Ponad 11 tysięcy gier komputerowych w rzeczywistości wirtualnej dzięki nowemu modowi UEVR

Dzięki najnowszemu modowi UEVR, stworzonemu przez programistę znanego jako Praydog, gracze na całym świecie otrzymują możliwość doświadczenia ponad 11 000 tytułów gier komputerowych w zupełnie nowy sposób — poprzez rzeczywistość wirtualną.

Co to jest UEVR?

UEVR, czyli Universal Unreal Engine VR Mod, to otwarta platforma, która umożliwia grę w tytuły zbudowane na silnikach Unreal Engine 4 i 5 w środowisku VR. Dzięki temu modowi, gry, które pierwotnie nie były przystosowane do VR, mogą teraz zaoferować graczom zupełnie nowe doznania.

Co ciekawe, UEVR jako taki nie zawiera indywidualnych kodów, profili czy personalizacji dla konkretnych gier, co oznacza, że jego zastosowanie jest szerokie i uniwersalne.

Główne cechy UEVR

UEVR oferuje wiele unikalnych funkcji, które wzbogacają doświadczenie gry w VR:

  • pełne wsparcie 6DOF: Pozwala na swobodne poruszanie się w sześciu kierunkach, co zwiększa immersję w grze;
  • stereoskopowa grafika 3D: gry wyświetlane są w pełnym 3D, tworząc głębię i perspektywę, co sprawia, że świat wirtualny staje się bardziej realistyczny;
  • konfigurowalne profile: użytkownicy mogą zapisywać i dzielić się preferowanymi ustawieniami dla każdej gry, co pozwala na dostosowanie doświadczenia VR do indywidualnych potrzeb;
  • mapowanie przycisków kontrolera VR: umożliwia personalizację schematu sterowania, zapewniając płynną interakcję z wirtualnym środowiskiem.

Kompatybilność i dostępność gier

UEVR współpracuje z wieloma popularnymi tytułami, takimi jak „Returnal”, „Stray”, „Ghostrunner” i wiele innych. W sieci dostępna jest lista gier, które zostały przetestowane z modułem UEVR, pokazująca, które z nich działają w VR. Ciekawostką jest, że według twórcy moda, ponad 90 procent gier stworzonych na Unreal Engine 4 i 5 może być dostosowanych do VR za pomocą UEVR.

Instalacja i obsługa

Instalacja i korzystanie z modu UEVR jest prosta, nawet dla osób mniej obeznanych z technologią. Wystarczy pobrać mod ze strony oficjalnej i zainstalować go.

UEVR współpracuje z większością zestawów VR podłączanych do PC, w tym HTC Vive Pro, Vive XR Elite, HP Reverb G2 oraz Meta Quest (za pomocą Oculus Link lub Steam Link).

Nowy wymiar gamingu?

UEVR otwiera przed graczami drzwi do nowych możliwości, przekształcając tradycyjne gry w pełnoprawne doświadczenia VR. Kto wie, być może stanie się to milowym krokiem w ewolucji gier komputerowych, który z pewnością przyciągnie zarówno fanów VR, jak i tradycyjnych gier.

Praydog, twórca UEVR, kontynuuje rozwój i ulepszanie moda, co zapowiada jeszcze więcej emocjonujących możliwości w przyszłości.