„Wyrdsong”. Niesamowity erpeg od twórców z Bethesdy i Obsidiana

Niepokojące, niezwykłe, nienaturalne, niesamowite. Jeśli pociągają Was takie klimaty, a także zagrywaliście się w „Skyrima” czy „Fallouta 3” lub „4”, to szykuje się kolejna pozycja dla Was do sprawdzenia. „Wyrdsong” to RPG od Something Wicked Games, za którym to studiem stoją twórcy związani z Bethesdą i Obsidian Entertainment. Gra ma ponoć rozszerzyć, zakwestionować i zdefiniować na nowo aspekty tego, co tworzy współczesny gatunek erpegów.

Jakieś licho się skrada

Zapowiadana gra jest dziełem studia Something Wicked Games. Jego założyciele to wieloletni pracownik Bethesdy Jeff Gardiner oraz Charles Staples, która ma za sobą podobną karierę w Obsidianie. Nazwa studia nawiązuje do słynnego cytatu jednej z czarownic z Makbeta Shakespeare’a (By the pricking of my thumbs, / Something wicked this way comes; Palec świerzbi, stąd wypada, Że się jakieś licho skrada – w przekładzie Jana Kasprowicza).

Zapowiadany RPG fantasy Wyrdsong wydaje się być bliski klimatowi historii o tanie Glamis. Słowo wyrd pochodzi ze staroangielskiego oraz kultury anglosaskiej i oznacza fatum, przeznaczenie. Miejscem akcji ma jednak nie być dawna Anglia czy Szkocja, a średniowieczna Portugalia.

W zaprezentowanym trailerze słychać niepokojące odgłosy i muzykę oraz równie nieprzyjemnie brzmiącą narratorkę. Mówi ona o dwóch kłamstwach – jedno przed cieniem i jedno za okiem. Na ekranie widać zamek z murem, chorągwie oraz postaci – wojownika, a także dziwnej, rogatej istoty. Wypowiadanym przez kobietę (?) słowom towarzyszy zmiana rzeczywistości. Wiąże się to z zapowiedziami twórców z materiału, którzy mówią o tym, że gracze będą musieli zastanowić się nad światem, jak i podejmowanymi wyborami.

Materiał prasowy mówi o innych światach do odkrycia. Na fanpage’u strony można przeczytać także cytat z chrześcijańskiego filozofa Pierre’a Teilharda de Chardina – wszechświat, jaki znamy, jest połączonym produktem obserwatora i obserwującego.

Co wiemy o szczegółach Wyrdsong?

Zwiastun Wyrdsong został zaprezentowany przy okazji eventu Gamescom 2022. Gra będzie oparta na Unreal Engine 5. Zapowiada się ją jako tytuł AAA. NetEase Games dało zalążkowe finansowanie w wysokości 13,2 milionów dolarów. Na razie nie wiadomo, kiedy, nawet w przybliżeniu, miałaby być jej premiera. Całość jest jeszcze w powijakach.

Wyrdsong gra
Źródło: Something Wicked Games / Facebook

Co sądzicie o Wyrdsong? Wydaje Wam się, że może być czymś interesującym?

Sprawdźcie wszystkie gry, o których była mowa w ramach Gamescom 2022:

🎮 Gamescom 2022: Opening Night Live. Nowości ze świata gier

Źródła: MMORPG.com, Something Wicked Games, Wikipedia