Poznań zdobyty! x-kom AGO pokonuje w finale Wisłę All in! Games Kraków

x-kom AGO tryumfuje na WarmUP PGA Polskiej Ligii Esportowej i wraca do Gniazda z tytułem mistrza turnieju. Nasz zespół zwyciężył, pokonując w finale Wisłę All in! Games Kraków 2 – 0. Emocjonujący mecz śledziliśmy na żywo w Poznaniu, trzymając kciuki za naszych. Jak widać, opłaciło się.

Trudny początek, wywalczone podium

Droga x-kom AGO do finału nie była usłana różami. W początkowej fazie turnieju nasz team musiał uznać wyższość zespołu AVEZ Esport, lecz przegrana podziałała na chłopaków niczym kubeł zimnej wody. Szybko otrząsnęli się po niepowodzeniu i tocząc zażarte boje dotarli najpierw do półfinału, gdzie rozbili Klan Gadających Głupot 16:8 na Nuke’u, a zaraz potem 16:5 na Trainie. Przeciwnicy byli bez szans, za to zawodnicy x-kom AGO mieli sobie czego gratulować. Dodam tylko, że ich porażka z AVEZ okazała się być jedyną na turnieju WarmUP w Poznaniu, co oczywiście nie przekreślało dalszego udziału. Nie na tym etapie. Jak widać później mecze na PGA układały się już wyłącznie po myśli „miNir0xa” i jego kompanii.

Starcie x-kom AGO z Wisłą Kraków

Po półfinale krótka przerwa i finał. Drużyny zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy, choć poszczególni zawodnicy mieli już okazję walczyć na e-sportowych turniejach. Ramię w ramię albo między sobą. Cóż, świat jest mały. Z resztą sama Wisła All in! Games Kraków zadebiutowała ledwie kilka dni temu, a mimo to tworzą ją doświadczeni gracze. Ich doświadczenie chłopaki z x-kom AGO poddali ciężkiej próbie, gromiąc rywali na Nuke’u aż 16:5.

Ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego wykonała tym samym 50% planu, który zakładał zwycięstwo w finale. Na Mirage’u było ciężej. Biała Gwiazda narzuciła nam swój styl gry, nadrobili początkowe straty, by chwilę później wysunąć się na prowadzenie 6:9.

Na szczęście nasi nie stracili zimnej krwi. Konsekwentnie niwelowani przewagę i zakończyli mecz wynikiem 16:13. Plan wykonali więc w 100%, do czego przyczyniła się dobra forma zespołu grającego częściowo w nowym składzie (skompletowanym we wrześniu). Zwycięstwo w turnieju przyniosło korzyść w postaci 15 000 złotych, które zasiliły konto drużyny x-kom AGO.

x-kom AGO WarmUP PGA

Ze swojej strony gratuluję chłopakom z x-kom AGO. Kapelusza uchylam przed „GruBym”, który takimi wirtuozerskimi zagraniami poprowadził drużynę do wygranej. Good Game!