Withings BeamO to nowy monitor zdrowia, który pokazano na CES 2024. Sprawdź, co oferuje

Wyobraź sobie, że masz w domu jeden gadżet, który w kilka chwil pozwala sprawdzić temperaturę ciała, rytm serca, poziom nasycenia krwi tlenem, a nawet posłuchać, co dzieje się w Twoich płucach. Brzmi niemożliwie? A jednak. Na targach CES 2024 zaprezentowano właśnie sprzęt do monitorowania zdrowia, które oferuje profesjonalne, medyczne pomiary. Efekt? Mając w swoim zasięgu Whitings BeamO, można będzie ich dokonywać bez wychodzenia z domu.

Withings BeamO. Poznaj wielofunkcyjny monitor zdrowia

Termometr, elektrokardiogram (EKG), pulsoksymetr i stetoskop cyfrowy w jednym urządzeniu? Okazuje się, że w dzisiejszym świecie jest możliwe. Wszystko za sprawą gadżetu medycznego 4 w 1, który został zaprezentowany w trakcie targów CES 2024 przez markę Withings. 

Chodzi o urządzenie BeamO, które potrafi monitorować i weryfikować różne parametry zdrowotne, a przez markę Withings zostało wprost przedstawione jako innowacyjne narzędzie do pełnej kontroli zdrowia we własnym domu. 

Za jego pomocą zmierzymy:

  • temperaturę ciała – urządzenie posiada specjalny bezdotykowy termometr, który wykrywa tętnice skroniową i wykorzystuje zaawansowany czujnik podczerwieni;
  • pracę serca i migotanie przedsionków – sprzęt oferuje elektrokardiogram wraz z wykrywaniem za niskiego lub za wysokiego tętna oraz weryfikuje ewentualne nieprawidłowości w pracy jego przedsionków;
  • saturację krwi – za pomocą wbudowanego pulsoksymetru,
  • dźwięki serca i płuc – sprzęt posiada zaimplementowany stetoskop cyfrowy.
Withings BeamO
fot. withings.com

Jak działa Withings BeamO?

BeamO to zgrabne urządzenie o bardzo nowoczesnym designie. Jest mniejsze niż smartfon, co ułatwia korzystanie z niego w domu i w podróży – można je bez problemu włożyć do plecaka czy torebki. Z kolei jego bateria zapewnia nawet do 8 miesięcy pracy na jednym ładowaniu. A to z kolei sprawia, że w tym kontekście jest niemal bezobsługowe. 

Przy całym pakiecie zalet, Withings BeamO oferuje także bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który ogranicza się w zasadzie do jednego przycisku. Za jego pomocą można przełączać się pomiędzy poszczególnymi funkcjami urządzenia. Z kolei dane zbierane przez BeamO są synchronizowane z aplikacją Withings, w której znajdują się szczegółowe analizy, porady, a nawet interaktywny przewodnik,  ułatwiający korzystanie ze stetoskopu cyfrowego.

Withings BeamO
fot. withings.com

Nie da się też ukryć, że Withings BeamO to krok w stronę przyszłości domowej opieki zdrowotnej. Łącząc w sobie kluczowe narzędzia diagnostyczne, urządzenie to może znacząco ułatwić samodzielne monitorowanie zdrowia i współpracę z lekarzami. 

Jak? Zaawansowany gadżet Withings  umożliwia pacjentom przeprowadzanie podstawowych badań w domu, a dzięki temu nie tylko przyspiesza wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, ale przede wszystkim umożliwia udostępnianie wyników lekarzom online lub w trakcie teleporady. To natomiast znacznie ułatwia i przyspiesza diagnozowanie oraz monitorowanie stanu zdrowia na odległość.

Cena i dostępność Withings BeamO

BeamO ma kosztować około 249,95 USD, czyli około 1000 złotych. Jego wprowadzenie na rynek planowane jest latem 2024 roku. Jednak data ta nie jest pewna, bo sprzęt cały czas oczekuje na certyfikację FDA i CE.

Withings BeamO aplikacja
fot. withings.com

Przeczytaj też:

Źródła: 
  • https://www.engadget.com/the-withings-beamo-is-an-all-in-one-thermometer-ecg-and-stethoscope-010017439.html,
  • https://www.withings.com/us/en/beam-o,
  • https://www.theverge.com/2024/1/7/24022955/withings-beamo-multiscope-telehealth-ces-2024