Właśnie ruszyła jesienna wyprzedaż na Steamie. Co warto kupić?

Bieżący rok zbliża się ku końcowi. A to oznacza, że Steam, tradycyjnie już, startuje z jedną z ostatnich dużych sezonowych promocji na gry. Kolejny raz przeceniono całą masę tytułów. Sprawdźmy więc, czy ilość idzie tutaj w parze z jakością, i czy tym razem warto coś kupić.

Autumn Sale 2019

Niespełna cztery tygodnie temu pisałem o wyprzedaży Halloweenowej na Steam, a tu zespół Gabe’a daje nam kolejną okazję do uszczuplenia zasobów portfela. Wyprzedaż Jesienna 2019 ruszyła wczoraj i potrwa do 3 grudnia. W poprzednim artykule wspominałem, że to właśnie ta promocja uznawana jest za jedną z istotniejszych. Zweryfikujmy tę tezę i sprawdźmy, czy faktycznie jest lepiej niż miesiąc temu.

wyprzedaż steam

Szukać jest łatwo

Z uwagi na fakt, że tytułów objętych promocją jest tysiące, platforma ułatwia nam przeglądanie gier, grupując je w rozmaite kategorie. W kategorii wyróżnione znajdziemy m.in.:

steam wyprzedaż

Jeśli lubicie strategie, gorąco polecam Frostpunk. Tę strategię połączoną z survivalem kupicie za 49,49 zł. Warto odnotować też w tym miejcu fakt, że ten wysoko oceniany tytuł, wydany został przez polskie 11 bit studios.

Podobnie jak ostatnio, utworzona została także zakładka bestsellery. Znajdują się w niej:

steam wyprzedaż

Rainbow Six Siege, to na pewno dobry wybór. Tę dynamiczną strzelankę kupicie za 31,96 zł. A warto, bo mimo premiery w 2015 roku, gra jest dalej rozwijana przez twórców.

Przeglądając bibliotekę przecenionych gier, trafiłem jeszcze na kilka innych ciekawych pozycji. I tak, w bardzo korzystnej cenie, bo za za 12,49 zł, kupicie na przykład przygodówkę Btaman: The Enemy Within od Telltale, dynamiczny shooter Mothergunship za 19,99 zł, czy klasycznego rtsa Age of Mythology: Definitive Edition za 26,99 zł. A jeśli macie wystarczająco dużo ramu i wydajny procesor, możecie pokusić się na świetny city builder Cities Skylines za 26,99 zł.

Nagrody Steam

Przy okazji jesiennej promocji, Steam rozpoczął także coroczne głosowanie na najlepsze gry 2019 roku. W ramach konkursu będziemy mogli oddać głos na tytuły w kategoriach takich jak: gra roku, gra VR roku, owoc miłości (wiekowe gry, które dalej są wspierane i rozwijane przez twórców), razem raźniej, najbardziej innowacyjna rozgrywka, gra ze znakomitą fabułą, najlepsza gra w której jesteś do bani oraz znakomity styl wizualny.

Oprócz samego głosowania, możemy brać udział w zadaniach (np. zrecenzowanie nominowanej gry), za których wypełnianie dostaniemy specjalne odznaki przypisywane do naszego konta Steam.

Co dalej?

Rok 2019 dobiega końca, a wraz z nim też okazje do wyprzedaży. Planowo w tym roku na Steamie czeka nas jeszcze tylko jedna – zimowa. Ta, zazwyczaj pojawia się w drugiej połowie grudnia. Pozostaje nam zatem czekać, co w nadchodzącym sezonie świątecznym przygotowała dla nas ekipa Gabe’a.

Źródło: Steam