Wszyscy chcą mieć swojego Steam Decka. Po ASUS ROG Ally czas na konsolę Lenovo Legion Go

W świecie przenośnych konsol do gier komputerowych pojawia się nowy gracz. Lenovo, znane z produkcji laptopów i innych urządzeń technologicznych, wkracza na rynek z konsolą Lenovo Legion Go – urządzeniem, które ma być konkurencją przede wszystkim dla popularnego Steam Deck od Valve, ale też dla ASUS ROG Ally, który zadebiutował całkiem niedawno.

Inspiracja Nintendo Switchem?

Na pierwszy rzut oka Legion Go przypomina nieco Switcha. Urządzenie ma ośmiocalowy ekran i dwa kontrolery przypominające Joy-Cony z konsoli Nintendo, które można odłączyć. Co więcej, konsola Lenovo posiada również podpórkę podobną do tej ze Switcha, co pozwala na stawianie konsoli na płaskiej powierzchni podczas gry.

Innowacją – w porównaniu do Switcha – jest na pewno dodając podświetlenie RGB wokół gałek analogowych oraz panel dotykowy na prawym kontrolerze, który zapewne ma ułatwiać nawigację w interfejsie systemu Windows 11. Na prawym kontrolerze mamy również specjalne pokrętło.

Lenovo Legion Go render
Źródło: Windows Report

Specyfikacja i funkcje konsoli Lenovo Legion Go

Pod maską Legion Go kryje się chipset AMD Ryzen 7040 z serii „Phoenix”, co sugeruje, że nie będzie to tylko kolejna konsola do casualowego grania. Urządzenie ma mieć 8-calowy dotykowy ekran z cienkimi ramkami. Póki co jednak brakuje informacji na temat rozdzielczości czy częstotliwości odświeżania.

Według przecieków Legion Go będzie działać na systemie Windows 11, co oznacza, że użytkownicy będą mogli grać w dowolne gry dostępne na Windows, które są kompatybilne ze specyfikacją urządzenia.

Przeczytajcie także:

Lenovo Legion Go odłączane kontrolery
Źródło: Windows Report

Bogactwo interfejsów

Legion Go zaskakuje różnorodnością dostępnych portów. Znajdziemy tu gniazdo microSD, gniazdo słuchawkowe, przyciski zasilania i regulacji głośności oraz dwa porty USB-C. Na tylnej części urządzenia umieszczono również podpórkę, która pozwoli na wygodne korzystanie z konsoli w trybie stolikowym.

Lenovo Legion Go podpórka
Źródło: Windows Report

Czy Lenovo Legion Go ma szansę na sukces?

Póki co trzeba powiedzieć wprost, że mamy do czynienia z przeciekami. Serwis Windows Report, który opublikował informacje i rendery urządzenia, przekonuje o wiarygodności anonimowego źródła, ja jednak będę przekonywać w pierwszej kolejności o powściągliwości i ostrożności w związku z doniesieniami, które nie zostały jeszcze potwierdzone.

Inna rzecz, że w przeszłości Lenovo przedstawiło koncepcję „LaVie Mini” oraz pracowało nad urządzeniem opartym na systemie Android o nazwie Legion Play, które ostatecznie nie doczekało się swojego debiutu. Pisałem o tym nawet dwa lata temu w tekście: Nowy gracz na rynku handheldów? Wyciekły grafiki i specyfikacja przenośnej konsoli Lenovo Legion Play.

Jednak Legion Go wydaje się być znacznie bardziej ambitnym projektem. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne ogłoszenie i jesteśmy ciekawi, jak nowe urządzenie Lenovo poradzi sobie na rynku w porównaniu z konkurencją, taką jak Steam Deck czy ASUS ROG Ally, którego recenzję możecie przeczytać na Geeksie: