Windows 10 Home Ultra nie istnieje. Microsoft dementuje plotki

Dell na targach Computex pochwalił się nową odsłoną laptopa XPS 13. Prezentacja ta wywołała niemałą konsternację w branży, ale nie za sprawą wprowadzonych do sprzętu ulepszeń, a jego specyfikacji, w której znalazł się Windows 10 Home Ultra. Microsoft jednak zaprzecza, aby istniała nowa edycja systemu.

Microsoft 10 Home Ultra to Microsoft Advanced?

W zeszłym roku ujawnione zostały dokumenty Microsoftu, które sugerowały wydanie nowej wersji systemu Windows 10 – Home Advanced. Amerykański producent milczał jednak w kwestii ewentualnych różnic między teoretycznie nowym programem a istniejącym już Windows 10 Home. Ponadto do tej pory nie pojawił się na rynku żaden nowy system z serii Home.

Widniejąca w specyfikacji świeżo odnowionego laptopa XPS 13 wzmianka o systemie Windows 10 Home Ultra wprowadziła więc jeszcze więcej zamieszania. Zaczęto się gorączkowo zastanawiać, czy wspomniane przez Dell nowe oprogramowanie to przypadkiem nie przemianowany Windows 10 Home Advanced, który rzekomo miał zarządzać sprzętem z wysoko wydajnymi podzespołami. Czy może po prostu sprytne zagranie marketingowe ze strony samego Della.

Windows 10 Home

Na razie jednak wszystkie nieoficjalne informacje pozostają spekulacjami. Bowiem po wczorajszej prezentacji MS w ramach targów Computex, Roanne Sones – wiceprezes platformy Windows – w rozmowie z amerykańskim oddziałem redakcji PCWorld zaprzeczyła wszelkim doniesieniom o istnieniu Windows 10 Home Ultra.

Dell XPS 13

Nie zmienia to jednak faktu, że na odświeżonego Dell XPS 13 warto zwrócić uwagę. Laptop wyposażony został w ekran InfinityEdge, tym razem w rozdzielczości 4K oraz proporcjach 16:10, wspierany przez HDR400. Wyświetlacz wyróżnia się poprzez swoją składaną konstrukcję, która sprawia, że XPS13 przypomina tablet. O jego wydajność z kolei troszczyć się będzie procesor Ice Lake od Intela.

Dell XPS 13


Źródło: PCWorld, Forbes