam użytkownicy najczęściej sięgają po treści tego typu. Teraz może stać się to jeszcze wygodniejsze, bo użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV w Polsce mogą już pobrać aplikację TikTok. Dzięki temu będzie można przeglądać ulubione, krótkie formy wideo na dużym ekranie.

TikTok już na Samsung Smart TV

Jedni przejdą obok tego newsa obojętnie, inni stwierdzą, że to wiadomość dnia, kolejni zaczną pomstować na wszechobecność krótkich filmów, a jeszcze inni zaczną się mocno obawiać o różnorodność zajęć podczas czasu wolnego. Jednak bez względu na swój stosunek do TikToka, trzeba przyznać, że jest to mała rewolucja.

Do tej pory zwolennicy tych krótkich form wideo musieli zadowalać się oglądaniem ich na urządzeniach mobilnych. Większość zapewne korzystała z aplikacji na swoim smartfonie. Teraz jest szansa, że część użytkowników zdecyduje się spędzić wieczór przeglądając TikToka na telewizorze. To dzięki temu, że od teraz użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV mogą pobierać aplikację TikTok.

Aplikację można pobrać ze sklepu z aplikacjami na Samsung Smart TV z roczników 2018-2022, w tym na modele QLED, Neo QLED, OLED z technologią QD OLED i Smart Monitor.

Źródło: Samsung

Treści TikTok na telewizorach Samsung Smart TV są podzielone na 12 kategorii, od komedii, przez modę i urodę, po muzykę, jedzenie i nie tylko. W nawigacji i przełączaniu kolejnych filmów pomaga pilot, a obsługa jest szybka i intuicyjna. Sposób wyświetlania został zoptymalizowany pod ekrany telewizorów. Wideo prezentowane jest na środku, po lewej stronie widać autora i opis filmu, a w prawym dolnym rogu szczegóły dot. muzyki. Treści można przeglądać jako gość, lub powiązać swoje konto z tym na urządzeniu mobilnym – tu wystarczy zeskanować wyświetlony na ekranie TV QR kod.

Pojawienie się aplikacji TikTok to dobra wiadomość np. dla użytkowników telewizora The Sero. W ten sposób zabawne czy edukacyjne filmy można będzie przeglądać w formacie, w jakim zostały stworzone, czyli w pionie.

Polecane telewizory Samsung do przeglądania TikToka i nie tylko