Wisła All in! Games Kraków wkracza na e-sportową arenę

Profesjonalna liga e-sportowa w Polsce rośnie w siłę. Kolejne drużyny piłkarskiej PKO Ekstraklasy decydują się na powołanie teamów gamingowych, które rywalizują ze sobą na wirtualnych arenach. Tym razem na scenie pojawia się Wisła All in! Games Krakow. Czy inwestycje w gaming są tylko rozrywką dla prezesów? Bynajmniej. Obecność zespołu e-sportowego przynosi realną korzyść sekcji piłkarskiej.

All in! Games sponsorem tytularnym e-sportowej Wisły Kraków

Można powiedzieć, że wszystko zostaje w Krakowie. Partnerstwo biznesowe Wisły Kraków z All in! Games, notabene firma ma swą siedzibę w Krakowie, nie jest niczym nowym. Współpraca obu podmiotów trwa od lat, jednak teraz przyszedł czas na nowe doświadczenie – powołanie własnej drużyny e-sportowej.

Biała Gwiazda idzie tym samym w ślady Legii Warszawa, Wisły Płock i Piasta Gliwice – zespołów z PKO Ekstraklasy posiadających już własne teamy. Prezentacja nowej sekcji Wisły odbyła się w tych słowach:

To kolejny krok w kierunku rozwoju klubu i budowania jego tożsamości w kolejnych, innowacyjnych sektorach. Wejście na nowy rynek pozwoli na pokazanie prawdziwego charakteru Wisły Kraków młodej rzeszy odbiorców. Nowy projekt udowadnia, że esport łączy innowacyjne trendy z ponad 113-letnim doświadczeniem i historią Wisły.

Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków, skomentował sprawę tak:

Jest mi miło, że Wisła Kraków otworzyła się na nowy, perspektywiczny rynek. To duży krok w odbudowie Wisły zarówno w sferze przyszłości, ponieważ to branża rozwojowa, jak i teraźniejszości, ponieważ sponsor tytularny sekcji staje się też sponsorem sekcji piłkarskiej.

Natomiast Maciej Łaś, CEO firmy All in! Games, dodał:

Rynek gier komputerowych rozwija się dynamicznie, a segment esportowy stanowi istotną część branży gamingowej i chcieliśmy z tego skorzystać. Rynek esportowy przyciąga przed ekrany miliony widzów. To jest fenomen, którego chcemy być częścią. Ta umowa pozwoli stworzyć naszym zawodnikom dogodny obszar do rozwoju i sięgania po kolejne sukcesy.

Kontrakt All in! Games z Wisłą Kraków zawarto na 3 lata. Jego wartość wyceniono na 1,8 miliona złotych. Lwia część tej sumy będzie inwestowana w sekcję e-sportową. 20% wartości kontraktu zasili konto drużyny piłkarskiej. Wydawać się może, że to niewiele, jednak w obliczu trudności finansowych Białej Gwiazdy każda kwota jest dla nich bezcenna.

Team CS:GO. Team FIFA 20

Wisła All in! Games Kraków – bo taką nazwę nosi nowy e-sportowy zespół, składa się z dwóch teamów: CS:GO oraz FIFA 20. Drużyna walcząca w CS:GO znana była dotąd pod nazwą „adwokacik” i plasowała się na 47 miejscu w rankingu Counter-Strike Global Offensive.

Skład zespołu CS:GO: kapitan Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Kacper „kaper” Słoma, Piotr „morelz” Taterka, Wiktor „mynio” Kruk i Grzegorz „jedqr” Jędras.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zasilamy szeregi Wisły All in! Games Kraków i będziemy reprezentować jej barwy podczas zmagań na krajowej i międzynarodowej scenie. Białej Gwieździe kibicowałem już od najmłodszych lat, dlatego występowanie w jej trykocie jest dla mnie spełnieniem marzeń. Razem z moimi kolegami z drużyny zrobimy wszystko, by zaznaczyć obecność naszego Klubu w Europie oraz na świecie – mówi „SZPERO”.

Team grający w FIFA 20 tworzy duet: Bartosz „bejott” Jakubowski i Jakub „cyanide” Mikołajewski.

Wisła All in! Games vs x-kom AGO

Prędzej czy później dojdzie do takiego starcia. Obydwie drużyny zmierzą się w CS:GO i po ostrej wymianie ognia poznamy zwycięzcę. Ja oczywiście trzymam kciuki za x-kom AGO, ale e-sport, jak i tradycyjny sport, jest nieprzewidywalny. Jedno jest pewne, zmagania obu drużyn będę śledził z zapartym tchem.

Więcej o teamie x-kom AGO przeczytacie tutaj.

WarmUP PGA 2019 dla x-kom AGO

Wieczorna aktualizacja z PGA 2019 – chłopaki z x-kom AGO zmierzyli się z Wisłą Kraków szybciej, niż zakładałem. Obydwie drużyny spotkały się w finale turnieju WarmUP PLE, jednak to Biała Gwiazda musiała uznać wyższość Jastrzębi.

Więcej o finałowym starciu przeczytacie w artykule: Poznań zdobyty! x-kom AGO pokonuje w finale Wisłę All in! Games Kraków.