Wydrukuj sobie Steam Decka – pliki CAD w sieci

Spokojnie. To żaden wyciek. To samo Valve zadecydowało o udostępnieniu plików CAD konsoli Steam Deck. Co to mniej więcej oznacza? A to, że możesz ją wydrukować w 3D i poczuć w rękach, a nawet lepiej, zmodyfikować swój egzemplarz w przyszłości. Firma, jak sama napisała, nie może się doczekać prac społeczności.

Steam Deck w plikach CAD – na co to komu?

Oficjalne pliki CAD zawierają modele STP oraz STL, jak i plany w formacie DWG obudowy Steam Decka. Osoby zainteresowane mogą z nich dowolnie skorzystać pod licencją Creative Commons, w tym między innymi do opracowania nowych obudów lub akcesoriów do konsoli. Co inżynierska dusza zapragnie.

pliki cad steam deck

Dlatego to głównie robota dla twórców DYI i modderów. Ale i korzyść graczy, gdy tamci wpadną na coś pomysłowego bądź atrakcyjnego. Na co jeszcze przyjdzie nam poczekać, bo ci, którzy złożyli rezerwację na Steam Decka, otrzymają pierwsze mejle dotyczące wysyłki dopiero 25 lutego. Kilka dni później będą mogli zagrać w 300 zweryfikowanych dla konsoli gier, wśród których wymienia się: God of War, Sekiro czy Death Stranding.

Valve zaprasza do dzielenia się pomysłami

Osoby, które zdecydują się na modyfikowanie Steam Decka, mogą skontaktować się z Valve mejlowo, by zadać pytania, wyrazić opinię, i co najfajniejsze (a najważniejsze dla firmy), podzielić się swoimi kreacjami. Jednocześnie całą zabawę rekomenduje się profesjonalistom, jako że każda feralna ingerencja w sprzęt po jego rozebraniu nie będzie pokrywana przez gwarancję.

Skąd pobrać pliki CAD Steam Decka?

Pliki CAD Steam Decka zostały udostępnione przez pracownika Valve Lucasa Whipple’a w serwisie GitLab. Za darmo.

źródło: Steam Deck Deposit, Engadget