Jak wyeksportować gry z launchera Bethesdy na Steama?

Na to, by wyeksportować swoje gry od Bethesdy na Steama mamy trochę czasu. Nie ma na co jednak czekać, bo to w zasadzie kilka kliknięć. Sam launcher zakończy żywot 11 maja, ale po tym czasie będzie można się zalogować do swojej biblioteki, wykonać transfer i kontynuować zabawę na Steamie. Po co jednak czekać?

Jeden launcher mniej

Przynajmniej jedna aplikacja mniej. Jest jakiś narcystyczny nurt myślowy mówiący producentom gier, żeby tworzyli swoje biblioteki z grami. Po części jest to zrozumiałe – niezależność producenta i przywiązanie konsumenta do marki to rzeczy w sumie dzisiaj święte. Problem jest wtedy jednak, kiedy mamy ikonek launcherów więcej niż tytułów gier. Wtedy są jaja. A jaja kwadratowe są wtedy, kiedy po raz kolejny trzeba coś transferować, coś przenosić i o czymś pamiętać.

Czy launcher Bethesdy odchodzi na zawsze?

Czy to umiera naprawdę? Co prawda Bethesda zapiera się rękoma i nogami, że mówi goodbye do launchera na zawsze, ale to raczej nie jest prawda. Pewne pozostałości raczej będą. Jak wiemy, producentom naprawdę zależy na niezależności, więc można sądzić, że Bethesda robi sobie backup. Czy odbije się to czkawkom nam, graczom i konsumentom – zobaczymy. Miejmy nadzieję, że transfer będzie raz i porządnie, a serwery nie będą wariowały.

Eksport z Bethesda.net do biblioteki Steam. Kilka kliknięć

Teoretycznie wszystko jest proste. Logujemy się do swojego konta na stronie transferu Bethesdy i łączymy to konto z kontem Steam. Jeżeli kiedyś konta połączyliśmy, to nie będzie potrzeby ponownego logowania się. Teraz wystarczy wcisnąć przycisk rozpocznij przenoszenie do Steam. Gotowe, gry przeniesione.

Co jest przenoszone do naszego konta na Steam?

Praktycznie wszystko jest przenoszone z konta Bethesdy na Steam. Mowa tutaj o grach i DLC, skinach i całej kosmetyce, a także liście znajomych.

Co nie jest przenoszone do naszego konta Steam?

Nie są przenoszone zapisy, jeżeli te już istnieją na koncie Steam. Można je przenieść ręcznie, ale to nadpisze stan gry ze Steama. Przenieśmy więc ręcznie save’y tylko wtedy, kiedy na launcherze Bethedy są te, na których chcemy grać. Na stronie poradnikowej Bethesdy znajdziecie instrukcje jak przenieść zapisy. Szczególnie gracze Doom Eternal powinni kuknąć na powyższą stronę, ponieważ będzie trochę więcej zachodu z transferem. Dla graczy Fallouta 76, Bethesda udostępniła artykuł pomocniczy z FAQ.

Nie są też przenoszone informacje na konsole. Transfer dotyczy jedynie launchera Bethesdy i Steama.