Steamowa wyprzedaż z okazji Halloween już jest – czy warto było czekać?

Wyprzedaż na Steamie z okazji Halloween ruszyła wczoraj. Jak co roku, Gabe wraz z ekipą przecenili tysiące tytułów i to nie tylko horrory. Przeglądnijmy listę gier i wybierzmy najlepsze okazje, bo czasu zostało niewiele.

Zaglądnijcie do Steama na wyprzedaż

Tradycji stało się zadość. Wczoraj ruszyła przez (nie)wielu oczekiwana kolejna promocja na gry. Steam przyzwyczaił nas do tego, że kilka razy do roku uruchamia globalne przeceny (zazwyczaj sezonowe lub dotyczące jakiegoś święta) imponującej biblioteki tytułów. Nie da się ukryć, że od pewnego czasu, nie są one tak opłacalne jak kiedyś i próżno szukać gier, których cenami ekscytowałaby się steamowa społeczność. Czy tym razem jest tak samo? Przyglądnijmy się tytułom z pierwszej strony:

steam halloween
Źródło: Steam

Od siebie mogę polecić Friday the 13th: The Game, który bardzo dobrze oddaje klimat slasherów lat 80-tych, zapewniając jednocześnie ciekawą i dość innowacyjną rozgrywkę w trybie multi. The Forest też bym polecił, ale ten pokręcony survival z kanibalami i mutantami to dla mnie zdecydowanie za dużo.

To co warto kupić?

Jeśli chodzi o moje propozycje gier nie-horrorów, to za 29,99 zł możemy kupić Wiedźmina 3 bez dodatków, Armę 3 za 40,79 zł oraz bardzo przyjemnego i wciągającego duchowego spadkobiercę Diablo 2Grim Dawn (za niecałe 25 zł).

steam halloween tlo
Źródło: Steam

Jakie promocje po Halloween?

Biblioteka tytułów objętych promocją jest imponująca ale raczej nie zachwyca cenowo. Domyślam się, że raczej nie zapadnie w pamięć graczom, co nie zmienia faktu, że wśród licznych tytułów można znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeśli gry kupujemy sporadycznie.

Warto mieć też na uwadze fakt, że akcja halloweenowa nigdy nie była promocyjnym wydarzeniem głównym na Steamie. W tym roku czekają nas jeszcze dwie, większe: wyprzedaż jesienna, która pojawia się pod koniec listopada, oraz wyprzedaż zimowa, zazwyczaj mająca miejsce w drugiej połowie grudnia.

Promocja Halloween 2019 kończy się pierwszego listopada o godzinie 18:00.

Dla porównania przypomnijmy, jak wyglądała letnia wyprzedaż.

Źródło: Steam