Nowy sposób na prywatność w Google

Nie jest tajemnicą, że Google wie o nas bardzo dużo. Wszystkie informacje czerpie na podstawie naszej aktywności w Internecie. Do tej pory, dane dotyczące m.in. naszej lokalizacji i ruchów w sieci, musieliśmy usuwać ręcznie. Niebawem będziemy mogli zlecić, aby było to robione automatycznie.

Co nowego?

Nowe funkcje Google z zakresu ochrony prywatności mają umożliwić automatyczne kasowanie aktywności w konkretnych aplikacjach, sieci oraz historii lokalizacji. I, pomimo że historię swojej lokalizacji oraz aktywności można włączać i wyłączać od dawna, to zmiana jest dość istotna. Dlaczego?

Dwie propozycje Google

Od teraz, oprócz ręcznego usuwania historii, będziemy mogli ustawić jedną z dwóch opcji, które różnią się od siebie przedziałem czasowym. W nowej propozycji Google mamy do wyboru wariant:

  • 3 miesięczny,
  • 18 miesięczny.

Google usunie nasze dane samoczynnie – w zależności od wybranej przez nas alternatywy i tuż przed końcem odpowiadającego jej czasu. Najważniejszą nowością i udogodnieniem jest więc fakt, że odpowiednią opcję wybieramy z góry i nie wymaga ona naszego późniejszego zaangażowania. Do tej pory niestety nie było to możliwe. 

google

Koncern zapowiada, że zmiany będą wdrażane sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni.