Diablo 4 na Steamie i od razu ze wsparciem Steam Decka

Diablo 4, najnowsza odsłona kultowej serii od Blizzard Entertainment, właśnie zyskała nowy wymiar, przechodząc na platformę Steam i zdobywając certyfikat kompatybilności z przenośnym urządzeniem Steam Deck. Ale to nie wszystko. Debiut zalicza także nowy sezon – „Sezon krwi”, który wprowadza mnóstwo nowości. Zanurzmy się w szczegóły.

Nowy sezon Diablo 4: Season of Blood

Zanim przejdziemy do technicznych aspektów, warto zwrócić uwagę na nowy sezon gry, który nosi nazwę „Sezonu Krwi”. Ten sezon będzie skupiony na mocach wampirycznych i wprowadzi nową linię questów oraz pięć dodatkowych bossów do końcowej fazy gry. Czy jesteś gotów na walkę z wampirami i wykorzystanie ich mocy?

Diablo 4 na Steam

Przejście Diablo 4 na platformę Steam to duże wydarzenie. Gra będzie wspierała cross-progression i cross-platform play z obecnie dostępnymi wersjami gry na Battle.net oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Co więcej, wersja Steam będzie wymagała konta Battle.net, ale zyskasz dostęp do osiągnięć na Steam, listy znajomych na Steam i innych funkcji platformy.

Diablo 4: kompatybilność z Steam Deck

Diablo 4 nie tylko trafi na Steam, ale również zyska status „Verified” na Steam Deck. Oznacza to, że gra przeszła wszystkie testy kompatybilności i będzie działać płynnie na przenośnym urządzeniu. To świetna wiadomość dla tych, którzy chcą zanurzyć się w świecie Diablo 4 na handheldzie od Valve.

Co to oznacza dla graczy?

Jeżeli już posiadasz Diablo 4 na Battle.net, niestety będziesz musiał ponownie zakupić grę na Steam, aby móc z niej korzystać na nowej platformie. Ale z drugiej strony – przenośność i nowe funkcje mogą być tego warte.

 

Diablo 4 wkracza w nową erę, stając się dostępnym na Steam i zdobywając certyfikat kompatybilności z Steam Deck. Nowy sezon „Season of Blood” dodaje kolejny wymiar do gry, wprowadzając nowe questy i bossy. Czy jesteś gotów na te zmiany?